Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kuře chce učit slepici, aneb Muskova investiční rada Buffettovi

Informace o prodeji značného množství akcií Applu investiční firmou Warrena Buffetta vedly k nejrůznějším diskuzím. Zapojil se do nich i Elon Musk.

Publikováno
Kuře chce učit slepici, aneb Muskova investiční rada Buffettovi
Zdroj: depositphotos.com

Elon Musk, generální ředitel Tesly, nedávno vyzval Warrena Buffetta, známého investora stojícího za společností Berkshire Hathaway, aby zvážil odprodej akcií Applu a přesměroval tyto prostředky právě do Tesly.

Stalo se tak poté, co Berkshire Hathaway prodala 115 milionů akcií Applu, což vedlo k 22% poklesu hodnoty jejích podílů v tomto technologickém gigantu, která nyní v prvním čtvrtletí roku 2024 činí 135,4 miliardy dolarů, zatímco na konci roku 2023 činila 174,3 miliardy dolarů.

“Zřejmý krok”, který by měl Buffett udělat

Navzdory výraznému odprodeji zůstává Berkshire Hathaway významným akcionářem Applu s přibližně 790 miliony akcií.

Buffett během výroční konference akcionářů Berkshire vyjádřil důvěru v investice konglomerátu do výrobce iPhonů a uvedl, že je “velmi pravděpodobné”, že Apple spolu s American Express a Coca-Colou zůstanou mezi hlavními držbami společnosti, až se vedení ujme Greg Abel, jeho vybraný nástupce.

Na X, platformě sociálních médií, kterou vlastní Musk, jeden z uživatelů navrhl, aby Buffett zlikvidoval všechny akcie Applu a investoval do Tesly. Musk v reakci s návrhem souhlasil a označil jej za “zřejmý krok”.

Podíváme-li se na data od začátku roku, je vidět, že obě akcie mají letos problémy. Apple se však z těch svých zotavuje o poznání lépe.

Srovnání vývoje akcií Tesly a Applu v roce 2024

Aktuální cena
Změna
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Buffettova reakce a debata o technologii autonomních vozidel

Na víkendové konferenci se Buffett věnoval také potenciálnímu dopadu samořídící technologie od Tesly na odvětví pojištění automobilů.

Poznámka

Berkshire Hathaway dlouhodobě vlastní pojišťovnu GEICO, která v posledním čtvrtletí vygenerovala příjmy ve výši 10,2 miliardy dolarů.

Pokud se dá věřit tomu, co Musk tvrdí, autonomně řízená vozidla v dohledné době sníží nehodovost o 50 %.

Buffett připustil, že pokud by samořídící vozidla společnosti Tesla skutečně dokázala snížit nehodovost na polovinu, bylo by to přínosné pro společnost, ale potenciálně by to mohlo poškodit objem podnikání pojišťoven.

Tesla ale zatím s autonomním řízením není tak daleko, jak tvrdí, nebo jak si možná i myslí Elon Musk.

Ajit Jain, který dohlíží na pojišťovací operace Berkshire, také vyjádřil skepsi ohledně vstupu Tesly na pojišťovací trh a poznamenal, že dosavadní pokusy společnosti nabízet pojištění nebyly nijak zvlášť úspěšné.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎