Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pátá největší americká banka spouští službu úschovy kryptoměn pro instituce

Publikováno
Pátá největší americká banka spouští službu úschovy kryptoměn pro instituce
Zdroj: news.bitcoin.com

U.S. Bank, pátá největší retailová banka ve Spojených státech, v úterý oznámila, že spouští službu úschovy kryptoměn pro institucionální investory, což potenciálně připravuje půdu pro širší mainstreamové přijímání digitálních aktiv.

Bankovní gigant – U.S. Bank

U.S. Bancorp je americká bankovní společnost se sídlem v Minneapolisu v Minnesotě. Je pátou největší bankovní institucí ve Spojených státech a poskytuje služby bankovní, investiční, hypoteční, svěřenecké a platební služby jednotlivcům, podnikům, vládním subjektům a dalším finančním institucím. Banka je kótovaná na burze NYSE pod tickerem $USB.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie US Bancorp Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pro jaké kryptoměny se rozhodla?

Podle stanice CNBC uzavřela americká banka partnerství s New York Digital Investment Group za účelem poskytování služeb úschovy bitcoinu – BTC, bitcoin cash – BCH a litecoinu – LTC. Vrchní ředitel divize správy majetku a investic, Gunjan Kedia, řekl, že integrace dalších kryptoměn (jako je Ethereum – ETH) bude časem zavedena.

Poznámka

NYDIG je přední technologická a finanční společnost zabývající se bitcoinem. Na webu společnosti stojí: Aplikujeme institucionální moudrost a vynalézavost, abychom pomohli tuto vzrušující síť bezproblémově a bezpečně zpřístupnit všem.

Správci fondů a další institucionální investoři po většinu roku zvyšují svoji expozici vůči kryptoměnám. Jejich účast se od halvingu bitcoinu v polovině roku 2020 výrazně rozrostla, což vyvolalo vzestupný sentiment pro přední digitální aktiva a potažmo celý trh s kryptoměnami.

Další banky

I přes oznámení FEDu, že neplánuje zákaz kryptoměn v USA, můžeme stále pociťovat restrikce vůči kryptoměnám z ostatních koutů světa. Společnostem nevadí ani cenové výkyvy aktiva, a tak velké finanční instituce investují a rozšiřují své nabídky i v tomto odvětví.

V červenci zpravodajský web Business Insider oznámil, že JPMorgan umožní přístup ke kryptoměnovým fondům všem klientům správy majetku, zatímco Citigroup v srpnu řekla, že zvažuje nabídku obchodování s bitcoinovými futures pro některé institucionální klienty.

U.S. Bank není první velkou finanční institucí, jež nabízí služby spojené s kryptoměnami. Hlavní hráči jako State Street, Bank of New York Mellon a Northern Trust také oznámili plány na úschovu kryptoměn.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.