Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple zahajuje vývojářskou konferenci: 5 novinek, které vás ohromí!

Apple se chystá na letošní WWDC představit zásadní novinky v oblasti umělé inteligence. Wall Street netrpělivě očekává, jaké inovace Tim Cook odhalí, aby rozhýbal stagnující akcie.

Publikováno
Apple zahajuje vývojářskou konferenci: 5 novinek, které vás ohromí!
Zdroj: depositphotos.com

Apple je známý svými pompézními odhaleními novinek, představeními nových iPhonů a funkcí. Letošní konference World Wide Developers Conference nebude výjimkou.

A bude rovněž v centru pozornosti Wall Street, která očekává něco výrazného a doufá, že po ročním relativním tichu kolem umělé inteligence Apple předvede něco velkolepého.

Akcie Applu letos stagnují, takže Tim Cook bude muset v pondělní úvodní řeči splnit vysoká očekávání, spojená s novinkami v oblasti AI.

Vývoj akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

“Podle našeho názoru je WWDC pro Apple nejdůležitější událostí za více než desetiletí, protože tlak na přinášení generativních AI technologií pro vývojáře a spotřebitele je obrovský,” napsal analytik společnosti Wedbush, Dan Ives.

Apple o AI nemluvil tolik jako jeho konkurenti, přestože tuto technologii využívá. A tento přístup mohl brzdit růst jeho akcií. Nyní je ale čas na představení. Zde je pět hlavních očekávaných oznámení, na která se můžeme těšit.

Partnerství s OpenAI

Apple je známý svou samostatností, včetně návrhu vlastních čipů, ale očekává se, že v pondělí představí významné partnerství.

“Očekáváme, že formální oznámení vlajkového partnerství s OpenAI bude zahrnovat Chatbot OpenAI s exkluzivními funkcemi, které využívají jak velké jazykové modely na zařízení, tak i ty v cloudu,” napsal Ives.

Podle zprávy Bloomberg News, Apple plánuje outsourcovat schopnosti AI-chatbota, což mu poskytne určitou ochranu v případě, že AI poskytne nepřesné odpovědi.

I když Apple nemusí mít vlastní AI-chatbot technologii připravenou hned, neznamená to, že plánuje spolupracovat s OpenAI navždy. Mezitím by mohl vyvíjet svůj vlastní model.

Vylepšená Siri

Na WWDC společnost obvykle představuje své nadcházející softwarové aktualizace – v tomto případě iOS 18 pro iPhony a nové systémy pro další zařízení Applu.

Letos by oznámení mohla zahrnovat vylepšení Siri. Bloomberg uvedl, že by u nových funkcí Siri mohlo nějakou dobu trvat, než budou nasazeny, ale Apple údajně plánuje učinit hlasového asistenta užitečnějším tím, že mu poskytne schopnost ovládat další aplikace.

Uživatelé by například mohli požádat Siri, aby smazala email. Také se diskutuje o možnosti přirozenějšího hlasu Siri.

“Očekáváme, že zasílání zpráv, platby, objednávání jízd, cvičení, fotografie, příkazy pro auta, rezervace v restauracích, hudba, zkratky atd. budou oblasti, které pravděpodobně uvidí hlubší integraci se Siri,” napsal analytik Bank of America, Wamsi Mohan, ve své zprávě.

Vylepšení emoji

Softwarové aktualizace jsou pro Apple důležité, protože udržují uživatele navázané na ekosystém společnosti. Společnost často sází na to, že zábavné softwarové funkce udrží spotřebitele u používání a kupování zařízení Apple, částečně proto, že nechtějí přijít o to, co mohou dělat ostatní.

Jednou z letošních zajímavých funkcí by mohlo být vylepšení emoji zážitku na iPhonech, uvádí Bloomberg.

Apple vyvíjí nástroj, který by mohl vytvářet vlastní emoji na základě obsahu konverzací.

Server MacRumors také zmiňuje, že by uživatelé Applu mohli přidat více “reakcí” ke zprávám, které posílají. Nyní mohou uživatelé iPhonů vybírat ze šesti možností, včetně srdce nebo palce dolů.

Důraz na soukromí

Apple se snaží odlišit od ostatních ve světě technologií tím, že zdůrazňuje ochranu soukromí uživatelů. Diskuze na toto téma proto bude také sledovaná.

Ochrana soukromí a bezpečnost se staly jedním z největších obav, pokud jde o generativní AI modely, a protože Apple je známý tím, že bere soukromí vážněji než konkurenti, ochrana dat bude pro společnost klíčovou výhodou. Očekává se, že během WWDC věnují čas diskusi o svých úsilích v této oblasti.

Úpravy domovské obrazovky

Apple nejspíš také konečně uživatelům nabídne více možností, jak přizpůsobit svou domovskou obrazovku iPhonu.

Firma údajně plánuje umožnit uživatelům měnit barvy aplikací na chytrém telefonu, i když vývojáři tyto možnosti nenabízejí, uvedl Bloomberg.

Další pravděpodobná vylepšení domovské obrazovky zahrnují větší flexibilitu při umisťování aplikací bez striktního dodržování mřížkového systému, který dominoval předchozím operačním systémům Applu.

Uvažujete o investování do akcií Apple? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.