Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Applu na novém rekordu! Hodnota společnosti vyletěla za den o 215 miliard dolarů

Po pondělním poklesu zaznamenaly akcie Applu v úterý hned několik rekordů. Společnost byla nejvýkonnější akcií v obou indexech, které ji zahrnují.

Akcie Applu na novém rekordu! Hodnota společnosti vyletěla za den o 215 miliard dolarů
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Applu v úterý zaznamenaly výrazný růst, který přidal přibližně 215 miliard dolarů k tržní kapitalizaci firmy a přiblížil ji zpět k pozici největší americké společnosti.

Akcie v úterním obchodování vzrostly o 7,3 %, což je jejich nejvyšší jednodenní procentuální nárůst od roku 2022 a také třetí nárůst nad 7 % za poslední tři roky.

Apple zaznamenal největší zisk ze všech akcií z indexů S&P 500Dow Jones Industrial Average, přičemž jeho růst přidal téměř 92 bodů do indexu Dow. V S&P 500 se mu nepodařilo být největším vítězem od 30. listopadu 2021.

Vývoj ceny akcií Apple od minulého týdne

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Skok v tržní kapitalizaci byl rekordní

Jednodenní zvýšení tržní kapitalizace společnosti bylo největší v její historii a třetí největší pro jakoukoli americkou společnost v historii.

Apple tak zvýšil náskok v tržní kapitalizaci oproti třetí Nvidii a zároveň se přiblížil Microsoftu, který je aktuálně největší americkou společností podle tržní hodnoty.

Microsoft sám dosáhl nové rekordní tržní kapitalizace 3,22 bilionu dolarů během úterní obchodní seance.

Rozdíl mezi tržní kapitalizací Applu a Microsoftu byl na konci obchodování 39,4 miliardy dolarů – nejmenší rozdíl od 26. ledna. Apple pak nebyl hodnotnější než Microsoft od 24. ledna.

S hodnotou přibližně 3,18 bilionu dolarů dosáhl Apple nové rekordní tržní kapitalizace poprvé od konce července 2023 překonal hodnotu 3 bilionů dolarů.

Výrobce iPhonů již přidal 628 miliard dolarů ke své tržní hodnotě od jejího nejnižšího bodu v roce 2024 dosaženého v polovině dubna. To je částka, do které by se vešla celá hodnota kterékoli americké společnosti s výjimkou největších devíti.

Obrat v pohledu na akcie Applu

Akcie Applu také dosáhly nové rekordní hodnoty, když den uzavřely na ceně 207,15 dolaru. To představovalo jejich první rekordní uzavření od 14. prosince 2023.

Cena akcií v pondělí klesla po skončení úvodní řeči na WWDC. Ta vedla ke zklamání investorů, kteří očekávali velkolepé odhalení novinek v oblasti umělé inteligence. Analytici však následně vyjádřili pozitivní názory na oznámení a strategii společnosti ve svých nočních zprávách.

“Nové funkce Apple Intelligence budou k dispozici na podzim pouze na iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max a iPad a Mac s čipy M1 nebo vyššími a nadcházejícími produkty,” napsal analytik společnosti Melius Research Ben Reitzes.

Starší zařízení budou zastaralá, pokud budete chtít využívat AI – včetně všech těch iPhonů koupených během COVIDu. Nyní máme větší důvěru v naší teorii Super Cyklu, která by mohla vést k růstu tržeb z iPhonů přibližně o 20 % po dobu až dvou let, dodal.”

Investoři tak nejspíš vzali na vědomí, že zprávy o AI strategii Applu jsou pozitivní a došlo k tomuto velkému obratu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.