Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Solanu čeká nálož novinek, po kterých může raketově vystřelit | Finex Coin Week

Na Solanu přichází velké aktualizace, telegramová hra pohltila všechny kryptoměnové nadšence a aktivita na bitcoinové síti dosáhla minima. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.

Solanu čeká nálož novinek, po kterých může raketově vystřelit | Finex Coin Week
Zdroj: beincrypto.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Velké novinky pro Solanu

Velmi zajímavý týden má za sebou mince Solana (SOL), která po propadu v úvodu týdne zaznamenala nárůst a atakovala hranici až 150 USD. Za celý týden nakonec registrujeme pohyb o více než 10 % nahoru. Aktuální cena SOL je $157,6.

Jedním z důvodů pro optimismus ohledně růstu této kryptoměny jsou technologické změny na blockchainu Solany. Jednou takovou je implementace technologie ZK Compression, která chce ještě více snížit náklady na síti. Díky ní budou moci vývojáři ukládat určité typy dat levněji.

Další technologie, Blockchain Links, přináší vylepšené a univerzálnější uživatelské prostředí pro aplikace na Solaně běžící. Umožňuje totiž z téměř jakéhokoliv uživatelského rozhraní vytvořit pobídku k akci, a to díky specifickému API rozhraní.

Je tak možné přímo a bez aplikací třetích stran provádět transakce například v rámci příspěvku na X nebo ve zprávách na WhatsAppu. Více v následujícím videu:

A poslední věc, kterou analytici považují za signál dalšího nárůstu SOL, je skutečnost, že americký fond VanEck v minulém týdnu podal žádost o schválení burzovně obchodovaného fondu (ETF), který by byl navázaný na SOL.

Dočkáme se po Bitcoinu a Ethereu třetího ETF právě na Solanu?

Hamster Kombat válcuje Telegram

Hitem minulého týdne se stala hra, která je k nalezení v aplikaci Telegram. Její název je Hamster Kombat a už si ji zahrálo více než 150 milionů hráčů. To je v technologickém světě považováno za exkluzivní milník, kterého dosáhly jen ty nejúspěšnější platformy.

Zdroj: hamsterkombat.io
Ukázka ze hry Hamster Kombat
Ukázka ze hry Hamster Kombat

Kanál hry na YouTube registruje ke konci června dohromady skoro 0,5 miliardy zhlédnutí. Impozantní jsou i čísla na dalších sociálních sítích a platformách.

Jelikož běží hra v Telegramu, není nutné si stahovat žádnou další aplikaci. Hráče zřejmě nejvíce přitahuje airdrop, který je naplánovaný na červenec, jelikož během hry sbírají body, které se během airdropu promění v tokeny HMSTR.

Token bude uveden na síti The Open Network (TON), což je blockchain, který byl vyvinutý právě Telegramem. A o čem hra vlastně je? Psali jsme zde:

Aktivita u Bitcoinu klesla na minimum z roku 2010

Poměr aktivních bitcoinových adres se propadl na nejnižší úroveň od roku 2010. Během června bylo v rámci jednoho týdne aktivních pouze 1,22 % všech peněženek. Maximum během června činilo 1,32 %. To jsou nejnižší čísla od listopadu 2010.

Minima dosáhly i další sledované statistiky. V týdnu od 27. května bylo zaznamenáno pouze 614 tisíc aktivních peněženek, což je nejnižší číslo od prosince 2018.

Klesající data ohledně aktivních peněženek naznačují nedostatek vzájemných interakcí, tedy nákupů a prodejů Bitcoinu (BTC). Tak se obvykle děje ve fázi konsolidace trhu. A Bitcoin skutečně poslední 4 měsíce konsoliduje.

Debata Bidena a Trumpa bez zmínky kryptoměn

Ve čtvrtek se uskutečnila debata mezi americkými prezidentskými kandidáty Joe Bidenem a Donaldem Trumpem. Během 90minutové diskuze bohužel vůbec nepřišla na kryptoměny řeč. Stalo se tak i přesto, že oba kandidáti mají i významnou finanční podporu z kryptoměnového průmyslu.

Joe Biden během debaty příliš nepřesvědčil a novináři se shodují, že tento první souboj vyzněl lépe pro kandidáta republikánů. To se projevilo i na politických memetokenech.

Solana token doland tremp (tremp) před debatou výrazně povyrostl, jelikož lidé řečnické vítězství Trumpa očekávali. Po začátku debaty nastalo “sell the news” a token významnou část zisků odmazal.

Největší kryptoměna adorující demokratického kandidáta, jeo boden (boden), však po debatě ztratila kolem 50 % a obchodníci se shodují, že se z propadu jen těžko vzpamatuje. Trump tak vyhrál i tento pomyslný souboj.

Aktuální cena
Změna
doland tremp / tremp
Načítání
Načítání
Načítání
jeo boden / boden
Načítání
Načítání
Načítání

Nepřesvědčivý výkon současného amerického prezidenta vyvolal v táboře demokratů paniku. Dokonce se začalo spekulovat o tom, že by měl být Joe Biden jako demokratický kandidát na prezidenta nahrazen. Možnou variantou se v současnosti jeví nasazení kalifornského guvernéra Gavina Newsoma, který má ke kryptoměnám neutrální vztah.

Plus a mínus týdne

Kromě Solany, o které již byla řeč, si velmi dobře vedly také mince Kaspa (KAS) a Avalanche (AVAX). Ty si připsaly 18, respektive 11 %.

Na druhé straně stojí za zmínku Uniswap (UNI). Ten se propadl o 9 %.

Aktuální cena
Změna
Kaspa / KAS
Načítání
Načítání
Načítání
Avalanche / AVAX
Načítání
Načítání
Načítání
Uniswap / UNI
Načítání
Načítání
Načítání

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.