Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skupině PPF vzrostl zisk o 160 procent, v pololetí vydělala téměř 15 miliard

Publikováno
Skupině PPF vzrostl zisk o 160 procent, v pololetí vydělala téměř 15 miliard

Skupině PPF stoupl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 160 procent na 14,6 miliardy Kč. Loni ve stejném období vydělala 5,6 miliardy Kč. Skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera ekonomické výsledky zveřejnila v pondělí.

“Ke zvýšení zisku PPF v prvním pololetí přispěly hlavně telekomunikace,” uvedl agentuře ČTK analytik Radim Dohnal z portálu Capitalinked.com. Do skupiny PPF spadá tuzemský operátor O2.

V druhém pololetí 2018 se podle Dohnala poprvé do hospodaření promítla akvizice balkánských aktiv od skupiny Telenor, a tedy i související zisky. Dalším podstatným segmentem pro PPF byly spotřebitelské půjčky. Všechny ostatní segmenty vykázaly mizivý růst zisku nebo mírný pokles.

Dohnal dodal, že skupina PPF zřejmě plní plány Petra Kellnera na zdvojnásobení majetku každé dva roky. Aktiva skupiny PPF ke konci pololetí dosáhla 1,2 bilionu Kč.

PPF podepsala před týdnem dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. Hodnota transakce se odhaduje na 48,4 miliardy Kč. CME provozuje televizní stanice v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku a v ČR, kde vlastní TV Nova.

Výňatek z pololetní zprávy PPF
Výňatek z pololetní zprávy PPF (Zdroj: PPF)

Skupina PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, nemovitosti, biotechnologie až po strojírenství. Do skupiny spadají například Home Credit nebo Air Bank.

Zdroj náhledového obrázku: Michael Tomeš/E15

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎