Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Má teď smysl prodávat Teslu? Změna trendu na obzoru?

Publikováno
Má teď smysl prodávat Teslu? Změna trendu na obzoru?
Zdroj: depositphotos.com

Mnozí finanční analytikové považují Teslu za bublinu. Z pohledu dosažených výsledků a fundamentální analýzy bychom jim dali za pravdu. Tesla prozatím není výdělečná firma a v červených číslech neskončila pouze kvůli prodeji povolenek. Vysokou cenu akcií však neodráží současná situace. Tesla je drahá hlavně vlivem svého potenciálu do budoucnosti.

Velkou roli ve vysoké ceně těchto akcií hraje také Elon Musk, který zaujal místo uvolněné po Stevu Jobsovi jako nový technologický vizionář. Mít vizi do budoucnosti je v nejisté době velmi silný kapitál.

Technická analýza: Silná růstová tendence

Nemusíme být zrovna experti na technickou analýzu, abychom viděli, že cena akcií je v silném růstovém kanálu. Akcie si poradily i s cenou 500 dolarů a nyní se obchodují v pásmu 570 – 580 dolarů. V podstatě je cenový strop otevřený a dá se velmi těžko odhadnout, kde bude končit. Jak jsme již uvedli, fundamenty firmy nám za této situace vůbec nepomůžou. Cesta je otevřena k metám 600 nebo 700 dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Změna trendu v nedohlednu

Cena akcii Tesla roste, v podstatě k tomu není žádné rozumné vysvětlení. Jen to, že se potvrzuje síla technické analýzy a trendových čar. Silná růstová tendence se sama od sebe neotočí, naopak bude dále růst pokud se nestane nic neobvyklého. Cena akcií roste, protože v současnosti je na trhu více kupujících než prodávajících. V případě Tesly platí více když jindy, že je nerozumné obchodovat proti tendenci trhu.

Právě proto, teď není vhodný čas prodávat Teslu. Je lepší počkat si, až opravdu nastane změna trendu a spustí se výprodej Tesly.

Poražení na Tesle: Obchodníci na krátko

Rostoucí cena Tesly však nedělá radost všem. Akcionáři jsou jistě spokojeni, ale investoři co vstoupili do tzv. Short Pozic nyní velmi pláčou a jejich ztráty musí být astronomické. Lidí co věřilo, že se dočkáme pádu Tesly v nejbližší době je na Wall Street mnoho.

Z údajů o objemu short pozic vyplývá, že od poloviny září začal růst počet investorů, kteří věřili na pokles akcií. Z objemu 12 milionů kusů, jsme se dostaly na 50 milionů kusů. Poslední údaj sice ukazuje mírný pokles na 47 milionů, ale ten může být způsoben, rozhodnutím uzavřít již tak ztrátovou pozici a neprohlubovat ještě větší ztrátu.

Kdy tedy prodat?

Pomocníkem pro naše rozhodnutí může být celková situace na indexech. Pokud americký index Nasdaq 100 začne oslabovat a spustí se výprodej, znamená to, že si trhy začínají uvědomovat rozdíl mezi optimistickou situací na trzích a reálným nedobrým stavem ekonomiky. V tomto případě bychom měli zpozornět a začít rozmýšlet nad prodejem Tesly. Pokud se tak nestane, vyplatí se akcie i nadále držet.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Publicista a investor s více než desetiletou praxí.

První zkušenosti získal na pražské burze. Následně se specializoval na evropské, zejména francouzské, a zámořské trhy. V současné době se zaměřuje především na hodnotové investování, přičemž při svém rozhodování zohledňuje měnovou politiku a geopolitickou situaci ve světě.

Doktorát z filosofie získal v Paříži. Rád píše o slavných investorech a snaží se poučit z jejich rozhodnutí. Věří, že je vždy užitečné napodobovat ty nejlepší v oboru. Mezi jeho oblíbené investory patří Ray Dalio, Warren Buffett, Michael Burry a Charles Gave.

„Chcete-li na trzích vydělávat peníze, musíte myslet samostatně a být skromní.“ – Ray Dalio

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎