Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investujte jako miliardář: 3 Buffettovy akcie, které nelze ignorovat!

Ponořte se do světa investic Warrena Buffetta a objevte tři jedinečné akcie, které mají potenciál přinést vám bohatství. Každá z nich reprezentuje jiné odvětví, nabízí růstový potenciál a výhodu diverzifikace.

Publikováno
Investujte jako miliardář: 3 Buffettovy akcie, které nelze ignorovat!
Zdroj: deeply.cz

Investování v souladu s přístupem Warrena Buffetta nemusí nutně znamenat napodobování každého kroku společnosti Berkshire Hathaway.

Nicméně pro ty, kteří se chtějí inspirovat, lze samozřejmě v některých Buffettem vyvolených akciích najít skvělé příležitosti.

Mezi akciemi Warrena Buffetta vynikají tři tituly a každá ze společností reprezentuje jiné odvětví, takže kromě růstového potenciálu je tu i výhoda diverzifikace.

Poznámka

Přestože portfolio společnosti Berkshire může sloužit jako inspirace, sám Buffett prosazuje jednoduchost a efektivitu pravidelného investování do indexových fondů sledujících svým složením S&P 500.

1. Nu Holdings

Nu je fenomén digitálního bankovnictví, který zažívá pozoruhodný růst a expanduje mimo své brazilské kořeny do Mexika a Kolumbie.

Jen ve třetím čtvrtletí roku 2023 se zákaznická základna společnosti rozrostla o 5,4 milionu uživatelů na celkový počet 89,1 milionu zákazníků. Banka se tak umístila jako pátá největší banka v Brazílii podle počtu klientů.

Není divu, že i akcie firmy rostou. Za poslední rok se jejich cena zvýšila o více než 100 %.

Vývoj ceny akcií Nu za posledních 12 měsíců

Strategie Nu, která spočívá v přilákání klientů nízkými poplatky a jednoduchým uživatelským prostředím a následném představení širší škály finančních produktů, vedla k výraznému růstu.

Ve třetím čtvrtletí vzrostly příjmy banky meziročně o 53 % a čistý zisk vystřelil ze 7,8 milionu USD na 303 milionů USD.

Průměrný výnos na uživatele se zvýšil ze 7,80 USD na 10 USD, zatímco vklady vzrostly o 26 % bez zvýšení nákladů na financování, což vedlo k rekordním čistým úrokovým výnosům a maržím.

2. Amazon

Amazon je dobře známá a zralá firma v Buffettově portfoliu, která nyní využívá umělou inteligenci (AI) k další fázi růstu. Nutno říci, že se nejedná o příliš značnou investici v celém portfoliu Berkshire Hathaway.

Společnost nedávno představila sadu generativních nástrojů AI, které zjednodušují a urychlují úkoly, jako je kódování a tvorba marketingových kampaní.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory obavám z dosažení vrcholu v oblasti e-commerce zavedl Amazon významné změny s cílem zlepšit efektivitu a dodací lhůty, což vedlo k 14% nárůstu tržeb ve čtvrtém čtvrtletí.

Došlo také ke skokovému zvýšení čistého zisku na 10,6 miliardy USD z 0,3 miliardy USD v předchozím roce.

3. American Express

Společnost American Express, která je dlouhodobě základem Buffettova portfolia, má kvalitní business model, jenž Buffett vždy oceňoval, a navíc se dovede přizpůsobit trendům.

Poskytuje platební a kreditní karty a služby spojené s cestováním po celém světě a nedávno přesunula své zaměření z bohatých podnikatelů spíše na mladší klienty, ovšem stále vysoce bonitní.

Rovněž rozšířila své služby o bankovní účty a komplexní řešení pro malé podniky.

Kroky, díky kterým si udržuje pověst nejlepšího poskytovatele kreditních karet s bonusy v USA, vypovídají o tom, že se dokáže přizpůsobit a zároveň si zachovat svůj léty ověřený podnikatelský model.

Aktuální vývoj akcií American Express

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostly společnosti příjmy z poplatků o 20 % a z výdajů na cestování a zábavu o 19 %, což signalizuje návrat k trendům před pandemií.

Management odhaduje růst tržeb v letošním roce na 20 % a růst zisku na akcii (EPS) okolo 15 %. Její P/E ratio se navíc pohybuje pod hodnotou 20 bodů, což je výrazně méně než v případě konkurentů Visa a Mastercard.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎