Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Připravuje se miliardová pumpa do kybernetické bezpečnosti. Které společnosti z toho mohou těžit?

Publikováno
Připravuje se miliardová pumpa do kybernetické bezpečnosti. Které společnosti z toho mohou těžit?
Zdroj: depositphotos.com

Přesun do digitálního světa s sebou přináší i mnoho rizik. Zatímco dříve mohli být informace ukradeny pouze v papírové podobě a z konkrétního místa, v době digitalizace, cloudu a sdílených datových uložišť je v mnoha ohledech krádež jednodušší. V tomto článku se podíváme na pár zajímavých čísel ze sektoru kybernetické bezpečnosti a podíváme
se na 3 vybrané akcie
, u kterých zhodnotíme potenciál jejich dalšího růstu. Pojďme na to.

S postupující digitalizací dochází také k růstu kyberzločinů, při kterých hackeři útočí na datová centra a snaží se odcizit osobní informace klientů a uživatelů. Jeden z největších kyberútoků se odehrál letos v USA, kdy hackeři odcizili osobní informace cca 237 000 lidí a to z databáze výrobce pevných disků Western Digital a amerického ministerstva dopravy.

Tyto a další události zapříčinily růst investic do odvětví kybernetické bezpečnosti, které by se v letošním roce měly zvýšit o 12,1 % na 219 miliard USD. Tento kapitál by měl být použit na zlepšení analýzy dat a integrování aplikací pro optimalizaci cloudových uložišť a jejich ochrany. Především ochrana virtuálních datových skladů by v letošním roce měla být primární záležitostí pro společnosti Palo Alto Networks, CrowdStrike Holdings a Fortinet, na které se nyní podíváme blíže.

1) Palo Alto Networks

Největší podíl na trhu kyberbezpečnosti patří společnosti Palo Alto Networks.

Akcie Palo Alto se obchodují blízko svých historických maxim, kam se vyšvihly poté, co trh otestoval nejbližší supportní úroveň z cenového grafu. V letošním roce akcie této společnosti dokázaly růst o 57 % a díky silnému fundamentu se nemusí jednat o jejich konečnou cenu.

Meziroční nárůst tržeb Palo Alto Network činní 25,5 % přičemž s růstem se počítá i v nadcházejících letech. Pro rok 2023 jsou predikován tržby 6,9 miliard USD a pro rok 2024 by měly tržby růst až na 8,3 miliardy USD. Společnost akcionářům ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Palo Alto Networks
Měsíční akciový graf společnosti Palo Alto Networks

2) CrowdStrike Holdings

Výrazným akciovým propadem si prošla tato společnost v roce 2022, kdy se pád jejích akcií zastavil až na hodnotě nejsilnějšího volume od jejího IPO. V letošním roce je ovšem situace mnohem pozitivnější, akcie CrowdStrike dokázaly posílit již o 60 % a pomalu se blíží k nejbližší rezistenci, která se nachází na ceně 200 USD za akcii.

K letošnímu růstu kromě silného fundamentu přispěl i meziroční nárůst tržeb, který v případě této společnosti činní 54,4 %. I zde se očekává růst v následujících letech, přičemž v letošním roce by tržby měly dosáhnout hodnoty 3 miliardy USD a v roce 2024 3,87 miliard dolarů. Ani CrowdStrike nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti CrowdStrike Holdings
Měsíční akciový graf společnosti CrowdStrike Holdings

3) Fortinet

Zajímavého letošního zhodnocení dosáhly i akcie Fortinet, které vykázaly růst 45,44 % a v současné době se obchodují blízko svých historických maxim. Po stabilním růstu akcií došlo k poměrně volatilnímu roku, kdy akcie této společnosti oslabily o 20 USD. K vytvoření swingového low došlo ještě v loňském roce, což byl první signál k nástupu pozitivního sentimentu.

TIP: Skutečná hodnota akcií a aktuální tržní hodnota akcií – Jaký je mezi nimi rozdíl? Na co byste se měli zaměřit?
TIP: Skutečná hodnota akcií a aktuální tržní hodnota akcií – Jaký je mezi nimi rozdíl? Na co byste se měli zaměřit?

Ten se odrazil v meziročním růstu tržeb o 31,7 % přičemž predikce pro letošní rok počítají s 5,47 miliardami USD. Příští rok by tržby měly rovněž růst a to na hodnotu 6,51 miliard dolarů. Ani tato společnost nevyplácí akcionářům dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Fortinet
Měsíční akciový graf společnosti Fortinet

Závěr

Nárůst hackerských útoků na soukromé společnosti i státní úřady nutí jejich provozovatele vynakládat stále více kapitálu pro řešení bezpečnosti svých datových uložišť. V letošním roce by měla vzrůst kapitalizace segmentu kyberbezpečnosti o 12,1 % na hodnotu 219 miliard dolarů. Akciové společnosti uvedené v tomto článku z tohoto přísunu kapitálu těží a to jak nárůstem tržeb, tak i akciovým růstem.

TIP: 2 mega cap akcie, které můžete držet prakticky navždy
TIP: 2 mega cap akcie, které můžete držet prakticky navždy
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎