Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte 5 000 dolarů k zainvestování? Tyto 3 hodnotové akcie mohou být lákavé k držení po mnoho let

Publikováno
Máte 5 000 dolarů k zainvestování? Tyto 3 hodnotové akcie mohou být lákavé k držení po mnoho let
Zdroj: depositphotos.com

Akcie, které vám nyní představíme, nejsou automatickou sázkou na jistotu, ale pokud je podrobíte své vlastní analýze, možná vás zlákají nejen svou atraktivní účetní hodnotou poměrem k ceně akcie, ale také zajímavou konkurenční výhodou, potenciální expanzí do zahraničí nebo již uzákoněnými infrastrukturními zakázkami za pořádný balík.

Tyto drobné akciové tituly jsou podle některých měřítek právě teď velmi levné

Společnosti s vysokým tempem růstu mohou být velmi lákavé, ale z dlouhodobého hlediska se zdá zajímavá strategie nakupovat kvalitní tituly v době propadů. Přišel na to samotný legendární investor Warren Buffett, který svou zkušenost shrnuje frází: “Buďte chamtiví, když se ostatní bojí a bojte se, když jsou ostatní chamtiví.

Vzhledem k tomu, že Fed zvýšil úrokové sazby a nedávné problémy regionálních bank způsobily, že se investoři více obávají příchodu recese, zdá se, že následující tři akcie mohou růst na atraktivitě. Tyto společnosti by měly přežít krátkodobé ekonomické protivětry a dlouhodobě prosperovat. To z nich může dělat lákavé dlouhodobé koupě vzhledem k cenám, za které se dnes obchodují.

1) LendingClub

Uprostřed nedávné bankovní krize se fintech LendingClub prodával za pouhých 0,65násobek své účetní hodnoty. Ale při pohledu do budoucnosti se tato neobanka, která funguje jako bankovní instituce i jako fintech, zdá být dobře umístěna na to, aby zachytila spoustu rostoucího trhu osobních půjček.

LendingClub je předním poskytovatelem nezajištěných osobních půjček, většinou pro vysoce bonitní zákazníky. Dlužníci obvykle používají tyto půjčky ke konsolidaci zůstatků na kreditních kartách s proměnlivou sazbou do půjček s nižší pevnou sazbou, které jsou spláceny po dobu tří nebo pěti let.

Analytik J.P. Morgan & Chase Reginald L. Smith zhodnotil LendingClub a konkurenta Upstart. Smith dal LendingClubu pozitivní hodnocení, zatímco Upstart dostal negativní. Rozdíl v jeho názorech na tyto dva fintechy byl z velké části způsoben rozdílem v jejich obchodních modelech a také úřadujícím postavením LendingClubu jako největšího poskytovatele osobních půjček.

Není pochyb o tom, že průmysl čelí protivětru a LendingClub není imunní. Tržby třetích stran klesly v minulém čtvrtletí meziročně o 28 %, což omezuje růst LendingClubu. Čistý úrokový výnos LendingClub z půjček držených pro investice však vzrostl o 63 %, což vyrovnalo dopad tohoto negativního vlivu.

Monetární politika Fedu se pravděpodobně blíží k vrcholu svého cyklu a mohli bychom velmi brzy vidět, že kupci půjček se opět vrátí. Jakmile se tak stane, LendingClub by se měl vrátit k růstu a jeho akcie za výhodnou cenu by mohly vzlétnout.

2) RH

Růst sazeb nepoškozuje jen banky, ale také způsobuje problémy na trhu s bydlením. Vyšší hypoteční sazby odrazují kupující, zatímco současní majitelé domů s hypotékami s nízkými sazbami neradi dávají své domy k prodeji.

To skutečně poškodilo i maloobchodníky s bytovým nábytkem, jako je RH. Tržby RH dosáhly vrcholu v roce 2021 na 3,76 miliardy USD a loni klesly na 3,59 miliardy USD. Do toho management nedávno odhadoval tržby v roce 2023 ve výši pouhých 2,9 až 3,1 miliardy dolarů.

Nicméně, i když se průmysl nevrátí do stavu boomu z roku 2021, RH by měla zůstat zisková a mohla by znovu získat a poté v následujících letech překonat své cenové vrcholy z roku 2021. Je to tím, že RH stojí na vrcholu dvou velkých expanzní – vstupu na mezinárodní trhy a horizontálního růstu v odvětví pohostinství a služeb.

Letos v létě RH otevře svou první evropskou designovou galerii, RH England, na pozemku ze 17. století o rozloze 73 akrů, se třemi restauracemi s kompletními službami a třemi menšími bary s vínem, čajem a džusy. Ale to je jen začátek. V příštích třech letech má RH v plánu devět dalších mezinárodních expanzí po celé Evropě a Austrálii. Kromě toho RH teprve začíná budovat vlastní značkové pohostinské a zážitkové služby, jako jsou penziony, tryskáče a jachty.

V roce 2021 vydělala RH 689 milionů dolarů čistého příjmu. Dnes je její tržní kapitalizace pouhých 5,4 miliardy dolarů, takže akcie se obchodují za méně než 8násobek maximálních zisků. To je poměrně levné, zvláště pokud RH obnoví růst poté, co Fed zastaví zvyšování sazeb a trh s bydlením se zotaví.

3) Atkore Inc.

Když už mluvíme o zpomalení v oblasti bydlení, zdá se, že špatný sentiment znehodnotil i akcie Atkore, firmy působící ve stavebnictví. Ale zatímco produkty Atkore se používají v rezidenční výstavbě, sektor nebytové výstavby – který byl současnými makroekonomickými podmínkami méně ovlivněn – je pro společnost ve skutečnosti mnohem větším trhem.

Společnost Atkore zaznamenala během roku 2022 nadprůměrný nárůst zisku. Její vstupní náklady vzrostly, ale poptávka byla ještě vyšší, což jí umožnilo prosadit nadměrné zvýšení cen. Za dvěřmi se ale blíží recese a celkové ochlazení trhu, a zdá se, že investoři očekávají snížení příjmu a zisku společnosti Atkore. Proto se akcie obchodují pouze za 6,6násobek zisku.

To však může být příliš pesimistické. Atkore je trochu diferencovanější než pouhý komoditní dodavatel řešení elektroinstalace. Nabízí širší sortiment kabeláže a krytů než obdobné produkty, což zákazníkům umožňuje objednávat různé produkty v jednom kamionu s jedinou fakturou, místo aby je museli odebírat od šesti nebo sedmi dodavatelů.

Tato jednoduchost a kvalitní zákaznický servis umožňují společnosti Atkore prodávat s mírnou prémií oproti konkurentům. To je také důvod, proč vedení věří, že slušná část nedávných zvýšení cen je udržitelná.

Společnost Atkore však nedávno zvýšila svůj odhad EBITDA pro fiskální rok 2023 na 1 miliardu USD, takže by se v roce 2023 měla stále těšit z nadměrných zisků. Management má také vynikající výsledky v alokaci kapitálu, kdy vrací hotovost akcionářům prostřednictvím zpětného odkupu akcií a zároveň provádí malé akvizice regionálních dodavatelů staveb. Atkore sdružuje tyto podniky do své podnikové struktury a zlepšuje jejich provoz v rámci svého obchodního modelu a zvyšuje ziskovost prostřednictvím synergií a osvědčených postupů.

Atkore by měl dále těžit z několika zákonů o infrastruktuře, které Kongres schválil v posledních letech. Výstavba datových center podporovaná zákonem o CHIPS z roku 2022, výstavba širokopásmové optické infrastruktury financovaná zákonem o investicích do infrastruktury atd. Ve světle toho všeho vypadá Atkore jako rozumně oceněná akcie s podhodnocenými vyhlídkami budoucího růstu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎