Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Máte volných 100 000 Kč? Zvyšte svůj pasivní příjem o 400 Kč měsíčně

Máte volných 100 000 Kč? Zvyšte svůj pasivní příjem o 400 Kč měsíčně

Máte volných 100 000 Kč? Zvyšte svůj pasivní příjem o 400 Kč měsíčně
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie jsou skvělým způsobem, jak získat pasivní příjem. Díky nim se můžete stát mnohem méně závislými na každodenní práci pro peníze a můžete se zaměřit na to, co vás skutečně baví a naplňuje. Navíc díky rostoucí ceně akcií roste i hodnota vašeho bohatství.

Nevýhodou dividendových akcií může být, že společnosti často nevyplácejí dividendu v měsíčních intervalech, což není pro osobní cashflow investora příliš příznivé.

Je vhodné na to myslet při výběru té správné společnosti a podobně jako diverzifikujete portfolio z pohledu oboru nebo regionu podnikání, je dobré zohlednit i interval výplaty dividend. Díky správnému výběru a načasování můžete měsíčně inkasovat peníze různých společností a vytvořit si tak stabilní příjem.

1. Gilead Sciences

Gilead-Sciences-logo

Americká farmaceutická společnost Gilead Sciences je významným hráčem v oblasti antivirotik. Mezi její nejprodávanější produkty patří léky na chřipku, žloutenku typu B nebo HIV. Také usilovala o nalezení léku na Covid–19. Její produkt sice nakonec k užívání Světová zdravotnická organizace nedoporučila, ale i tak má společnost svým investorům co nabídnout.

Lákavý je aktuální roční dividendový výnos 4,2 %. Kvartální výplaty dividend byste podle jejich splátkového kalendáře dostali v březnu, červnu, září a prosinci.

V posledních letech také společnost pravidelně zvyšovala dividendu a vzhledem k tomu, že její tržby meziročně vzrostly o 16 %, lze očekávat, že bude chtít v tomto trendu pokračovat.

Vývoj akcií Gilead Sciences v posledním roce
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. Altria Group

altria-akcie-logo

Tuto americkou společnost asi není potřeba dlouze představovat. Jedná se o celosvětovou jedničkou v prodeji tabákových výrobků a pod tento nadnárodní gigant patří například i Philip Morris. Navíc se může pochlubit titulem dividendového aristokrata.

Svým investorům nabízí nadstandardní dividendový výnos 7,3 %. Dividendy vyplácí čtvrtletně, a to vždy v lednu, dubnu, červenci a říjnu.

Společnost se jistě bude chtít udržet v seznamu dividendových aristokratů, proto je téměř jisté, že i v příštích letech bude dividendu zvyšovat a vyplácet. Během posledních 5 let ji zvýšil o 54 %. Přestože tržby meziročně poklesly o 5 %, akciím Altria se podařilo navýšit provozní zisk o více než 15 % díky zlepšení hrubé marže.

Pokud by nedošlo ke ztrátám v oblasti investic, byl by její zisk téměř totožný jako v předchozím roce. Jedinou nevýhodou této společnosti je obor jejího podnikání, který má negativní dopad na zdraví lidí, což by mohlo některé investory odradit. Z finančního pohledu se jí však daří velice dobře.

Vývoj akcií Altria Group v posledním roce
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3. Verizon Communications

Verizon Communications je americká společnost podnikající v oblasti telekomunikací. Právě tento obor patří k jedněm z nejlepších pro investory hledající dividendovou stabilitu. Poskytuje totiž pravidelné služby milionům spotřebitelů, což zajišťuje investorům pravidelnou výplatu dividend.

Společnost aktuálně nabízí dividendový výnos 4,4 % a výplaty probíhají kvartálně vždy v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Zisk společnosti sice během pandemického roku 2020 meziročně poklesl o 8 %, ale stále se držel nad úrovní roku 2018 přibližně o 2 miliardy dolarů. Navíc letošní rok vypadá pro společnost Verizon velice optimisticky. Zdá se, že právě Verizon Communications by se mohl stát jedním z vítězů koronavirové krize.

Vývoj akcií Verizon Communications v posledním roce
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Závěrem

Jak můžete vidět, výplatu dividend je možné rozložit do všech měsíců v roce. Možná si řeknete, že 400 Kč měsíčně ve své peněžence ani nepoznáte a že vám takováto investice život rentiéra a finančně nezávislého člověka nepřinese… Ale není to tak úplně pravda.

Dividendové investování patří k dlouhodobým způsobům zhodnocování majetku. Vaše investice bude v čase získávat na hodnotě, a pokud budete investovat pravidelně bude se postupně navyšovat i měsíční příjem, který budete z investic dostávat. To pro vás může být jen první krok na cestě k finanční nezávislost.

Navíc prvních pasivně vydělaných 400 Kč měsíčně bude fungovat jako příjemná motivace, odměna i utvrzení, že to takhle skutečně funguje.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Mirek

Už má XTB vyřešeno dvojí zdanění dividend u US akcií?

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Dobrý den, Mirku. Dle oficiálních informací přímo od XTB by tento problém měl být vyřešen v průběhu příštího kalendářního roku. O vývoji budeme naše čtenáře informovat jak v naší recenzi XTB, tak i v samostatném článku.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo