Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple odhalil AI strategii: Vyděsila investory a akcie se propadly!

Apple představil svou novou strategii v oblasti umělé inteligence, ale investory zklamal a akcie klesly. Udělala firma chybu, nebo byla nepochopena?

Publikováno
Apple odhalil AI strategii: Vyděsila investory a akcie se propadly!
Zdroj: Depositphotos.com

V době, kdy se technologický svět stále více zaměřuje na umělou inteligenci (AI), jeden z technologických gigantů, který doteď stál stranou – Applekonečně představil svou dlouho očekávanou AI strategii na Worldwide Developers Conference (WWDC).

Investoři ale nereagovali vůbec nadšeně. Akcie Apple klesly o skoro 2 %, což představuje největší pokles v den zahájení WWDC za posledních 11 let.

Pokles akcií Apple po zahájení WWDC

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Oproti očekáváním, že start konference akcie Applu nakopne je tedy skutečný vývoj velkým zklamáním. Proč k tomu došlo?

Zklamání investorů mělo 2 důvody

Investoři byli zklamaní, že Apple Intelligence, nová AI platforma společnosti, nebude k dispozici pouze pro iPhone 16, který má být uveden na trh na podzim, ale i pro iPhone 15 Pro. Někteří doufali, že AI bude exkluzivně pro iPhone 16, což by mohlo výrazně zvýšit prodeje nových zařízení.

Nicméně analytik Evercore ISI, Amit Daryanani, uvedl, že zahrnutí iPhone 15 Pro i tak podpoří “supercyklus” prodejů iPhonů v tomto roce. Daryanani věří, že omezení Apple Intelligence na iPhony prodané v posledním roce posílí poptávku a urychlí prodeje.

Dalším bod kritiky spočíval v tom, že Apple neinvestuje miliardy dolarů do grafických procesorů (GPU) pro budování AI infrastruktury.

Místo toho Apple plánuje nabídnout svým zákazníkům vlastní řešení Private Cloud Compute, poháněné čipy navrženými Applem, které zvládnou požadavky na výpočetní výkon, když zařízení uživatele nestačí.

Integrace hardwaru a softwaru ale může být užitečná pro uživatele, kteří chtějí rychle najít informace, které někde ve svém zařízení mají. Díky hluboké integraci do ekosystému Apple mohou uživatelé těžit ze schopností AI bez nutnosti opouštět své zařízení nebo používání externích aplikací.

Nedoceněná snaha o ochranu soukromí

Jedním z klíčových prvků Apple Intelligence je zpracování přímo na zařízení, což může výrazně zlepšit rychlost i bezpečnost.

Francisco Jeronimo, analytik IDC, tvrdí, že čím méně aplikací je potřeba a čím více může telefon využívat data kontextově, tím lepší bude uživatelská zkušenost.

Plná kontrola Applu nad jeho ekosystémem, hardwarem a softwarem, poskytuje značnou výhodu oproti konkurenci. Amit Daryanani souhlasí a vyjádřil důvěru v AI strategii Applu a schopnost společnosti dodávat generativní AI bez nutnosti obrovských investic.

Apple také oznámil, že uživatelé budou mít kontrolu nad tím, kdy je na jejich zařízení používán ChatGPT, a budou předem informováni před sdílením jakýchkoli informací o jejich uživatelském účtu.

Pokud budou uživatelé spokojeni s funkcionalitou AI na svých zařízeních, Apple může získat novou přitažlivost pro širokou škálu spotřebitelů a Jeronimo z IDC věří, že redukce potřeby navigace mezi aplikacemi přinese hladší a intuitivnější zážitek.

V době, kdy soukromí je stále větší prioritou uživatelů, může uzavřený ekosystém a důraz na ochranu soukromí Applu nakonec hrát klíčovou roli.

Ačkoli je tedy ještě brzy na to hodnotit plný dopad AI strategie Applu, je jasné, že její potenciál by mohl v dlouhodobějším horizontu přinést akciím pozitivní impuls.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
11

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.