Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pár tipů na super akcie s cenou do pár babek

Publikováno
Pár tipů na super akcie s cenou do pár babek
Zdroj: ideahuntr.com

Může se zdát trochu bláznivé mluvit o hledání levných penny akcií k nákupu v současné době. Ekonomika se ochlazuje, a dokonce se i blue chip akcie se potýkají s problémy. Existuje však několik důvodů, proč by spekulativní investoři mohli uvažovat o investicích do penny akcií.

V prvé řadě si investoři určitě všimnou zřejmého faktu, že se penny akcie nalézají v sektoru malých firem. Historie přitom naznačuje, že akcie s malou tržní kapitalizací často jako první začnou růst, když se trhy začnou obracet na vzestupnou trajektorii, čímž poskytují důvod pro držení těchto rizikovějších aktiv v dlouhodobém investičním horizontu.

Kromě toho by investoři měli vzít na vědomí, že to je ocenění aktiv, na kterém záleží. A právě nyní je zřejmý ještě jeden fakt, tedy že jsou penny akcie obecně levné. V neposlední řadě tu je “Amazon efekt“. Většina investorů ví, že než se Amazon stal jednou z akcií FAANG, byl to internetový prodejce knih s malou tržní kapitalizací. Kdybyste si ale koupili akcie v té době a drželi je dodnes, realizovali byste pravděpodobně nejlepší investiční rozhodnutí ve vašem životě.

Nebudeme vám slibovat, že některá z akcií v tomto článku bude další Amazon. Ale i ten nejkonzervativnější investor má touhu najít další velkou věc, dokud se ještě obchoduje za nízkou cenu. Proto vám přinášíme sedm levných penny akcií, které můžete koupit, dokud se ještě obchodují za zajímavé ceny.

1. Amyris

Zdroj: google.com/finance
Vývoj ceny akcií Amyris za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií Amyris za posledních 12 měsíců

Amyris je specializovaná biotechnologická společnost, která je průkopníkem v rodící se oblasti syntetické biologie. Není neobvyklé, že mezi stovkami penny akcií najdeme i biotechnologické akcie. Mnohé z těchto společností jsou nejen neziskové, ale jsou dokonce ve fázi před dosažením jakýchkoliv příjmů.

To však není případ této společnosti. Amyris má patenty na výrobky, které pocházejí z opětovně využitelných přírodních zdrojů, jako je cukrová třtina. Jeden z jejích největších průlomů je založen na molekule zvané hemisqualen. Tato molekula se používá v řadě domácích kosmetických výrobků a shodou okolností je oblíbená u informovaných spotřebitelů, kteří dávají přednost přírodním přípravkům.

Popularita hemisqualenu umožňuje společnosti prodávat tuto látku zákazníkům na podnikové úrovni – B2B prodej. Analytici nyní společnosti předpovídají 37% průměrný roční růst tržeb do roku 2026. Někteří analytici se však dokonce domnívají, že by společnost mohla tyto prognózy tržeb dokonce dvojnásobně překonat. To by byla pro akcionáře vítaná zpráva. Cena akcií Amyris klesla za prvních 10 měsíců roku o 80 % na méně než 3 dolary, ale analytici jim dávají konsenzuální cílovou cenu 9,50 dolarů.

2. Meta Materials

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MMAT Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Meta Materials vyrábí a vyvíjí funkční materiály. Tyto materiály jsou kompozitní struktury sestávající z běžných materiálů, jako jsou kovy a plasty, které vědci společnosti upravili tak, aby vykazovaly nové nebo vylepšené vlastnosti.

Funkční materiály mají údajně mnohostranné využití a Meta Materials je v této oblasti na špičce technologických objevů. Hlavním cílem společnosti přitom je vybudovat duševní vlastnictví, které by mohla prodat vhodným partnerům. Za tímto účelem Meta Materials v roce 2021 vytvořila vědeckou poradní radu, která společnosti umožní vyvíjet silnější a rozmanitější produkty. Zdá se, že se tento krok vyplácí, a to na základě některých nedávných partnerství, která společnost oznámila.

Stejně jako mnoho společností, které se obchodují jako penny akcie, nebude Meta Materials zisková po mnoho let. Přesto je nepravděpodobné, že by společnost v následujících letech výrazně nerostla. Analytici společnost příliš nepokrývají, ale ti, kteří se touto akcií zabývají, předpokládají v příštích pěti letech silný růst tržeb.

3. Bionano Genomics

Zdroj: google.com/finance
Vývoj ceny akcií Bionano Genomics za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií Bionano Genomics za posledních 12 měsíců

Genomika a editace genů budou pravděpodobně jednou z nejzajímavějších hnacích sil příštího desetiletí a dalších let. Společnost Bionano Genomics je průkopníkem v oblasti zobrazování a analýzy genů v nanorozměrech. Společnost již má produkt, systém Saphyr, který je dnes komerčně dostupný.

Rovněž již představila přelomový výzkum zaměřený na její technologii optického mapování genomu, která umožňuje přesně identifikovat některé vzácné choroby. Možná se stále jedná o případ, kdy společnost předběhla svou dobu. O tom může svědčit fakt, že společnost stále vynakládá velké prostředky na prodejní, správní a režijní náklady ve snaze prodat svůj systém Saphyr. To poškozuje marže, což se po většinu roku 2022 odráží na negativním vývoji akcií.

Přesto je při hledání ziskových investic nutné vstoupit do rozjíždějícího se vlaku a podstoupit jisté, ovšem řízené riziko, má-li to smysl. Bionano Genomics bude ještě několik let ve ztrátě, ale očekává se, že její tržby v příštích pěti letech prudce porostou.

4. B2 Gold

Zdroj: google.com/finance
Vývoj ceny akcií B2 Gold za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií B2 Gold za posledních 12 měsíců

B2 Gold nabízí prvky spekulace s diverzifikací. Dobře diverzifikované portfolio by mělo mít určitou expozici vůči drahým kovům. A existuje mnoho důvodů, proč si zlato zaslouží bližší pozornost.

Jedním z argumentů proti investicím do zlata je samozřejmě fakt, že se zlato v roce 2022 příliš nepohnulo, přestože inflace vystoupala na mnohaletá maxima. K čemu je dobré zajištění proti inflaci, když jeho cena na pozadí vysoké inflace neroste?

Vlastnictví zlata však obecně funguje jako “pojištění” proti velké nejistotě. V souladu s touto premisou je jedním z možných způsobů, jak investovat do zlata, koupě akcií těžařů. Tím se dostáváme zpět ke společnosti B2 Gold, která provozuje doly v Mali, Namibii a na Filipínách. Společnost má zdravou rozvahu a generuje zajímavé příjmy i zisk.

5. Canopy Growth

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CGC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Když zmiňujeme levné akcie nelze opomenout sektor konopí. Není to tak dávno, co se nafoukla a splaskla na tomto trhu bublina, což investoři značně odnesli. Po celou dobu však byla společnost Canopy Growth jednou z akcií s největším potenciálem v této oblasti.

Když bublina splaskla, akcie Canopy Growth samozřejmě také spadly. Jako kanadská společnost se zdála být špatně připravena na vstup na americký trh v případě legalizace marihuany na federální úrovni. To se však změnilo po akvizici společnosti Acreage Holdings, která působí v 10 státech USA. Canopy tak získala opěrný bod na americkém trhu.

Tato zpráva byla dostatečně dobrá na to, aby akcie Canopy Growth posílily o pěkných 10 %. Analytici rovněž zvýšili cílovou cenu akcií na 7,26 dolaru. Aby společnost dosáhla této cílové ceny, bude nyní zapotřebí mnoho, pokud jde o posun směrem k legalizaci v USA. Vzhledem k tomu, že republikáni pravděpodobně převezmou kontrolu nad alespoň jednou komorou Kongresu, může to být jen nesplnitelný sen. Nicméně i kdyby se trh s rekreačním konopím v USA příští rok neotevřel, Canopy Growth se může vyplatit koupit jako dlouhodobou investici pro ty, kteří sázejí na legalizaci marihuany.

6. FuelCell Energy

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Fuelcell Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Energetický sektor bude pravděpodobně i v roce 2023 jedním z nejatraktivnějších odvětví pro investory a jednou ze zajímavých penny akcií je poslední společnost na našem seznamu. FuelCell je společnost, která, jak napovídá její název, vyrábí vodíkové palivové články pro aplikace, jako je výroba energie v místě její spotřeby, zachycování uhlíku a skladování energie. Mezi zákazníky společnosti patří veřejné služby, nemocnice a vlády.

Investice do akcií vodíkových společností budou vyžadovat velkou dávku trpělivosti. Nejznámější společnosti v tomto odvětví nadále spalují hotovost. FuelCell má však nevyřízené objednávky, které jí zajišťují určitou stabilitu, pokud jde o tvorbu příjmů. Ziskovost je jiný příběh, ale právě zde je třeba trpělivosti.

Společnost je na cestě k tomu, aby v roce 2022 vygenerovala tržby přesahující 100 milionů dolarů. Průmyslový výzkum však naznačuje, že by se trh s vodíkovými palivovými články mohl do roku 2028 blížit 12 miliardám dolarů. Takový růst by měl přitáhnout pozornost spekulativních investorů k této akcii.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎