Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Shiba Inu odhalila plány pro zbytek roku. Čekají nás hned 4 velké novinky!

Shiba Inu odhalila plány pro zbytek roku. Čekají nás hned 4 velké novinky!

Shiba Inu odhalila plány pro zbytek roku. Čekají nás hned 4 velké novinky!
Zdroj: Koláž Finex.cz

Rok po spuštění decentralizované burzy ShibaSwap přichází dvojka mezi meme coiny s náloží novinek, kterých by se komunita měla dočkat ještě do konce tohoto roku. Jak na svém blogu oznámil hlavní vývojář projektu, Shytoshi Kusama, ekosystém se rozroste o vlastní stablecoin SHI, reward token TREAT, sekundární vrstvu Shibarium a sběratelskou karetní hru.

Nové kryptoměny SHI a TREAT

Nejdříve se pravděpodobně dočkáme spuštění stablecoinu SHI. I když to z jeho názvu není patrné, bude jako drtivá většina ostatních stablecoinů vázán na americký dolar. Shytoshi v příspěvku naráží na květnový krach TerraUSD (UST) a kryptoměny Terra (dříve LUNA, nyní LUNC) a vyjadřuje znepokojení nad tím, jak během chvíle došlo k vymazání miliard dolarů z trhu. Dodává, že verze SHI, která je aktuálně na stole, se od takových kryptoměn liší a slibuje, že nezávislí vývojáři se z problémů jiných projektů poučili a v případě SHI tyto chyby eliminovali.

Další token, který by měl ekosystém obohatit, dostal název TREAT, česky PAMLSEK. A skutečně to takový pamlsek, respektive odměna bude. Uživatelé jím budou odměňováni v Shiba metaversu, ve zmíněné karetní hře nebo za důležité udržování stablecoinu SHI na hodnotě 1 dolaru. Určité množství TREAT pak bude vyhrazeno pro nejvěrnější uživatele ekosystému (možná formou airdropu, pozn. red.) Krom toho Shytoshi ujišťuje, že tokenomika nové kryptoměny nás nezklame.

To je ale odvážné tvrzení, vezmeme-li v potaz, že reward tokeny jsou obvykle naprojektovány tak, že nabídka u nich silně převyšuje poptávku. Jinak řečeno lidé token dostávají, vydělávají, ale jejich jedinou motivací je jej následně prodat. Nikdo jej však nepoptává a nemá důvod kupovat, jelikož reward tokeny ze své podstaty nemají žádnou jinou utilitu, než že slouží k odměňování.

Shiba Inu ekosystém
K již existujícím tokenům ekosystému (SHIB, BONE, LEASH) se brzy přidají 2 další
Zdroj: moralis.io

Layer 2 blockchain Shibarium a karetní hra

Třetím bodem na programu následujících měsíců je Layer 2 blockchain Shibarium, který umožní vytvářet nové aplikace potřebující pro své fungování rychlejší prostředí. Vývojáři na něm pracují již delší dobu a ačkoli nebylo datum Public Bety stále zveřejněno, dle dřívějších informací se spekuluje o konci 3. čtvrtletí tohoto roku. Transakční poplatky (gas) na Shibariu by se měly platit v již existující kryptoměně BONE, která dnes slouží jako governance token v Doggy DAO – decentralizovné autonomní organizaci pro celý Shiba Inu ekosystém.

BONE, budoucí nativní kryptoměna Shibaria
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Posledním a možná nejvíce vzrušujícím (protože co si budeme, stablecoinů, reward tokenů a L2s existují mraky) bodem na programu je sběratelská karetní hra v příspěvku uvedená slovy "SHIBA WOOF!". Možná to bude název hry, možná jde jen o bezvýznamný titulek. Můžeme se jen domýšlet, stejně jako jak bude hra vypadat nebo jak se bude hrát. Shytoshi se však dušuje, že Shiba Games ve spolupráci s Playside pracují tvrdě, aby byla jejich hra "nejlepší karetní hrou na planetě".

Hra je prý natolik úžasná, že si zaslouží vlastní příspěvek, ve kterém také dojde k odhalení prvních karet. Snad to bude brzy, protože my máme po přečtení Shytoshiho postu víc otázek, než kolik se nám dostalo odpovědí. Každopádně vývojáři se pouze snažili nastínit plány do konce roku a prozradit komunitě sužované bear marketem, na čem pracují. Nemáme jim tedy co vytýkat.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$23 481
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$310,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+0,14%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo