Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investujte do akcií Tesla: Stále si drží bezkonkurenční pozici na trhu!

Akciím Tesla se může dlouhodobě dařit i přes současné problémy. Analytik Stephen Gengaro vidí Teslu jako technologického giganta s jasnými vyhlídkami.

Investujte do akcií Tesla: Stále si drží bezkonkurenční pozici na trhu!
Zdroj: depositphotos.com

Navzdory náročnému prostředí pro výrobce elektrických vozidel můžou akcie Tesly, podle jejího nejnovějšího příznivce na Wall Street, dlouhodobě prosperovat.

Analytik brokera Stifel, Stephen Gengaro, zahájil v úterý pokrytí Tesly doporučením k nákupu a cílovou cenou 265 USD, přičemž uvedl, že společnost je na trhu s elektrickými vozidly bezkonkurenční a spíše se podobá technologickým gigantům.

Svou zprávu nazval: “Budoucnost je blíž, než si myslíme.”

Akcie Tesly už prý mají špatné zprávy za sebou

V okamžiku, kdy Gengaro svou zprávu publikoval, měly akcie Tesly na kontě 25% pokles od začátku roku. Ve středu akcie vyšplhaly o téměř 5 % výše, což je zařadilo mezi největší denní vítěze v indexu S&P 500.

Aktuální vývoj ceny akcií Tesly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytik uznal nedostatečný dosavadní výkon akcií plynoucí hlavně ze zpomalení prodeje elektrických vozidel a cenové konkurence, ale vyhlíží pro Teslu lepší zítřky.

Společnost by měla zaznamenat zlepšující se trendy, jak se zvýší dostupnost nabíječek, uvede na trh levnější modely a zlepší celkovou technologii, napsal Gengaro.

Přiznal, že to není krátkodobá záležitost. Zatímco vedení Tesly předpovídá, že společnost může zahájit výrobu nízkonákladového Modelu 2 začátkem příštího roku, Gengaro a jeho tým jsou ve svých předpovědích o něco konzervativnější ohledně načasování.

Analytik si navíc myslí, že očekávání budoucích zisků Tesly dosáhla dna. Konsensuální předpověď zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (EBITDA) na rok 2024 za posledních 12 měsíců klesla o 41 %. Předpověď na následující rok dokonce o 46 %.

Podle Gengara už má firma negativní revize, které často spouští vlnu výprodejů a tlak na cenu akcií, za sebou a tak už mohou přicházet jen dobré zprávy, které akcie podpoří.

Nejde o automobilku, ale technologickou firmu

Pokud zažije trh s EV oživení, bude z toho Tesla těžit nejvíc. Analytik ji vidí jako neohroženou dominantní sílu. “Jednoduše neexistují přímý konkurenti,” uvedl konkrétně.

Tvrdí, že to je proto, že tradiční automobilky nemají potřebné technologické know-how v oblasti elektrických vozidel a jsou v oblasti elektrifikace výrazně pozadu. Navíc dodal, že nemají Elona Muska jako svého CEO.

Gengaro poznamenal, že Teslu vnímá spíš jako technologickou firmu podobnou Applu, Amazonu, Alphabetu a Microsoftu. Stejně jako tyto mocné firmy, prý Tesla září díky své technologii, pyšní se přesvědčivým růstovým výhledem z dlouhodobého hlediska a stojí před výhodami z růstu umělé inteligence.

Ve vztahu k umělé inteligenci je Gengaro optimistický ohledně potenciálu systému plně autonomního řízení, který “pravděpodobně vytváří významnou hodnotu prostřednictvím prodeje plně autonomního řízení, možných licenčních dohod a jako klíčový činitel pro dlouhodobé robotaxi iniciativy .”

Uvažujete o investování do akcií Tesla? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.