Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volných 100 000 Kč? Zvyšte svůj pasivní příjem o 400 Kč měsíčně

Publikováno
Máte volných 100 000 Kč? Zvyšte svůj pasivní příjem o 400 Kč měsíčně
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie jsou skvělým způsobem, jak získat pasivní příjem. Díky nim se můžete stát mnohem méně závislými na každodenní práci pro peníze a můžete se zaměřit na to, co vás skutečně baví a naplňuje. Navíc díky rostoucí ceně akcií roste i hodnota vašeho bohatství.

Nevýhodou dividendových akcií může být, že společnosti často nevyplácejí dividendu v měsíčních intervalech, což není pro osobní cashflow investora příliš příznivé.

Je vhodné na to myslet při výběru té správné společnosti a podobně jako diverzifikujete portfolio z pohledu oboru nebo regionu podnikání, je dobré zohlednit i interval výplaty dividend. Díky správnému výběru a načasování můžete měsíčně inkasovat peníze různých společností a vytvořit si tak stabilní příjem.

Poznámka

Máte volných 100 000 Kč a přemýšlíte kam investovat? My vám přinášíme několik zajímavých možností, které vám mohou aktuálně vylepšit rozpočet o 400 Kč měsíčně.

1. Gilead Sciences

Gilead-Sciences-logo

Americká farmaceutická společnost Gilead Sciences je významným hráčem v oblasti antivirotik. Mezi její nejprodávanější produkty patří léky na chřipku, žloutenku typu B nebo HIV. Také usilovala o nalezení léku na Covid–19. Její produkt sice nakonec k užívání Světová zdravotnická organizace nedoporučila, ale i tak má společnost svým investorům co nabídnout.

Lákavý je aktuální roční dividendový výnos 4,2 %. Kvartální výplaty dividend byste podle jejich splátkového kalendáře dostali v březnu, červnu, září a prosinci.

V posledních letech také společnost pravidelně zvyšovala dividendu a vzhledem k tomu, že její tržby meziročně vzrostly o 16 %, lze očekávat, že bude chtít v tomto trendu pokračovat.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GILD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Altria Group

altria-akcie-logo

Tuto americkou společnost asi není potřeba dlouze představovat. Jedná se o celosvětovou jedničkou v prodeji tabákových výrobků a pod tento nadnárodní gigant patří například i Philip Morris. Navíc se může pochlubit titulem dividendového aristokrata.

Svým investorům nabízí nadstandardní dividendový výnos 7,3 %. Dividendy vyplácí čtvrtletně, a to vždy v lednu, dubnu, červenci a říjnu.

Společnost se jistě bude chtít udržet v seznamu dividendových aristokratů, proto je téměř jisté, že i v příštích letech bude dividendu zvyšovat a vyplácet. Během posledních 5 let ji zvýšil o 54 %. Přestože tržby meziročně poklesly o 5 %, akciím Altria se podařilo navýšit provozní zisk o více než 15 % díky zlepšení hrubé marže.

Pokud by nedošlo ke ztrátám v oblasti investic, byl by její zisk téměř totožný jako v předchozím roce. Jedinou nevýhodou této společnosti je obor jejího podnikání, který má negativní dopad na zdraví lidí, což by mohlo některé investory odradit. Z finančního pohledu se jí však daří velice dobře.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Verizon Communications

Verizon Communications je americká společnost podnikající v oblasti telekomunikací. Právě tento obor patří k jedněm z nejlepších pro investory hledající dividendovou stabilitu. Poskytuje totiž pravidelné služby milionům spotřebitelů, což zajišťuje investorům pravidelnou výplatu dividend.

Společnost aktuálně nabízí dividendový výnos 4,4 % a výplaty probíhají kvartálně vždy v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

Zisk společnosti sice během pandemického roku 2020 meziročně poklesl o 8 %, ale stále se držel nad úrovní roku 2018 přibližně o 2 miliardy dolarů. Navíc letošní rok vypadá pro společnost Verizon velice optimisticky. Zdá se, že právě Verizon Communications by se mohl stát jedním z vítězů koronavirové krize.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Verizon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Závěrem

Jak můžete vidět, výplatu dividend je možné rozložit do všech měsíců v roce. Možná si řeknete, že 400 Kč měsíčně ve své peněžence ani nepoznáte a že vám takováto investice život rentiéra a finančně nezávislého člověka nepřinese… Ale není to tak úplně pravda.

Dividendové investování patří k dlouhodobým způsobům zhodnocování majetku. Vaše investice bude v čase získávat na hodnotě, a pokud budete investovat pravidelně bude se postupně navyšovat i měsíční příjem, který budete z investic dostávat. To pro vás může být jen první krok na cestě k finanční nezávislost.

Navíc prvních pasivně vydělaných 400 Kč měsíčně bude fungovat jako příjemná motivace, odměna i utvrzení, že to takhle skutečně funguje.

Líbil se vám tento článek?
13
3

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Mirek

Už má XTB vyřešeno dvojí zdanění dividend u US akcií?

Redakce Finex

Dobrý den, Mirku. Dle oficiálních informací přímo od XTB by tento problém měl být vyřešen v průběhu příštího kalendářního roku. O vývoji budeme naše čtenáře informovat jak v naší recenzi XTB, tak i v samostatném článku.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.