Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

PPF se dohodla s CME na převzetí televizních stanic v Evropě za 48,4 miliardy korun

PPF se dohodla s CME na převzetí televizních stanic v Evropě za 48,4 miliardy korun
Zdroj: ppf.eu

Skupina PPF, v níž je majoritním akcionářem český miliardář Petr Kellner, se ve čtvrtek dohodla s CME na podpisu dohody o převzetí televizních stanic, které vlastní. Plány jí však může ještě překazit Evropská komise a národní regulátoři.

Obchod za 48,4 miliardy

PPF se pomocí svých dceřiných společností s CME dohodla na částce 48,4 miliardy korun. Za tu to částku by poté měla společnost převzít televizní stanice pod křídly CME. Ta vlastní stanice v ČR, Bulharsku, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku.

PPF není navíc v investování žádným nováčkem. Ve svém portfoliu má investice v různých odvětvích, které zahrnují finanční služby, telekomunikace, nemovitosti, ale také strojírenství. Společnost navíc působí v Asii, Evropě, ale také USA.

Na druhou stranu CME působí jak v Evropě, tak i v USA, kde má na svém kontě 45 milionů diváku s 30 televizními kanály. Na což PPF se nechala slyšet, že nechce nějak zasahovat do fungovaní CME a tvorby jejího obsahu.

PPF si musí na obchod půjčit 30 miliard

Jak PPF uvádí ve své tiskové zprávě, téměř 1,2 miliardy eur neboli 30 miliard korun si půjčí od konsorcia bank BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit.

Jako další poté společnost uvadá i své finanční a právní poradce, mezi které patří J.P. Morgan Securities a White & Case LLP.

Překážkou jí je Evropská komise a národní regulátoři

V plánech PPF však stojí v cestě Evropská komise a národní regulátoři v zemích, v kterých CME působí. Další podmínkou je také souhlas akcionářů CME, která proto svolala valnou hromadu. Celý proces podle PPF bude trvat několik měsíců a může se protáhnout až do půlky příštího roku.

PPF už se setkala i s prvním neúspěchem u bulharských úřadů, které neschválily odkup norského Telenoru a následné převzetí tamější televizní stanice.

Líbil se vám tento článek?
32
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.