Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Má teď smysl prodávat Teslu? Změna trendu na obzoru?

Má teď smysl prodávat Teslu? Změna trendu na obzoru?

Má teď smysl prodávat Teslu? Změna trendu na obzoru?
Zdroj: depositphotos.com

Mnozí finanční analytikové považují Teslu za bublinu. Z pohledu dosažených výsledků a fundamentální analýzy bychom jim dali za pravdu. Tesla prozatím není výdělečná firma a v červených číslech neskončila pouze kvůli prodeji povolenek. Vysokou cenu akcií však neodráží současná situace. Tesla je drahá hlavně vlivem svého potenciálu do budoucnosti.

Velkou roli ve vysoké ceně těchto akcií hraje také Elon Musk, který zaujal místo uvolněné po Stevu Jobsovi jako nový technologický vizionář. Mít vizi do budoucnosti je v nejisté době velmi silný kapitál.

Technická analýza: Silná růstová tendence

Nemusíme být zrovna experti na technickou analýzu, abychom viděli, že cena akcií je v silném růstovém kanálu. Akcie si poradily i s cenou 500 dolarů a nyní se obchodují v pásmu 570 – 580 dolarů. V podstatě je cenový strop otevřený a dá se velmi těžko odhadnout, kde bude končit. Jak jsme již uvedli, fundamenty firmy nám za této situace vůbec nepomůžou. Cesta je otevřena k metám 600 nebo 700 dolarů.

Aktuální cena akcií Tesla
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Změna trendu v nedohlednu

Cena akcii Tesla roste, v podstatě k tomu není žádné rozumné vysvětlení. Jen to, že se potvrzuje síla technické analýzy a trendových čar. Silná růstová tendence se sama od sebe neotočí, naopak bude dále růst pokud se nestane nic neobvyklého. Cena akcií roste, protože v současnosti je na trhu více kupujících než prodávajících. V případě Tesly platí více když jindy, že je nerozumné obchodovat proti tendenci trhu.

Právě proto, teď není vhodný čas prodávat Teslu. Je lepší počkat si, až opravdu nastane změna trendu a spustí se výprodej Tesly.

Poražení na Tesle: Obchodníci na krátko

Rostoucí cena Tesly však nedělá radost všem. Akcionáři jsou jistě spokojeni, ale investoři co vstoupili do tzv. Short Pozic nyní velmi pláčou a jejich ztráty musí být astronomické. Lidí co věřilo, že se dočkáme pádu Tesly v nejbližší době je na Wall Street mnoho.

Z údajů o objemu short pozic vyplývá, že od poloviny září začal růst počet investorů, kteří věřili na pokles akcií. Z objemu 12 milionů kusů, jsme se dostaly na 50 milionů kusů. Poslední údaj sice ukazuje mírný pokles na 47 milionů, ale ten může být způsoben, rozhodnutím uzavřít již tak ztrátovou pozici a neprohlubovat ještě větší ztrátu.

Kdy tedy prodat?

Pomocníkem pro naše rozhodnutí může být celková situace na indexech. Pokud americký index Nasdaq 100 začne oslabovat a spustí se výprodej, znamená to, že si trhy začínají uvědomovat rozdíl mezi optimistickou situací na trzích a reálným nedobrým stavem ekonomiky. V tomto případě bychom měli zpozornět a začít rozmýšlet nad prodejem Tesly. Pokud se tak nestane, vyplatí se akcie i nadále držet.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo