Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Může Solana vyletět vzhůru? Tyto 2 indikátory křičí: Nakupujte!

Solana zažila od letošních maxim asi 30% pokles, ale faktory, které ho způsobily už by měly být zažehnány. Nyní jsou tu hned dva indikátory, které ukazují na obrat.

Může Solana vyletět vzhůru? Tyto 2 indikátory křičí: Nakupujte!
Zdroj: dailyhodl.com

Podle dvou klíčových ukazatelů se může makroekonomická nestabilita ukázat jako příležitost k nákupu Solany (SOL). Mince klesla 11. června na čtyřtýdenní minimum, když testovala úroveň podpory 145 USD.

Během posledních 7 dnů pak zaznamenala prudký pokles o 16 %, což je horší výsledek než celkový trh s kryptoměnami, který v daném období klesl o 10 %.

Investoři se obávali možného poklesu cen rizikových aktiv, tedy především akcií a kryptoměn po smíšených ekonomických signálech. Začátek týdne byl poznamenán obavami z výsledku zasedání Federálního rezervního systému.

Nástroj CME FedWatch ukazoval, že obchodníci vidí 48% pravděpodobnost, že úrokové sazby zůstanou stejné až do září, což byl nárůst z 39 % před měsícem.

Po dosažení rekordní hodnoty 7. června index S&P 500 stagnoval, zatímco investoři čekali na zprávu o inflaci a vyjádření předsedy Fedu Jeromea Powella 12. června.

Květnový index spotřebitelských cen ale příjemně překvapil a trhy znovu ožily.

Stabilita derivátů SOL

I přes prudký pokles o 16 % během sedmi dnů několik ukazatelů naznačuje, že důvěra investorů v SOL zůstává pevná. Tento sentiment by mohl brzy vést k pozitivnímu obratu.

Zvláště poptávka po pákovém obchodování prostřednictvím futures na SOL zůstala neovlivněná zhoršujícími se tržními podmínkami.

Perpetuální kontrakty mají zabudovanou sazbu funding rate, která, když je pozitivní, naznačuje zvýšenou poptávku po pákovém obchodování mezi long pozicemi. Naopak negativní sazba financování naznačuje větší poptávku mezi short pozicemi.

Zdroj: coinglass.com
8hodinová funding rate na Solaně za poslední měsíc
8hodinová funding rate na Solaně za poslední měsíc

Data ukazují, že sazba financování SOL zůstala stabilní na 0,01 % za osm hodin od 8. června, což je přibližně 0,2 % za týden.

Tato stabilita v poptávce mezi býčími a medvědími pozicemi po 15% poklesu ceny SOL je indikátorem odolnosti trhu. Kdyby býci spoléhali na nadměrnou páku, došlo by k výraznému nárůstu sazby financování, což se nyní neděje.

On-chain data a aktivita sítě Solana

On-chain data ze sítě Solana ukazují nárůst počtu uživatelů a objemu transakcí. Zatímco někteří analytici věří, že nízké poplatky Solany mohou podporovat manipulaci s daty, tento problém není unikátní pro Solanu a ovlivňuje i jiné platformy, jako jsou sítě druhé vrstvy Etherea nebo konkurenti jako BNB Smart Chain.

Solana je v současnosti hodnocena jako třetí největší blockchain z hlediska 24hodinové aktivity adres interagujících s decentralizovanými aplikacemi (dApps), s významnou aktivitou na platformách jako Jupiter DEX nebo Raydium.

Zdroj: dappradar.com
Pořadí blockchainů podle počtu peněženek interagujících s dApps za posledních 24 hodin
Pořadí blockchainů podle počtu peněženek interagujících s dApps za posledních 24 hodin

Nicméně denní objem transakcí sítě, 119 milionů USD, je výrazně nižší než 292 milionů USD na Polygonu a nebo 1 miliarda USD na Arbitru.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.