Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Central European Media Enterprises
CETV
Akcie Central European Media Enterprises (CETV) – Cena, graf, dividenda 2024
Váš kapitál může být ohrožen*

0

0 % za 7 dní

Logo Central European Media Enterprises

Akcie Central European Media Enterprises (CETV) – Cena, graf, dividenda 2024

Odkupní cena CETV
Graf CETV

4,58

0 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Poznámka

Důležité informace o akciích CETV od Fio e-Brokera:

Tímto Vás chceme informovat o ukončení obchodování akcií společnosti Central European Media Enterprises Ltd. (CETV, ISIN: BMG200452024). V důsledku převzetí společnosti ze strany investiční skupiny PPF Group N.V. dojde v úterý 13. 10. 2020 k formálnímu ukončení obchodování akcií CETV na Burze cenných papírů Praha (BCPP) a na burze RM-SYSTÉM (RMS) s následným harmonogramem:

BCPP:
– 8. 10. 2020 – poslední obchodní den
– 9. 10. 2020 – pozastavené obchodování
– 13. 10. 2020 – ukončení obchodování na BCPP

RMS:
– 12. 10. 2020 – poslední obchodní den
– 13. 10. 2020 – ukončení obchodování na RMS

Akcionáři, kteří k poslednímu dni obchodování své akcie neprodají, budou mít následně nárok na výplatu protiplnění ve výši 4,58 USD za akcii. O výplatě protiplnění budeme klienty informovat po obdržení informací o výplatě ze strany příslušných depozitářů.

Informace o Central European Media Enterprises (CETV)

CETV je označení akcií společnosti Central European Media Enterprises (CME), která prvozuje televizní společnosti ve střední a východní Evropě.

Akcie CETV jsou součástí českého PX indexu. Obchodovat je lze jak na Pražské burze cenných papírů, tak na americké burze NASDAQ.

Obsah článku o akciích CETV

Historie firmy CETV

Logo televize Nova

Společnost CME byla dle informací uvedených na oficiálních stránkách založena v roce 1994 Ronaldem Lauderem, a to na Bahamách. Ty byly pravděpodobně zvoleny kvůli výhodným daňovým podmínkám. Její první vlastněnou televizí byla česká Nova.

Postupně se do jejího portfolia přidaly i televizní a rozhlasové kanály v Bulharsku, Rumunsku a televizní kanály v Slovensku (Markíza, TV Doma, TV Dajto) a Slovinsku.

V České republice stále vlastní skupinu Nova (tj. Kanály TV Nova, Nova Sport, Nova Cinema, Voyo a další).

Vývoj ceny akcií CETV

Během let 2015 a 2016 cena akcií stagnovala mezi 45 a 70 korunami za akcii. V první polovině roku 2017 začala cena růst a v květnu zaznamenala maximum vy výši 108 Kč/akcii. Pak cena trochu poklesla, aby na konci roku neúspěšně atakovala své maximum.

Pak začala opět klesat a to až na hodnotu kolem 65 korun za akcii, která byla na přelomu let 2018 a 2019. V tomto bodě došlo ke zvratu a cena začala růst až do nového maximu, kterého dosáhla v druhé polovině roku 2019.

Vývoj ceny akcií CETV, Zdroj: pse.cz
Vývoj ceny akcií CETV, Zdroj: pse.cz

Co ovlivňuje cenu akcií CETV

Televizní zábava je poměrně stabilním odvětvím, jelikož lidé se chtějí bavit neustále. Pro klasické televize je zde nebezpečí nových kanálů, kterými se obsah dostává k lidem (třeba pomocí internetu, jak se děje v případě Netflixu a dalších). Cenu akcií CETV pak může pochopitelně ovlivňovat i boj s klasickou televizní konkurencí.

O celkovém hospodaření společnosti se nejvíce dočtete v pravidelně zveřejňovaných výročních zprávách na webových stránkách společnosti.

Dividendy CETV

Společnost CME zatím nevyplácí žádné dividendy a v nejbližších letech se na tom pravděpodobně nic nezmění. Pokud se tedy o dividendy zajímáte, nebudou patřit akcie CETV mezi vaše favority.

Podívejte se ale např. na akcie firem Moneta, ČEZ, nebo třeba Coca-Cola.

Jak obchodovat akcie CETV

První a nejrychlejší možností, jak vydělat peníze na akciích CETV, je krátkodobé obchodování. Při něm držíte akcie v řádu dnů až týdnů. Při tomto způsobu obchodování pro vás bude nejdůležitější sledovat obchodní signály pomocí technické analýzy.

Další možností obchodování jsou střednědobé obchody, při kterých držíte akcie v řádu měsíců. Při tomto způsobu je vhodné sledovat akcie nejen z hlediska technické analýzy, ale i fundamentální.

Poslední variantou je poziční držení akcií. Při něm akcie vlastníte klidně i několik let a počítáte s tím, že jejich cena dlouhodobě i přes krátkodobé propady bude mít tendenci růst.

Příklad obchodování akcií CETV

Cena jedné akcie je 105 korun. Při koupi 100 akcií zaplatíte 10 500 Kč. Po třech měsících cena vzroste na 115 korun/akcii. Při jejich prodeji tak dostanete zpět 11 500 korun, čili z obchodu odejdete se ziskem 1 000 Kč. Procentuální zhodnocení vašeho obchodu bude činit 8,7 %, roční zhodnocení 34,8 % p.a.

V obchodování je velmi důležitá diverzifikace, tedy nedržet jen jedny akcie. Vy ale možná nemáte další prostředky na investování.

Pak se přímo nabízí využít investici s pákou. Například broker XTB vám umožní nakoupit akcie CETV s pákou 1:10. To znamená, že na každých 10 korun určených k obchodování vám stačí dát ze svého pouze jednu korunu a další devět vám půjčí XTB.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích ČEZu ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody jsou prováděny u brokera XTB.

Video: Vzorové nákupy akcií ČEZu u brokera XTB

Recenze brokera XTB

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

V našem příkladu tak na koupi 100 akcií budete potřebovat pouze 1 050 Kč, zbylých 9 450 vám pujčí broker. Při prodeji na ceně 115 korun za akcii získáte 11 500 Kč. Broker si vezme zpět jen těch půjčených 9 450 korun a zbytek, tedy 2 050 Kč bude vašich. Zisk tedy bude opět 1 000 Kč, ale při investovaných 1 050 Kč. Procentuální zisk bude tedy 95,2 %, roční 380,8 % p.a.

Vyšší zisk je pochopitelně vyvážen vyšším rizikem. Pokud by byl obchod ztrátový (cena klesala), pak i ztráty při obchodování s pákou budou větší než při obchodování bez páky.

Vyplatí se o tyto akcie zajímat?

Akcie CETV jsou na Pražské burze cenných papírů obchodovány v českých korunách a proto vám zde odpadá měnové riziko. Pozor si musíte dát na nižší objem provedených obchodů, což v případě MARKET příkazu může vést k horšímu plnění.

Vyplatí se proto soustředit se spíše na střednědobé obchody. Vzhledem k absenci výraznějšího trendu a nevyplácení dividend by dlouhodobé poziční držení akcií CETV patrně nepřineslo tak zajímavý výnos, jako některé jiné (třeba dividendoví králové).

Více informací o CETV:

Více informací o akciích Central European Media Enterprises (CETV)

Základní informace
Název společnostiCentral European Media Enterprises
TickerCETV
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://www.cetv-net.com/
Založeno1994
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příjmy
Valuace
Rentabilita
Výkonnost
Názor analytiků
Rozdělení
Ohodnoťte akcie firmy Central European Media Enterprises
2
0

Autor

O investování se zajímám přes pět let. Zaměřuji se hlavně na americké akcie ve středně- a dlouhodobém výhledu. Fundamentální analýza je pro mě důležitá k určení hlavní trendu, jinak obchoduji podle technické analýzy.

Jsem spíše konzervativnější obchodník, kromě akcií se zajímám i o dluhopisy a jiné konzervativnější nástroje, naopak kryptoměnám a akciím rozvíjejících se trhů se vyhýbám.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Redakce Finex

Velká novinka: PPF podepsala dohodu o převzetí CME. CME provozuje TV stanice v Bulharsku, ČR, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku. Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů CME, Evropské komise a regulátorů. Schvalovací proces bude trvat několik měsíců.

Zdroj: https://twitter.com/PPFGroup/status/1188574749519167493
Zdroj 2: https://www.ppf.eu/cs/press-releases/ppf-podepsala-dohodu-o-prevzeti-cme

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Akcie, které by vás mohly zajímat