Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Obrovský zájem o bitcoinové ETF! Stříbrné ETF překonaly ty bitcoinové za necelý týden

Bitcoinové ETF překonaly ty stříbrné a zařadily se tak mezi komoditními ETF - kam jsou formálně řazeny - ihned na druhé místo za zlaté ETF.

Publikováno
Obrovský zájem o bitcoinové ETF! Stříbrné ETF překonaly ty bitcoinové za necelý týden
Zdroj: depositphotos.com

Burzovně obchodované fondy (ETF) na Bitcoin (BTC) překonaly ETF na stříbro a staly se druhou největší třídou komoditních ETF v USA podle spravovaných aktiv (AUM), když za pouhý týden nashromáždily více než 28 miliard dolarů investorů.

Jag Kooner, vedoucí oddělení derivátů společnosti Bitfinex, přičítá událost značnému zájmu trhu, a rostoucí poptávku po investičních produktech založených na kryptoměnách. Bitcoin to staví do pozice “digitálního zlata” a atraktivní součásti diverzifikovaných investičních portfolií.

Vývoj iShares Silver Trust ETF za posledních 5 let

Stříbro s přibližně 11,5 miliardami dolarů rozdělenými mezi pět ETF (například iShares Silver Trust ETF) nyní zaostává za vzkvétajícím trhem Bitcoin ETF, což signalizuje změnu v náladě investorů.

Klíčovou roli v této transformaci sehrál ETF Grayscale Bitcoin Trust, který drží přibližně 619 000 bitcoinů a po přeměně ze stávajícího bitcoinového trustu se okamžitě stal největším bitcoinovým ETF na světě.

Objem obchodů s těmito novými aktivy byl během úvodního týdne pozoruhodný, přičemž kumulativní objem pro 11 fondů přesáhl 12 miliard dolarů.

Raketový vzestup bitcoinových ETF odráží změnu v náladách investorů. Digitální vzácnost bitcoinů spolu s jejich potenciálem jako zajištění proti inflaci jej postavily do pozice atraktivní alternativy k tradičním komoditám.

Prudký nárůst AUM také naznačuje, že široké spektrum investorů, od jednotlivců až po instituce, je nyní rozhodnuto začlenit digitálních aktiva do svých portfolií.

Vliv bitcoinových ETF na cenu Bitcoinu

Vliv schválení ETF na cenu samotného Bitcoinu byl příznivý spíše před schválením, kdy investoři svými nákupy vyhnali cenu největší kryptoměny na základě očekávání výše. Posléze ale došlo k mohutným prodejům Bitcoinu, kdy tito investoři realizovali zisky a cena šla prudce dolů.

Vývoj ceny Bitcoinu pod vlivem očekávání a následného spuštění ETF

Značný příliv kapitálu do bitcoinových ETF má také bezprostřední dopad na likviditu trhu. S větším objemem spravovaných aktiv mohou ETF nabídnout větší likviditu. Tato zvýšená likvidita snižuje volatilitu, což je pro investory, kteří dříve váhali se zapojením do trhů s kryptoměnami, klíčový problém.

Do popředí se také dostávají regulační úvahy. Jakmile se tyto fondy stanou významnou součástí investičního prostředí, budou pravděpodobně přitahovat zvýšenou pozornost regulačních orgánů. To by mohlo vést ke standardizovanějším a robustnějším regulačním rámcům pro kryptoměny, což by zvýšilo stabilitu trhu a ochranu investorů.

Úspěch bitcoinových ETF rovněž otevírá cestu dalším ETF založeným na kryptoměnách jako je například Ethereum (ETH). To by mohlo vést k rozmanitější škále investičních produktů využívajících kryptoměny jako podkladové aktivum, které investorům nabídnou expozici vůči různým aspektům rozvíjejícího se prostoru digitálních aktiv.

Emitenti ETF navíc zavádějí konkurenční struktury poplatků, aby přilákali více investorů. Očekává se, že tyto strategie podnítí další cenovou konkurenci mezi poskytovateli, což potenciálně sníží náklady pro investory a demokratizuje přístup k investicím do Bitcoinu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.