Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » IPO » Na burzu se chystá další kryptoměnová burza Bullish – Hodnota celé transakce by měla dosáhnout až 9 miliard dolarů

Na burzu se chystá další kryptoměnová burza Bullish – Hodnota celé transakce by měla dosáhnout až 9 miliard dolarů

Na burzu se chystá další kryptoměnová burza Bullish - Hodnota celé transakce by měla dosáhnout až 9 miliard dolarů
Zdroj: theraytimes.com

Kryptoměnová burza Bullish, která ještě prakticky ještě ani nespatřila světlo světa, v pátek oznámila svůj plánovaný vstup na burzu. K tomu by mělo dojít koncem letošního roku prostřednictvím SPAC se společností Far Peak Acquisition. Hodnota celé transakce by měla údajně dosáhnout až 9 miliard dolarů.

Ke vstupu na burzu dojde prostřednictvím SPAC

Kryptoměnová burza Bullish, která je zároveň i jednou z divizí blockchainové softwarové společnosti Block.one, představila v pátek 9. července své plány pro vstup na burzu. Konkrétně by se mělo podle informací Reuters jednat o americkou burzu New York Stock Exchange (NYSE).

Bullish si jako většina společností v tomto a minulém roce vybrala namísto klasického IPO vstup na burzu prostřednictvím SPAC (více o samotném SPAC se dozvíte v našem samostatném článku). Tou má být Far Peak Acquisition (FPAC.N), která byla vytvořena za účelem akvizice s finanční či fintechovou společností.

Hodnota transakce by se měla vyšplhat na 9 miliard dolarů

K dokončení transakce by mělo dojít již koncem tohoto roku, přičemž by se její hodnota měla vyšplhat až na 9 miliard dolarů. Podle slov samotné společnosti bude tato hodnota dále upravována podle hodnoty kryptoměn v době uzavření transakce.

Spojení obou společností by mělo navíc vyústit i v zisk hotovosti v hodnotě 600 milionů dolarů. K úspěšnému vstupu na burzu je ale stále nutný souhlas většiny akcionářů Far Peak a splnění veškerých podmínek požadovaných regulačními úřady. S nimi jí pomáhá hned pět advokátních kanceláří včetně Kirkland & Ellis či Lewis & Bockius.

Mezi přední podporovatele a investory společnosti se řadí například fond Capital and Founders Fund miliardáře Petera Thiela, britský hedge fondový manažer Alan Howard, americký hedge fondový manažer Louis Bacon, hongkongský miliardář Richard Li, společnost Galaxy Digital či japonská banka Nomura.

Způsob jak „bezpečně“ investovat do kryptoměn?

Během několika posledních měsíců se kryptoměnám moc nedařilo, a to především kvůli negativnímu postoji Číny, Japonska a Británie, které se rozhodly na kryptoměny uvalit četné regulace. V návaznosti na to se cena většiny kryptoměn začala propadat.

I přesto Bullish kryptoměnám stále a chce svým akcionářům nabídnout jednoduchý způsob, jak investovat do kryptoměn, aniž by museli řešit rozdílné regulace a limity napříč státy. Za tímto účelem chce do konce tohoto roku spustit svoji vlastní kryptoměnovou směnárnu, za jejímž úspěchem či neúspěchem bude po úpisu akcií na burzu stát Thomas Farley. Ten již v minulosti působil jako prezident NYSE a prozatím je stále CEO a předsedou Far Peak.

Jak dopadne vstup Bullish na burzu zatím není jisté, ale pro řadu investorů určitě může být zajímavé. Jaký na něj máte názor vy?

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo