Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(35) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Naše portfolio pod útokem

Publikováno
(35) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Naše portfolio pod útokem
Zdroj: Depositphotos.com

Během února jsme u kryptoměn zaznamenali další propad. Tentokrát byl jeho největším katalyzátorem vojenský útok na Ukrajinu, který v ekonomických a investorských kruzích vyvolal velké vlnobití.

Nejistotu na trzích nejvíce pocítily altcoiny, Bitcoin naopak mírně posílil, to ale hlavně kvůli růst kurzu dolaru a české koruny. I přesto však naše portfolio za poslední měsíc odepsalo cca 10 %.

Jak si naše portfolio stojí dnes a jak se vyvíjí naše plány? Pojďme se na aktuální situaci podívat!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 34 měsících – 1 243 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 34 měsících – 1 243 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 284 420 Kč (↑ 700 % držíme více bitcoinů, protože jsme je před pár měsíci vyměnili za nějaké další coiny, viz tento článek).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 960 000 Kč (↑ 1 100 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 26 000 Kč (↑ 51 %). Pouze pro porovnání, nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Co bude s našim portfoliem?

Mírně jsme to nakousli už v předchozím článku, ale pokud jste ho nečetli, tak se hodí připomenout, že připravujeme velké změny nejen v rámci našeho portfolia, ale také celé této rubriky.

Proč?

Jak asi víte, naše cesta s tímto seriálem začala v roce 2019. Původně jsme moc změn dělat nechtěli a plánovali jsme seriál spíše vést stylem “buy and hold”, aby i méně zkušení investoři viděli, jak takový trh funguje. Od té doby se na trhu ale změnilo velké množství faktorů a trendů.

Nehledě na to, že i náš dosah se rozšířil. Naše začátky si dnes pamatuje jen hrstka z aktuálních čtenářů. Noví čtenáři navíc stále přibývají, takže nám dává smysl ukázat, jak bychom portfolio tvořili, kdybychom začínali dnes. Proto celé portfolio rebalancujeme, tedy přesuneme peníze z některých hromádek na hromádky jiné. Hodnota portfolia se ale měnit nebude a budeme pokračovat dál.

Změny už pomalu připravujeme a v průběhu následujících týdnů naše plány zveřejníme a rebalanci provedeme.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pokud chcete být první, kdo se o změně našeho portfolia dozví (řekneme vám, jaké kryptoměny jsme nově nakoupili a které jsme naopak prodali), přidejte se do našeho kryptoměnového newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů.

Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
  • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
  • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
  • Platforma může působit složitě

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, sami se rozhodněte, které kryptoměny zvolíte a jaká bude velikosti vaší investice. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o přijít o všechny peníze.

Líbil se vám tento článek?
13
2

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

tom tom

Já dekuju za predpovedi, tuto rubriku, páteční souhrnny o kryptu :)
(Hádám důvod, cekani na lepší výstup pro prevod)
Snad trh půjde opravdu do strany abychom se stihli částečně inspirovat.

tom tom

Napínáte nás tedy jako kšandy. Bylo by fajn nastínit tento měsíc.

Jinak co se týče portfolia pro začátečníky, mě tato rubrika přivedla ke kryptu tento podzim a rozhodně jsem nenakoupil dobře. Buďte trpělivý, nakupujte jen když je výrazná korekce, není kam pospíchat, protože načasování vstupu na trh je velmi důležité. Moc se to tu nezmiňuje což by mělo, tak na to z vlastní zkušenosti upozorňuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Tome. Chápeme, že se to může zdát dlouhé, ale má to svoje důvody. Za sdílení zkušeností díky.