Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spalovací motory nejsou mrtvé! Do jejich vývoje investuje tento gigant miliardy

Saudi Aramco sází na spalovací motory v době rozmachu elektromobilů. Zjistěte, proč ropný gigant věří v budoucnost, kde budou vedle koexistovat.

Spalovací motory nejsou mrtvé! Do jejich vývoje investuje tento gigant miliardy
Zdroj: depositphotos.com

Saudi Aramco, největší ropná společnost na světě, nedávno oznámila svůj dlouhodobý závazek k rozvoji spalovacích motorů, navzdory globálnímu odklonu směrem k elektromobilům.

V roce 2021 se zdálo, že spalovací motory jsou odsouzeny k zániku, když hlavní automobilky jako Ford, General Motors a Mercedes-Benz i vlády slíbily ukončit prodej nových benzinových a naftových aut mezi lety 2035 a 2040.

Nicméně, s rostoucími problémy s prodeji elektromobilů a narůstajícím obchodním protekcionismem, se budoucnost spalovacích motorů zdá méně pochmurná.

Saudi Aramco a další průmysloví hráči se proto připravují na jejich dlouhodobé využívání.

Akcie Saudi Aramco a budoucí perspektivy

Akcie Saudi Aramco jsou jedny z nejvýznamnějších na světových trzích, což odráží pozici největšího světového producenta ropy.

Od svého uvedení na burzu v roce 2019 se akcie těší stabilnímu zájmu investorů a aktuálně mají dividendový výnos ve výši 6,67 %.

V roce 2023 zaznamenala společnost nárůst ceny akcií díky rostoucí poptávce po ropě a pohonných hmotách, především v Asii a rozvíjejících se trzích.

Aktuální vývoj ceny akcií Saudi Aramco

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ARAMCO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytici předpovídají, že i přes globální tlak na dekarbonizaci a přechod k obnovitelným zdrojům energie, bude Saudi Aramco i nadále hrát klíčovou roli v energetickém sektoru.

Společnost pokračuje v inovacích a investicích do nových technologií, které mají za cíl snížit ekologický dopad ropných produktů a zajistit udržitelnou budoucnost pro spalovací motory.

Saudi Aramco a Horse Powertrain

Saudi Aramco, které v loňském roce utržilo 500 miliard dolarů za ropu, investovalo 740 milionů euro do Horse Powertrain, společného podniku, který vznikl sloučením motorových a převodovkových divizí společností Geely a Renault.

Horse Powertrain je schopna vyrábět širokou škálu motorů, které splňují nejnovější ekologické standardy a zákony. Matias Giannini, generální ředitel Horse Powertrain, prohlásil, že vidí dlouhodobou budoucnost pro spalovací motory i po roce 2040.

Až 60 % populace stále využívat nějakou formu spalovacích motorů, ať už v čistě spalovacích, hybridních nebo plug-in hybridních vozidlech.

Horse Powertrain si již zajistil několik zakázek a jedná s různými automobilkami o dodávkách motorů.

Společnost je schopna vyrábět 80 % typů motorů, které jsou aktuálně na trhu, což jí umožňuje rychle reagovat na potřeby automobilových výrobců, kteří se chtějí vyhnout velkým investicím do vývoje nových motorů.

Info

Saudi Aramco se také zaměřuje na vývoj syntetických paliv, která by mohla výrazně snížit emise skleníkových plynů a nabídnout ekologičtější alternativu ke konvenčním palivům.

Globální expanze Saudi Aramco

Saudi Aramco také aktivně rozšiřuje svou globální síť čerpacích stanic. V roce 2023 společnost oznámila, že má 17 200 servisních stanic, většinou v USA, Číně a Japonsku.

Letos se zaměřuje na rozvíjející se trhy, jako je Chile a Pákistán, kde se očekává delší životnost trhu s benzinovými a naftovými automobily. Tato expanze je součástí strategie Saudi Aramco zaměřené na udržení významné přítomnosti na trhu s pohonnými hmotami.

Společnost rovněž investuje do výzkumných laboratoří v Paříži, Detroitu a Šanghaji, kde se zaměřuje na vývoj nízkouhlíkových a syntetických paliv.

Ahmad al-Khowaiter, technologický a inovační ředitel Saudi Aramco, uvedl, že syntetická paliva mohou být řešením pro snížení emisí uhlíku v dopravním sektoru.

Tato paliva mohou být použita v existujících vozidlech a pomoci tak snížit jejich uhlíkovou stopu bez nutnosti okamžitého přechodu na elektromobily.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.