Finex.cz logo
Menu
Finex » Naše investice do kryptoměn » (34) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rok 2022 začíná propadem

(34) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rok 2022 začíná propadem

(34) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rok 2022 začíná propadem
Zdroj: Depositphotos.com

Během ledna 2022 přišel znatelný propad celého kryptoměnového trhu. Jak si naše stotisícové portfolio stojí a co máme nyní v plánu? Pojďme se na aktuální situaci podívat!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 33 měsících – 1 388 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 33 měsících – 1 388 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 278 186 Kč (↑ 730 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 1 110 000 Kč (↑ 1 287 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 26 000 Kč (↑ 29 %). Pouze pro porovnání, nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Aktuální stav tohoto portfolia

Z maximální hodnoty cca 2 500 000 Kč, které naše portfolio dosáhlo v listopadu loňského roku, přišel znatelný propad. Nyní má naše portfolio hodnotu 1 338 000 Kč, tedy cca o 45 % méně.

V našich měsíčních shrnutích většinou shrnujeme aktuální situaci a zamýšlíme se nad vývojem trhu v následujících měsících. Tentokrát to ale tak nebude. Připravujeme v tuto chvíli celkové shrnutí roku 2021 a predikci na rok 2022 v samostatném článku, kde své názory rozvedeme, doporučujeme tedy počkat si právě na něj.

Kromě toho také připravujeme mírný facelift celé této rubriky, který bude zahrnovat mimo jiné i rebalanci tohoto portfolia, protože jak už jsme zmiňovali v minulém dílu, chceme, aby portfolio a jeho vývoj co nejlépe odpovídalo aktuální situaci na trhu a našim preferencím, které se od roku 2019 znatelně změnily. Hodně ze změn situace na trhu jsme uváděli v minulém článku, pokud vás to tedy zajímá a článek jste nečetli, určitě to doporučujeme.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pravidelně monitorujeme on-chain data, celkový sentiment, chování riskantnějších spekulantů i konzervativnějších institucí, technickou analýzu, atp. Proto, nechcete-li sledováním trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte nás a naše měsíční shrnutí. My tuto práci uděláme za vás.

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě
Anycoin logo

Anycoin

★ 95 %

Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, sami se rozhodněte, které kryptoměny zvolíte a jaká bude velikosti vaší investice. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o přijít o všechny peníze.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo