Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Před očima se nám píše historie: Dow Jones míří k rekordním 40 000 bodů!

Akciový trh se dostává na nová maxima díky optimistickému výhledu Federálního rezervního systému, Dow se blíží 40 000 bodů a S&P 500 překonal 5200 bodů.

Před očima se nám píše historie: Dow Jones míří k rekordním 40 000 bodů!
Zdroj: depositphotos.com

Trhy ve čtvrtek opět vzrostly do nových výšin v návaznosti na středeční dobré zprávy. Všechny velké americké indexy dosáhly historických maxim.

Ve středu Federální rezervní systém zveřejnil svůj pohled na budoucnost měnové politiky a oživil tím americký akciový trh. Fed sice úrokovou sazbu nesnížil, ale nadále počítá se třemi sníženími během letošního roku.

Investoři ve Spojených státech nyní očekávají téměř 74% šanci, že Fed začne snižovat sazby v červnu. To je značný nárůst optimismu oproti 59% předpovědi z minulého týdne.

Optimismus je vidět i na cenách akcií a růstu velkých burzovních indexů. Všechny tři hlavní americké indexy skončily den na nových maximech.

Průmyslový index Dow Jones se poprvé za svou 128letou historii blíží k hranici 40 000 bodů. S&P 500 pak poprvé pokořil důležitou úroveň 5 200 bodů.

Skok indexů na nová maxima

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Dow Jones – index blue-chip akcií – získal 269 bodů (0,7 %) a stanovil novou rekordní hodnotu na 39 781,5 bodu. S&P 500 vzrostl o 0,3 %, dosáhl historického maxima 5 241,53 bodu a technologicky orientovaný Nasdaq Composite vzrostl o 0,2 % a také stanovil novou rekordní hodnotu na 16 401,84 bodu.

Pozitivní zprávy přišly i ze starého kontinentu

Švýcarská centrální banka totiž ve čtvrtek snížila svou úrokovou sazbu a Švýcarsko se tak stalo prvním, kdo mezi vyspělými ekonomikami uvolnil svou měnovou politiku.

Evropské i asijské akcie také v návaznosti na rozhodnutí Fedu stouply, když se dobrá nálada na trzích rozšířila v celosvětovém měřítku.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.