Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnový trh bude ve 2. čtvrtletí zelený, říká zpráva Coinbase

Ačkoli po cenových rekordech, které padaly v březnu, může začátek dubna působit kryptonadšencům lehké zklamání, Coinbase vidí druhý kvartál pozitivně.

Publikováno
Kryptoměnový trh bude ve 2. čtvrtletí zelený, říká zpráva Coinbase
Zdroj: depositphotos.com

Pro trh s kryptoměnami bude druhé čtvrtletí velmi zajímavým obdobím, přičemž trajektorii Bitcoinu (BTC) a širšího trhu digitálních aktiv budou ovlivňovat různé faktory.

Vyplývá to z reportu, který v pátek zveřejnila Coinbase, největší americká kryptoměnová burza.

Zájem institucí o kryptoměny

Řada velkých finančních institucí používá na přezkoumání nových finančních produktů 90denní období, které bude již brzy končit pro v lednu spuštěné spotové burzovně obchodované fondy (ETFs) na Bitcoin.

Analytici z Coinbase zdůrazňují, že přijetí spotových Bitcoin ETFs ze strany tzv. wirehousů, jako jsou Morgan Stanley, Bank of America, UBS a Goldman Sachs, by mohlo znamenat klíčový okamžik pro investice do kryptoměn ve Spojených státech.

Poznámka

Wirehouse je full-service broker. Slovo “wirehouse” je pozůstatkem období, kdy byly kanceláře makléřů propojeny soukromými telefonními nebo telegrafními linkami (dráty – anglicky wires), takže všechny pobočky měly okamžitý přístup ke stejným tržním informacím jako ostatní.

Pokud by tyto instituce zařadily BTC ETF do své nabídky klientům, přineslo by to na kryptotrh značné množství prostředků, jak podotkla Coinbase ve své zprávě.

Protivítr je za námi

Dynamiku trhu ovlivňují ale také investoři, kteří shortují akcie společností, jako je MicroStrategy (MSTR), společnosti bitcoinového býka Michaela Saylora, která má ve vlastnictví více než 1 % všech bitcoinů, přesněji 214 000 BTC přesahujících hodnotu 14 miliard USD.

Tato aktivita byla označena za faktor přispívající k aktuálně vysoké volatilitě trhu.

Analytici Coinbase ve své zprávě uvedli, že tyto překážky už by měly být překonané a neměly býkům dál stát v cestě.

A konečně nejdůležitější faktor našla zpráva na straně nabídky. Klíčovou událostí bude tolik očekávaný halving Bitcoinu, k němuž by mělo dojít 20. dubna.

Tato událost, k níž dochází zhruba každé čtyři roky, zahrnuje snížení odměny pro těžaře bitcoinů na polovinu, čímž se sníží rychlost, s jakou se nové bitcoiny dostávají do oběhu.

Historicky tato úprava na straně nabídky vedla k výrazným cenovým pohybům.

Souběh událostí na straně nabídky, jako je půlení Bitcoinu, a posunů na straně poptávky, jako je přijetí bitcoinových ETFs významnými finančními hráči, by mohl předznamenat novou éru integrace kryptoměn v rámci širšího finančního ekosystému. Výsledek těchto událostí se teprve ukáže, ale očekávání je hmatatelné.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.