Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(34) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rok 2022 začíná propadem

Publikováno
(34) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Rok 2022 začíná propadem
Zdroj: Depositphotos.com

Během ledna 2022 přišel znatelný propad celého kryptoměnového trhu. Jak si naše stotisícové portfolio stojí a co máme nyní v plánu? Pojďme se na aktuální situaci podívat!

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 33 měsících – 1 388 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 33 měsících – 1 388 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 278 186 Kč (↑ 730 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 1 110 000 Kč (↑ 1 287 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 26 000 Kč (↑ 29 %). Pouze pro porovnání, nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

Aktuální stav tohoto portfolia

Z maximální hodnoty cca 2 500 000 Kč, které naše portfolio dosáhlo v listopadu loňského roku, přišel znatelný propad. Nyní má naše portfolio hodnotu 1 338 000 Kč, tedy cca o 45 % méně.

V našich měsíčních shrnutích většinou shrnujeme aktuální situaci a zamýšlíme se nad vývojem trhu v následujících měsících. Tentokrát to ale tak nebude. Připravujeme v tuto chvíli celkové shrnutí roku 2021 a predikci na rok 2022 v samostatném článku, kde své názory rozvedeme, doporučujeme tedy počkat si právě na něj.

Kromě toho také připravujeme mírný facelift celé této rubriky, který bude zahrnovat mimo jiné i rebalanci tohoto portfolia, protože jak už jsme zmiňovali v minulém dílu, chceme, aby portfolio a jeho vývoj co nejlépe odpovídalo aktuální situaci na trhu a našim preferencím, které se od roku 2019 znatelně změnily. Hodně ze změn situace na trhu jsme uváděli v minulém článku, pokud vás to tedy zajímá a článek jste nečetli, určitě to doporučujeme.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pravidelně monitorujeme on-chain data, celkový sentiment, chování riskantnějších spekulantů i konzervativnějších institucí, technickou analýzu, atp. Proto, nechcete-li sledováním trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte nás a naše měsíční shrnutí. My tuto práci uděláme za vás.

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, sami se rozhodněte, které kryptoměny zvolíte a jaká bude velikosti vaší investice. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o přijít o všechny peníze.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.