Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší termínovaný vklad listopad 2023: Úrok až 10,80 %! Kde ho získáte?

Nejlepší termínovaný vklad listopad 2023: Úrok až 10,80 %! Kde ho získáte?
Zdroj: Depositphotos.com

Úrokové sazby na termínovaných vkladech jsou v současnosti na podobné úrovni jako v předchozích obdobích. V příštím roce se ale možná budou měnit v souvislosti s pravděpodobně plánovanou změnou základních úrokových sazeb Českou národní bankou.

Aktuálně se v nabídce bank nachází několik termínovaných vkladů s atraktivním úrokovým zhodnocením. Ačkoliv toto zhodnocení nedosahuje úrovně inflace, některé produkty se jí již pomalu přibližují.

Jaké termínované vklady vám v listopadu 2023 nabídnou zajímavou úrokovou sazbu?

Nejvýhodnější termínovaný vklad s úrokem až 10,80 % p.a.

Základní úroková sazba byla na posledním zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) 2. 11. 2023 ponechána na stejné úrovni. Dvoutýdenní repo sazba stále činí 7 %, diskontní sazba 6 % a lombardní sazba 8 %.

Vzhledem ke stabilitě základní sazby je stále možné najít termínované vklady se stabilní a poměrně výhodnou úrokovou sazbou. Mezi ně patří NEY duální vklad Spořitelního družstva s úrokovou sazbou až 10,80 % p.a., který je “vítězem” našeho srovnání.

V dnešní době je nevýhodné nechat peníze nečinně ležet na běžném účtu, kde jsou znehodnocovány inflací. Právě termínované vklady mohou alespoň částečně pomoci zmírnit dopady inflace. Vzhledem k tomu, že se úrokové sazby v této oblasti příliš nezměnily, dominuje zde pouze několik termínovaných produktů.

Některé termínované vklady dokonce nabízejí trochu lepší úrok než spořicí účty. To je dáno tím, že peníze jsou na vkladu po určitou dobu vázány a nelze je předčasně vybrat, nebo je to možné, ale pouze za poplatek.

Aktuálně TOP 6 nejlepších termínovaných vkladů

V našem srovnání termínovaných vkladů zatím stále dominuje NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva. Tento vklad nabízí úrokovou sazbu až 10,80 % p.a. při doplňujícím členském vkladu 50 %. Je však důležité zmínit, že NEY Spořitelní družstvo je známé specifickými podmínkami členských vkladů. Minimální výše termínovaného vkladu je navíc stanovena na 100 000 Kč.

Na druhém místě našeho srovnání se umístil termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo, který nabízí úrokovou sazbu až 7,30 % p.a., jež platí u vkladu na 6 měsíců. Třetí příčku obsadil termínovaný účet Bonus Invest od Komerční banky, který kombinuje vklad a investování do podílových fondů. Peníze vkládáte na 6 měsíců a zvýhodněná sazba 7,00 % p.a. platí pro vklady do výše 1 000 000 Kč. Podmínkou je investovat stejnou nebo vyšší částku, jakou máte na termínovaném účtu.

Jaké termínované vklady nabízí nejatraktivnější úrokovou sazbu? Zajímá vás, jak přesně fungují a jaké podmínky jsou s nimi spojené? Detailní informace a odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v našem článku!

Srovnání termínovaných vkladů 2024

Produkt Maximální úrok Minimální vklad Hodnocení
Logo NEY duální vklad
Maximální úrok: 8,00 % p.a., Minimální vklad : 100 000 Kč
ney sporitelni druzstvo logo
8,00 % p.a. 100 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 78 %

Recenze

Logo Bonus Invest termínovaný účet
Maximální úrok: 5,00 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
komercni-banka-logo
5,00 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 75 %

Recenze

Logo NEY termínovaný vklad
Maximální úrok: 4,50 % p.a., Minimální vklad : 20 000 Kč
ney sporitelni druzstvo logo
4,50 % p.a. 20 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 73 %

Recenze

Logo J&T Banka Vklad s investicí
Maximální úrok: 4,40 % p.a., Minimální vklad : 500 000 Kč
j&t logo
4,40 % p.a. 500 000 Kč
Hvězdička hodnocení (bronzová) 65 %

Recenze

Logo J&T Banka termínovaný vklad
Maximální úrok: 3,75 % p.a., Minimální vklad : 1 000 000 Kč
j&t logo
3,75 % p.a. 1 000 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 75 %

Recenze

Filtry
Řazení
Produkt
Maximální úrok
Minimální vklad
Hodnocení

 

NEY duální vklad Spořitelní družstvo

NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva nabízí garantované zhodnocení až 10,8 % p.a. Minimální výše vkladu je 100 000 Kč a uzavírá se na 1 rok. Stejně jako u ostatních spořicích produktů od NEY je i zde podmínkou složit základní a další členský vklad. Základní vklad činí 1 000 Kč a je vratný. Tyto členské vklady nejsou pojištěné ani úročené.

Po složení základního členského vkladu ve výši 1 000 Kč vložíte termínovaný vklad v minimální výši 100 000 Kč, u něhož je úroková sazba závislá na procentuální výši dalšího členského vkladu. Tedy kromě uvedeného základního členského vkladu musíte do družstva vložit ještě další vklad v procentuální výši (nesmí se měnit), která se vztahuje k samotnému termínovanému vkladu. Na základě toho získáte dané zhodnocení, viz tabulka:

Úročení NEY duálního vkladu.
Úročení NEY duálního vkladu.

Maximální garantované zhodnocení až 10,80 % p.a. získáte, pokud tedy k již vloženému termínovanému vkladu ještě vložíte zmíněný další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Příklad: na termínovaný vklad si vložíte 100 000 Kč. Abyste získali úrokovou sazbu 10,80 % p.a., musíte vložit další členský vklad 50 % z vloženého termínovaného vkladu, tedy 50 000 Kč. Z toho 1 000 Kč bude základní členský vklad a 49 000 Kč další členský vklad. Zhodnocení dalšího členského vkladu je pak závislé na hospodaření družstva a nelze jej předem stanovit.

Vklad lze sjednat online, na pobočce nebo telefonicky, záleží, jestli jste klientem NEY nebo ne. Předčasné ukončení je možné, ale podléhá schválení představenstva. Pokud vám výpověď schválí, ztrácíte nárok na úrokové zhodnocení.

NEY duální vklad lze sjednat pouze v českých korunách. Úrokový výnos se připisuje měsíčně nebo při splatnosti vkladu, dle vámi vybrané varianty.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo

Na druhé příčce našeho srovnání se umístil Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo, na kterém lze dosáhnout maximální úrokové sazby 7,30 % p.a. při uložení na 6 měsíců. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

Sjednání i vedení vkladu je zdarma, zpoplatněn je předčasný výběr částkou 1 500 Kč. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou vložit minimální vklad ve výši 20 000 Kč. Abyste si mohli založit termínovaný vklad NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další již zmíněné podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a dalšího členského vkladu. Oba vklady ve svém součtu musí představovat 1/10 výše termínovaného vkladu.

Například, pokud si sjednáte termínovaný vklad ve výši 100 000 Kč a budete jej chtít celý úročit, musíte ještě vložit 1/10, tj. 10 000 Kč, a to formou základního + dalšího vkladu.

Členské vklady nepodléhají úročení ani zákonnému pojištění. Po ukončení trvání termínovaného vkladu dojde k vypořádání členského vkladu. Termínovaný vklad NEY si můžete sjednat online nebo na pobočce.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný účet Bonus Invest Komerční Banka

Termínovaný účet Bonus Invest je v pásmu vkladů do 1 000 000 Kč při době uložení na 6 měsíců úročen maximální úrokovou sazbou 7,00 % p.a.

Podmínkou pro získání této sazby je uložení vkladu a vložení stejné nebo vyšší částky v českých korunách do podílových fondů, a to nejpozději do konce 2. měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl sjednán termínovaný účet.

Minimální vklad činí 5 000 Kč. Při splnění všech výše zmíněných podmínek vám bude navýšená základní úroková sazba 2,75 % p.a. o 4,25 % p.a. na zmíněných 7,00 % p.a. Sazba je pevná po celou dobu vkladu. Peníze vložené do investic se zhodnocují dle situace na trhu.

Pokud nesplníte podmínku investování, zvýhodněné úročení se neuplatní a získáte pouze základní sazbu 2,75 % p.a.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Vklad s investicí J&T COMBI

J&T Banka má ve své nabídce vklad s investicí J&T COMBI. Pro ty, kdo se seznamují s investováním, by mohla být kombinace termínovaného vkladu s investicí do podílových fondů dobrým začátkem.

Po skončení termínovaného vkladu dostanete peníze na účet a rozhodnete se, jak naložíte s penězi z investiční části. Banka u vkladů s investicí nabízí atraktivní úrokové sazby, klient navíc může získat zvýhodněnou sazbu, pokud bude podílové listy držet po celou dobu trvání termínovaného vkladu. I zde jsou vaše vložené peníze ze zákona pojištěny až do výše 100 000 EUR.

Vybírat můžete z nabídky zajímavých podílových fondů (např. J&T BOND, J&T MONEY nebo J&T RENTIER). Určit si můžete také, v jakém poměru své peníze rozdělíte mezi vklad a fond (50 / 50 nebo 30 / 70).

Výhodou je, že pokud budete část peněz potřebovat, podílové listy můžete prodat a termínovaný vklad rušit nemusíte. Maximální úroková sazba u vkladů činí 6,65 % p.a.

Sjednání i vedení je zdarma, požadovaný minimální vklad je však velmi vysoký a činí 500 000 Kč. Vklad s investicí od J&T Banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad J&T Banka

Pokud máte volné finanční prostředky a chtěli byste je zhodnotit, a zároveň nechcete nést žádné investiční riziko, termínovaný vklad J&T Banky by pro vás mohl být ideální. Banka garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu.

Sjednání a vedení termínovaného vkladu je zdarma a založit si jej můžete v českých korunách, eurech nebo jiných měnách. Získat můžete maximální úrokovou sazbu 6,20 % p.a. u vkladů na 1 rok. Velkou nevýhodou je vysoký minimální vklad, který činí 1 000 000 Kč. Další vklady mohou být nižší, počítejte ale s minimální výší dalšího vkladu 100 000 Kč.

Poznámka

Pokud jste klientem J&T Banky a máte u ní investice alespoň ve výši 100 000 CZK, nebo vklady alespoň ve výši 1 000 000 CZK, můžete si založit termínovaný vklad s minimálním vkladem 100 000 CZK. Úroky se připisují při splatnosti (u vkladů s dobou trvání do 1 roku) nebo ročně (u vkladů s dobou trvání delší než 1 rok).

Termínovaný vklad od J&T Banky od si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí vklad 1M Banka CREDITAS

Banka CREDITAS umožňuje sjednat si Spořicí vklad 1M s 33denní výpovědní lhůtou a maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny sazbou 4 % p.a. Sjednání, vedení i zrušení vkladu 1M je zdarma.

Výše vkladu je neomezená, po uplynutí 33denní výpovědní lhůty máte peníze k dispozici 7 dní, poté jsou opět fixovány. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online nebo na pobočce. Výše a četnost vkladu je neomezená a úrokové výnosy se připisují vždy poslední den v měsíci. Spořicí vklad lze vést pouze v českých korunách.

Alternativou je také spořicí vklad 3M, který funguje na stejném principu jako vklad 1M. Nabízí též úrokovou sazbu 6,00 % p.a. pro vklady do výše 500 000. Výpovědní lhůta zde ale dosahuje 99 dní.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Nic nenalezeno!

Jak fungují termínované vklady?

Termínované vklady jsou dlouhodobou a konzervativní variantou spoření. Finance jsou na nich vázány na určitou předem stanovenou dobu. Proto se také nazývají termínované vklady. Peníze na ně jednorázově vložíte, určitou dobu se vám úročí a po uplynutí stanovené lhůty je můžete vybrat.

Vklady jsou ze zákona pojištěny (jak pojištění vkladů funguje?) do ekvivalentu 100 000 EUR, a právě proto se termínované vklady považují za nerizikový druh spoření. Úrokové sazby termínovaných vkladů aktuálně dosahují výše až 6 % p.a., ale některé nabídnout i více. Úroková sazba je závislá především na zvolené době a počátečním vkladu, ale ne vždy tomu tak je.

Termínovaný vklad si mohou sjednat fyzické i právnické osoby. Mezi základní rozdělení termínovaných vkladů podle doby trvání patří:

 • Krátkodobé termínované vklady – Doba trvání do 1 roku
 • Střednědobé termínované vklady – Doba trvání do 4 let
 • Dlouhodobé termínované vklady – Doba trvání 4 a více let

Naspořené peníze (úroky) vyplácí banka buďto v den splatnosti, nebo pravidelně, což probíhá každých x měsíců. Záleží na vámi zvoleném produktu.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

 • Nabízí lepší zhodnocení oproti běžnému nebo spořicímu účtu
 • Peníze jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR
 • Zřízení a vedení účtu bývá většinou zdarma
 • Vklad je jednorázový. Nemusíte neustále přemýšlet, zda jste daný měsíc poslali peníze

  • Za předčasný výběr zaplatíte vysoké částky (sankční poplatek)
  • Předčasný výběr někdy není vůbec možný
  • Jste povinni zaplatit srážkovou daň ve výši 15 %
  • Banky si obvykle stanovují minimální vklad, který musíte splnit

  Zajímá vás kompletní nabídka termínovaných vkladů na českém trhu, jak termínované vklady fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání termínovaných vkladů pro rok 2024.

  Líbil se vám tento článek?
  10
  6

  Autor

  Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

  Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

  “Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

  Přečíst více

  Sdílejte tento článek

  Mohlo by vás zajímat

  Diskuze (0 komentářů)

  Připojte se k diskuzi

  Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

  Recenze
  TOP Nejlepší brokeři
  Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
  U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
  Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
  U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.