Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 mega cap akcie, které můžete držet prakticky navždy

Publikováno
2 mega cap akcie, které můžete držet prakticky navždy
Zdroj: depositphotos.com

Celosvětově vysoká inflace, nestabilní geopolitické prostředí, stále narušené dodavatelské řetězce a v posledních dnech i obavy z nemožnosti americké ekonomiky splácet své závazky. To vše jsou faktory, které by měly srážet finanční trhy stále níž, jenže ty si postavily hlavu a naopak rostou.

Možná by investoři v této trochu nelogické době měli sáhnout spíše ke stabilním a dlouhodobě rostoucím akciovým titulům, kdyby se ze současné euforie nečekaně stala deprese. O jaké tituly se jedná, se dočtete v tomto článku.

Motorem pro aktuální akciový trh může být přesvědčení investorů, že klesající inflace donutí americký FED nejen k ukončení zvyšování úrokových sazeb, ale dokonce k opětovnému snižování, což by byla voda na mlýn ekonomickému růstu.

Určité vrásky může investorům dělat tzv. dluhový strop, na který USA opět naráží. USA se v současné době potýká s dluhovým stropem ve výši přes 31,4 bilionu dolarů. Pokud by dluhový strop nebyl opět navýšen, stalo by se americké ministerstvo financí neschopné splácet své závazky, což se ještě nikdy v historii nestalo.

Možná proto je vhodné sáhnout k investici do dlouhodobě rostoucích a vysoko kapitalizovaných společností jako je Mastercard nebo McDonald’s. Dluhový strop američtí zákonodárci od roku 1960 navýšili osmasedmdesátkrát.

1) Mastercard

Tento gigant v oblasti bezkontaktních plateb se stal u investorů oblíbeným díky své stabilitě a z dlouhodobého pohledu také růstové tendenci. Potenciál této společnosti se také skrývá v zapojení kryptoměn do platebního systému a ve stále oblíbenější možnosti “kup teď, plať později“. Společnost vykázala téměř 15% meziroční nárůst tržeb s tím, že pro letošní rok se opět počítá s růstem a to až na hodnotu 22,18 miliard dolarů.

Zdroj: tipranks.com
Hodnocení analytiků a predikce cenového vývoje pro společnost Mastercard
Hodnocení analytiků a predikce cenového vývoje pro společnost Mastercard

Oblíbenost této společnosti je reprezentována postojem analytiků z Wall Street, jejichž očekávání pro letošní rok činní 476 USD. Dokonce i negativní scénář počítá s vytvořením nového ATH a to při pokoření hodnoty 400 USD za akcii. Mastercard vyplácí kvartální dividendu 0,57 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Mastercard
Měsíční akciový graf společnosti Mastercard

Od roku 2021 se akcie Mastercard obchodují v postranním trendu, kterému předcházel akciový růst od roku 2016 v hodnotě 406 %. Všechny cenové predikce počítají s pokračujícím růstem, minimálně na hodnotu dlouhodobých maxim. Naopak nejbližší rezistence se na měsíčním grafu nachází na ceně 280 USD, kde se nachází cenová minima z loňského roku.

2) McDonald’s

Tato společnost těží z přesunu své nabídky do virtuálního světa, přičemž si její aplikaci pro objednávání rychlého občerstvení stáhlo více než 127 milionů uživatelů. I přes tento úspěch byl meziroční růst tržeb záporný, se ztrátou 1,47 %. Pro letošní rok se již počítá s růstem, a to na hodnotu 25 miliard dolarů.

Zdroj: tipranks.com
Hodnocení analytiků a predikce cenového vývoje pro společnost McDonalds
Hodnocení analytiků a predikce cenového vývoje pro společnost McDonald’s

Analytici předikují růst akcií této společnosti v optimistickém scénáři na 346 USD a v konzervativním na 318 USD. V tomto případě trh již překonal i negativní scénář akciové vývoje s tím, že bylo predikováno 284 USD, ovšem trh již obchoduje na hodnotě 300 USD za akcii. McDonald’s vyplácí investorům kvartální dividendu 1,52 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti McDonalds
Měsíční akciový graf společnosti McDonald’s

Akcie McDonald’s při svém růstu zanechávají na cenovém grafu pouze cenové výběžky, které trh ani nemá zájem retestovat. Tyto nejbližší supporty se nacházejí na cenách 250 USD a 230 USD za akcii, kde tvoří cenová minima. Akcie této společnosti od roku 2016 vykázaly zhodnocení necelých 238 %.

Závěr

I přes mnoho negativních fundamentů akciové trhy vykazují cenový růst. Euforii v investorech vyvolává naděje na počátek období snižování úrokových sazeb, což by umožnilo společnostem opět využívat “levné” peníze díky půjčkám s nízkým úrokem. Stinnou stránkou tohoto ekonomického růstu je dosažení úrokové stropu, který ohrožuje nejen americkou administrativu, ale také celý finanční systém. Neschopnost USA splácet své závazky by mohla být onou černou labutí, kterou finanční teoretikové predikují již řadu let.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎