Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelné! S&P 500 zaznamenal další rekord. Kam až může růst?

Index S&P 500 dosáhl ve středu nového rekordu, k čemuž přispívají vysoké zisky společností, které posilují důvěru investorů.

Publikováno
Neuvěřitelné! S&P 500 zaznamenal další rekord. Kam až může růst?
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 vzrostl ve středu a přiblížil se k úrovni 5 000 bodů, čímž dosáhl nového rekordního maxima. Děje se tak uprostřed výsledky nabitého týdne, kdy investoři hodnotili další sadu čtvrtletních výsledků, které ukazují na dobrou kondici akcií.

Široký index, který poprvé překonal hranici 4 000 bodů v dubnu 2021, přidal 0,82 % a uzavřel se na 4 995,06 bodech. Nejvýše během obchodní seance se dostal 4 999,89 bodu.

Dařilo se i dalším indexům. Nasdaq 100 skočil o 1 % a ustálil se na 15 756 bodech, zatímco Dow Jones Industrial Average posílil o 156 bodů, nebo 0,4 %, na 38 677 bodu a dosáhl také historického maxima.

Vývoj 3 velkých indexů v posledním týdnu

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Růst podporují dobré ekonomické výsledky firem

Trh zhodnotil výsledky letošní výsledkové sezóny, kdy byly zveřejněny už přibližně dvě třetiny zpráv společností z indexu S&P 500. Výsledky v průměru překonaly očekávání Wall Street.

Nvidia a Microsoft stouply asi o 2 % a obchodovaly se na nových maximech, zatímco akcie Meta Platforms vzrostly o 3,3 %. Alphabet a Amazon stouply asi o 1 % každý.

Akcie Enphase Energy vzrostly asi o 17 %, což podpořilo i další solární akcie.

Ford získal 6 % poté, co překonal odhady Wall Street za čtvrté čtvrtletí a Chipotle Mexican Grill stoupl o 7 % díky silné ziskovosti i provozním výsledkům.

Lepší než očekávané čtvrtletní zisky spolu s optimistickými vyhlídkami byly v posledních týdnech zdrojem síly na trhu, což ilustruje, že spotřebitelské výdaje jsou zdravé a ekonomika zůstává odolná vůči vysokým úrokovým sazbám.

Ožívení se netýká jen americké ekonomiky

Japonský index Nikkei ve čtvrtek vedl růst asijsko-pacifických trhů a dosáhl nových 34letých maxim poté, co zpráva naznačila, že centrální banka země nebude agresivně zpřísňovat svou měnovou politiku.

Japonský index Nikkei 225 po dvou dnech poklesu v řadě skončil ve středu o 2,06 % výše na úrovni 36 863 bodů.

Poslední týden indexu Nikkei 225

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎