Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nepropásněte svou šanci: Tyto energetické akcie slibují ohromné zisky!

Energetické akcie jsou u investorů velmi oblíbené především kvůli dividendám. Chord Energy a Permian Resources nabízejí investorům ještě mnohem více.

Nepropásněte svou šanci: Tyto energetické akcie slibují ohromné zisky!
Zdroj: depositphotos.com

Jednou ze zajímavých investičních technik je vyhledávání příležitostí v akciích, které mají krátce po svém prvním veřejném obchodování IPO.

Tato technika je sice poměrně riziková a staví především na fundamentálních vyhlídkách, než na technické analýze, ale v dnešním článku si ukážeme, že když společnost nezklame, může tato investice přinést zajímavá zhodnocení.

Korelační graf akcií Chord Energy a Permian Resources

Aktuální cena
Změna
Chord Energy / CHRD
Načítání
Načítání
Načítání
Permian Resources / PR
Načítání
Načítání
Načítání

Akcie Chord Energy a Permian Resources patří do energetického segmentu a investoři mají možnost do nich investovat jen krátce. Na nadcházeních řádcích si ovšem ukážeme, že oběma akciím analytici z Wall Street věří a u obou se očekává tvorba nových cenových maxim.

Také obě společnosti vyplácají dividendy a obě mají na nižších hodnotách spoustu supportů, o které se v případě technické korekce mohou opřít. Pojďme se nyní na obě akcie podívat blíže.

Chord Energy

Tato společnost vykázala meziroční nárůst svých tržeb o 220 milionů USD, což činní 5% růst. V letech 2024 a 2025 se rovněž očekává zvýšení tržeb.

Pro rok 2024 by měly atakovat hodnotu 4,67 miliardy USD a v roce 2025 dokonce 5,33 miliardy USD. Společnost vyplácí akcionářům kvartální dividendu 2,94 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Chord Energy od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Chord Energy od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie Chord Energy se účastnilo celkem 9 analytiků z Wall Street, přičemž se jednomyslně shodli na tom, že je nyní čas akcie zařadit do svého portfolia.

Zároveň nejvyšší cenový odhad analytiků činní 262 USD za akcii a nejnižší predikce byla stanovena na 200 USD za akcii. Průměrný cenový cíl se nachází na hodnotě 219,56 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Chord Energy
Týdenní akciový graf společnosti Chord Energy

Akcie Chord Energy se od svého IPO obchodují v rostoucím trendu a to nad hodnotou trendové čáry. Trh se nachází i nad hodnotou největšího volume, nicméně díky technické korekci může klesnout na nižší hodnoty.

Pozitivní i negativní cenové predikce analytiků očekávají růst těchto akcií nad hodnotu současného cenového maxima. Nejvyšší cenová predikce dokonce očekává výrazné pokoření současného ATH v nadcházejících 12 měsících.

Permian Resources

U společnosti Permian Resources můžeme konstatovat, že se jí povedlo vstát z mrtvých. Nejen akcie, ale i její tržby razantně rostou, přičemž meziroční růst byl 56,13 %.

Tržby by měly podle analytiků růst skokově i nadále. Pro rok 2024 se očekávají tržby na hodnotě 5,13 miliardy, přičemž v roce 2023 byly pouze na hodnotě 3,12 miliardy USD.

Pro rok 2025 se očekává již zpomalení tempa růstu tržeb a to na hodnotu 5,4 miliardy USD. I přes svůj razantní růst společnost vyplácí akcionářům kvartální dividendu 0,2 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Permian Resources od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Permian Resources od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie Permian se účastnilo celkem 13 analytiků. I zde bylo doporučení téměř jednomyslné, kdy nákup akcií doporučuje 12 analytiků. Pouze jeden nedoporučuje nákup akcií, ale ani jejich prodej.

V nadcházejících 12 měsících se očekává růst na hodnotu 24 USD, přičemž nejhorší cenová predikce byla stanovena na 17 USD za akcii. Průměrná cenová predikce činní 20,91 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Permian Resources
Týdenní akciový graf společnosti Permian Resources

Akcie Permian Resources se obchodují v rostoucím trendu, přičemž nyní reagují na hodnotu největšího volume, které vzniklo v rámci postranního pohybu již v roce 2018.

Nejbližší support se nachází na ceně 14 USD za akcii a průraz nad hodnotu 20 USD by mohl akciím pomoci v návratu na jejich historická maxima.

Pozitivní cenová predikce u těchto akcií očekává právě průraz trhu na nové ATH a to v nadcházejících 12 měsících. Negativní cenová predikce očekává konsolidační pohyb směrem do strany právě pod hodnotou nejbližší rezistence.

Závěr

Energetické akcie jsou u investorů oblíbené především díky zajímavým dividendám. Když k tomu mají tyto akcie i růstový potenciál, roste jejich atraktivita.

Oba tyto investiční požadavky akcie Chord Energy a Permian Resources naplno splňují a přidávají i pozitivní predikce analytiků z Wall Street a rostoucí tržby. Uvidíme, zda se tato pozitivní očekávání skutečně naplní.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.