Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skvělé zprávy z USA. Fed oznamuje, že neplánuje žádné zákazy Bitcoinu a ostatních kryptoměn!

Publikováno
Skvělé zprávy z USA. Fed oznamuje, že neplánuje žádné zákazy Bitcoinu a ostatních kryptoměn!
Zdroj: kurzy.cz

Poslední týdny byly pro celý kryptoměnový svět velkou zkouškou. Burzy jsou pod kanonádou regulátorů snad na všech světadílech, Čína uvrhla do ilegality i běžné kryptoměnové transakce a určitě se ještě nějaká špatná zpráva objeví.

Teď je však čas na něco pozitivního.

Samotný Jerome Powell na tiskové konferenci oznámil, že Fed neplánuje kryptoměny nijak zakazovat. Lepší zpráva snad ani nemohla přijít.

Žádné zákazy se konat nebudou

Novinář jménem Ted Budd je ten, kterému můžeme za informaci děkovat. Vyzpovídal šéfa centrální banky do poslední kapky.

Debata se nejprve točila kolem inflace. Obecenstvo se dovědělo víceméně to, že Fed s inflací nemůže nic dělat – mají svázané ruce. Podle CB je inflace způsobena dodavatelským řetězcem. Údajně se má ale napětí postupně uvolňovat a růst cen zpomalovat v prvním pololetí příštího roku.

Pokud byste měli digitální dolar, nepotřebovali byste žádné stablecoiny, žádné kryptoměny.

Tato slova dříve pronesl Jerome Powell na účet kryptoměn. Ted Budd se vyjádření chytl a začal se vyptávat. Otázky to byly v podstatě naprosto přímé a odpovědi stejně tak. Když se Ted Budd zeptal, jestli má Fed v úmyslu omezovat či úplně zakázat kryptoměny jako např. Čína, vrátilo se mu stručné “ne.”

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1443639520172335112

Ted však nepřestával a znovu se dotazoval na případný zákaz. Jerome Powell odpověď opakoval – žádný zákaz se konat nebude.

Jaké jsou další kroky?

Je samozřejmě otázkou, kam se bude vztah mezi politiky, centrálními bankami a kryptoměnami vyvíjet. V případě zákazů by byly pravděpodobně jako první na ráně stablecoiny.

Také ještě mnohdy není definována čára mezi stablecoiny, altcoiny, tokeny a kryptoměnami. Otazník dále svítí ve věci kryptoměn, které jsou předtěžené. Legislativa by se na ně totiž mohla dívat jako na neoficiální vydávání cenných papírů – je to tedy problém především centralizovaných projektů, za kterými stojí konkrétní entita.

Před námi je ještě dlouhá cesta a můžeme jen doufat, že bude co možná nejrovnější a bez hrbolů.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.