Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Pracuje společnost PayPal na vlastním stablecoinu? Dočkáme se kryptoměny PayPal Coin?

Pracuje společnost PayPal na vlastním stablecoinu? Dočkáme se kryptoměny PayPal Coin?

Pracuje společnost PayPal na vlastním stablecoinu? Dočkáme se kryptoměny PayPal Coin?
Zdroj: technopixel.org

Společnost PayPal Holdings Inc. se možná připravuje na spuštění svého vlastního stablecoinu v rámci prosazování na poli kryptoměn. Vývojář Steve Moser objevil v aplikaci společnosti důkazy o průzkumu firmy k budování vlastního aktiva a sdílel je s agenturou Bloomberg. Skrytý kód a obrázky ukazují práci na tom, co nese název „PayPal Coin“.

Jose Fernandez da Ponte, viceprezident pro krypto a digitální měny ve společnosti PayPal, odhalil, že toto úsilí bylo pouze průzkumné, ale velmi vážné, i když zatím neexistují žádné konkrétní plány na praktickou implementaci. Ujistil však, že pokud bude měna schválena, splní všechny potřebné regulační standardy.

Meeting Hackathon

Platební gigant byl v poslední době velmi aktivní ve svém úsilí s kryptoměnami, zvýšil množství digitálních aktiv, které si její zákazníci mohou koupit, a také investoval do vzdělávání svých uživatelů o tomto průmyslu. Zároveň pracuje na tom, aby mohli bezpečně stahovat své mince do peněženek třetích stran.

PayPal se hlouběji angažuje v kryptoměnách, pracuje na vlastním stablecoinu
Obrázek z aplikace
Zdroj: cryptopotato.com

Mluvčí PayPalu prozradil, že obrázky a kód uvnitř aplikace pocházejí z nedávného interního hackathonu – události, na které se inženýři spojili, aby rychle prozkoumali a vytvořili nové produkty, které se možná nikdy nedočkají veřejné verze v rámci firemního blockchainu a divize digitálních měn.

Které kryptoměny podporuje?

V současné době platforma podporuje pouze čtyři kryptoměny. Mezi nimi je Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. Obrázky skryté v aplikaci PayPal Business pro iOS však naznačují, že gigant bude brzy podporovat další aktivum. Stejný vývojář v listopadu odhalil, že kód aplikace obsahoval odkazy na možnou kompatibilitu s kryptoměnou NEO.

Tato kryptoměna patří mezi projekty, které budují smart kontrakty a decentralizované aplikace. Byla vyvinutá v Číně a nesla přezdívku čínské Ethereum. Během boomu v letech 2017-2018 se coin těšil velké oblibě hlavně proto, že byl propagován jako jeden z prvních zabijáků Etherea. V následujících letech však nedokázal upoutat pozornost veřejnosti.

V současné době PayPal však neumožňuje používat kryptoměny k platbě nebo posílání peněz. Nepodporuje ani převod aktiv na jiné účty v rámci aplikace nebo mimo ní. Nyní je tedy možné pouze nakupovat, prodávat a držet kryptoměny na PayPalu v USA. Všechny obchody musí být navíc provedeny v dolarech.

Smysl Stablecoinu

Vývoj stablecoinu nabízí pro PayPal určité výhody. Například se vyhýbá regulačním tlakům, které existují kolem volatilnějších a decentralizovaných kryptoměn. Poskytuje navíc zákazníkům jistotu, že částka, kterou drží ve svých peněženkách, bude mít v průběhu času stejnou dolarovou hodnotu. Je také vhodnější pro obchodní model společnosti, což je v podstatě licencovaný převod peněz.

A co konkurence? 

Společnost Visa vidí v kryptoměnách také potenciál a expanduje na pole tohoto průmyslu svůj byznys. V Brazílii pracuje na zavedení krypto služeb pro brazilské bankovní systémy. Ty by měly být dostupné v blízké budoucnosti. Provozovatel platebních systémů neotálí ani u NFT.

Firma také uvedla, že v Brazílii zahájí testování přímých bitcoinových plateb. To znamená, že transakce umožní přímý převod bitcoinu na jiné účty. Zahrnutí přímých plateb usnadní platební proces a odstraní zprostředkovatele. V březnu tuto informaci uvedl generální ředitel brazilské pobočky Visa.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2%
Cena
$20 756
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,9%
Cena
$1 185
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$234,6

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo