Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kontroverzní vizionář Musk má se svou Teslou nový rekord

Publikováno
Kontroverzní vizionář Musk má se svou Teslou nový rekord
Zdroj: depositphotos.com

Vypadá to, že ani nedávné faux pas kolem (ne)rozbitných oken nového Cybertrucku nesrazilo americkou Teslu na kolena.

Právě naopak. Akcie společnosti Tesla obchodované pod tickerem TSLA vystoupaly do nových výšin a po pátečním obchodování dosáhly na hodnotu 410,69 dolaru za akcii.

Společnost tak pokračuje v raketovém růstu započatém na začátku letošního června, kdy hodnota akcií spadla na absolutní minima. Tržní kapitalizace firmy je 73 miliard dolarů, čímž výrazně překonává General Motors a Ford s 53, respektive 37 miliardami.

Za šest měsíců narostly akcie Tesly o 85 %, což jde ruku v ruce s kontroverzní pověstí firmy. Za mimořádným úspěchem Muskova dítka lze hledat několik faktorů.

akcie tesla graf
Vývoj akcií Tesly za poslední rok

Co táhne akcie Tesla nahoru?

Jedním z důvodů nedávných úspěchů by mohl být naopak neúspěch nejbližších konkurentů společnosti.

Německý Daimler přesunul termín uvedení svého prvního elektrického vozidla pro americký trh až na rok 2021, kdežto prodeje konkurenčních high-end elektrických vozů Jaguaru a Audi zaostaly za očekáváními.

Svou roli jistě hrály i překvapivě pozitivní výsledky firmy za třetí čtvrtletí, přičemž management je přesvědčen o tom, že se je podaří udržet i v posledním čtvrtletí tohoto roku. Společnost se také těší nebývalé přízni zákazníků, které zaujal cenově dostupný Model 3.

V neposlední řadě je třeba vzít v potaz i aktivity Tesly na čínském trhu, který má potenciál stát se nejdůležitějším trhem pro již zmíněný cenově dostupný model “pro masy”.

Investoři, pozor!

Investoři by však neměli propadat nadměrnému nadšení, neboť zdaleka ne všechny nedávné zprávy ohledně Tesly byly pozitivní. Přestože společnost ve třetím čtvrtletí dosáhla rekordních prodejů, v USA došlo k meziročnímu poklesu o 39 %.

Firma navíc zvažuje zlevnění Modelu 3 na čínském trhu, což však může být způsobeno i poklesem výrobních nákladů. V neposlední řadě je třeba pamatovat na to, že jsou akcie Muskovy společnosti pořád výrazně shortovány, a také na to, že v hodnotě akcií již jsou započteny zmíněné pozitivní vyhlídky a další výrazný růst.

Jako nejlepší strategie se proto v současnosti jeví počkat na pullback nebo na to, až bude společnost dosahovat letošních výsledků s větší pravidelností.

Další články o Tesle

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.