Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Musk zakáže podřízeným iPhony, pokud Apple integruje ChatGPT! Cookovi už to oznámil

Elon Musk hrozí zákazem zařízení Apple ve svých společnostech kvůli obavám o ochranu soukromí. OpenAI je podle něj hrozba a Apple data neuhlídá.

Musk zakáže podřízeným iPhony, pokud Apple integruje ChatGPT! Cookovi už to oznámil
Zdroj: cnn.com

Elon Musk, generální ředitel společností Tesla a SpaceX, veřejně pohrozil, že zakáže používání zařízení Apple ve svých společnostech.

Stalo se tak v návaznosti na pondělní oznámení partnerství Applu s OpenAI, které vyvolalo otázky týkající se soukromí uživatelů i firemní rivality.

ChatGPT je bezpečnostní hrozba

Musk, který má s OpenAI bohatou historii, vyjádřil svou nespokojenost pod příspěvkem šéfa Applu, Tima Cooka, na sociální síti X, který představuje Apple Intelligence. Vyhrožoval, že pokud společnost integruje OpenAI na úrovni operačního systému, budou zařízení Apple v prostorách jeho společností zakázána.

Na svém účtu Musk kritizuje Apple za jeho údajné nepochopení důsledků integrace AI třetích stran.

Doslova napsal: Je naprosto absurdní, že Apple není dost chytrý na to, aby si vytvořil vlastní umělou inteligenci, a přitom je schopen zajistit, že OpenAI bude chránit vaši bezpečnost a soukromí!”

Apple na Worldwide Developers Conference představil významné aktualizace Siri -svého hlasového asistenta, které zahrnují integraci ChatGPT společnosti OpenAI.

Po počátečním zklamání investorů nakonec došlo k neskutečnému obratu a akcie Applu vyskočily rekordně vysoko, když analytici firmu za její AI strategii pochválily.

Aktuální vývoj ceny akcií Applu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Muskovy obavy však nejsou zcela bezdůvodné. Integrace technologií umělé inteligence zahrnujících uživatelská data byla vždy sporná.

Apple ale tvrdí, že používá vlastní AI a integrace OpenAI je volitelná funkce. Uživatelé musí udělit výslovné povolení, aby Siri mohla sdílet jejich dotazy s ChatGPT a Apple ujistil, že požadavky a informace uživatelů nebudou zaznamenávány. Šéf Tesly o tom není přesvědčen.

A proto možná budou muset zaměstnanci i návštěvníci svá zařízení od Applu nechat za dveřmi.

Tento vývoj přichází v době, kdy Tesla prochází neúspěchy v prodejích, na akciovém trhu i sérií propouštění, které se týká více než 10 % jejích zaměstnanců. I tak by se potenciální zákaz nosit do prostor Tesly zařízení od Applu mohl dotknout více než 100 000 pracovníků.

Aktuální ceny vývoj akcií Tesla

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kritika OpenAI není u Muska novinkou

Muskův vztah s OpenAI je komplikovaný. V roce 2015 tuto organizaci spoluzaložil, ale v roce 2018 odstoupil z jejího představenstva. V poslední době byl hlasitým kritikem OpenAI a jejího současného generálního ředitele Sama Altmana.

V březnu Musk podal na OpenAI a Altmana žalobu a obvinil je, že se odchýlili od původního poslání společnosti. Tvrdí, že sešli z cesty vývoje umělé inteligence “ve prospěch lidstva v širokém slova smyslu”.

V reakci na nedostatky OpenAI založil Musk vlastní podnik v oblasti umělé inteligence, xAI. Tato společnost nedávno získala emisí cenných papírů 6 miliard dolarů. Její první produkt, Grok, má být politicky nekorektní odpovědí na ChatGPT.

Kromě Tesly, xAI a SpaceX patří do Muskova rozrůstajícího se portfolia také Neuralink, startup, který vyvíjí neurální rozhraní propojující mozek s počítačem, a Boring Company, podnik na stavbu tunelů.

Přestože žádná z firem není tak velkým zaměstnavatelem jako Tesla, v součtu to dělá dalších zhruba 15 000 lidí, kterým by Musk zakázal nosit do práce zařízení od Applu.

Oběma firmám jde tedy o dost a bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine, pokud se skutečně něco stane. Ustoupí Apple a změní svou dlouho připravovanou strategii ještě než ji začal realizovat? Dostojí Musk svému slovu? Sám nevím, co z toho je méně pravděpodobné.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.