Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelné! Netflix získal 13,1 milionu nových zákazníků. Jak reagovaly akcie?

Společnost Netflix zaznamenala obrovský nárůst počtu předplatitelů. Překonala očekávání i v tržbách. Jaké novinky streamovací služba chystá?

Publikováno
Neuvěřitelné! Netflix získal 13,1 milionu nových zákazníků. Jak reagovaly akcie?
Zdroj: Depositphotos.com

V posledním čtvrtletí roku 2023 zaznamenala společnost Netflix prudký nárůst počtu předplatitelů, když získala 13,1 milionu nových zákazníků. Číslo překonalo očekávání Wall Street ve výši 8,91 milionu i vlastní prognózu společnosti, která počítala s přibližně 9 miliony.

Tento prudký nárůst byl přičítán strategickým iniciativám – především potlačení sdílení hesel, zavedení levnějšího předplatného podporovaného reklamou a atraktivní programové nabídky.

Zdroj: finance.yahoo.com
Růst počtu předplatitelů Netflixu
Růst počtu předplatitelů Netflixu

Finanční výsledky se nesly v podobném duchu

Streamovací služba ve 4. čtvrtletí loňského roku dosáhla tržeb ve výši 8,83 miliardy dolarů, čímž překonala odhady Wall Street, které byly o 120 milionů nižší. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to představovalo nárůst o 12,5 %.

I přes nižší než očekávaný zisk na akcii (EPS), kdy společnost vykázala 2,11 dolaru oproti konsensuálnímu očekávání 2,20 dolaru, se finanční zdraví Netflixu zdá být dobré.

Za celý rok společnost dosáhla čistého zisku 5,41 miliardy dolarů. Provozní marže za čtvrté čtvrtletí činila 16,9 % a celoroční marže dosáhla 21 %.

Kromě toho volný peněžní tok za čtvrtletí dosáhl 1,58 miliardy dolarů, přičemž celoroční free cash flow vzrostl na 6,9 miliardy dolarů, což je nad původním odhadem Netflixu ve výši 6,5 miliardy dolarů.

Jak to změnilo odhad na letošní rok?

Při pohledu na první čtvrtletí roku 2024 nasadila společnost Netflix opatrný tón a uvedla, že ačkoli růst počtu předplatitelů nemusí odpovídat rekordnímu tempu z posledních měsíců roku 2023, očekává se, že překoná 1,75 milionu přidaných předplatitelů v předchozím roce. Wall Street předpokládá, že v tomto čtvrtletí přibude 4,31 milionu zákazníků.

Společnost nicméně předpokládá pokračující dvouciferný růst tržeb, částečně tažený zvyšováním cen, s výhledem tržeb za první čtvrtletí ve výši 9,24 miliardy dolarů, což je v souladu s konsensuálním očekáváním 9,28 miliardy dolarů.

Kromě toho Netflix stanovil orientační zisk na akcii za první čtvrtletí ve výši 4,49 dolaru.

Aktuální vývoj cen akcií Netflix

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Netflix se nadále zaměřuje na rozšiřování své nabídky obsahu a zavázal se, že v letošním roce bude v investicích do nových pořadů pokračovat.

Významným krokem platformy je oznámení desetileté smlouvy, na jejímž základě bude od roku 2025 na své platformě vysílat týdenní živé programy společnosti World Wrestling Entertainment (WWE), což pro společnost představuje vstup do oblasti živé sportovní zábavy.

Vzhledem k tomu, že Netflix pokračuje v inovacích a rozšiřování své nabídky, včetně investic do videoher a živých pořadů, má společnost díky silnému konci do roku 2023 dobrou pozici pro další růst v letošním roce.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎