Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(21) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Bitcoin je ve svém živlu

Publikováno
(21) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Bitcoin je ve svém živlu
Zdroj: Depositphotos.com

Bitcoin je ve svém živlu a to jak jinak, než s plnou parádou jemu vlastní. Po proražení dosavadního maxima na úrovni 20 000 dolarů se začaly dít věci.

Před pár dny byla cena 1 bitcoinu dokonce až na úrovni 34 700 dolarů, což představuje nárůst tohoto maxima o více než 70 % za pár týdnů.

Jak je na tom tedy teď naše stotisícová investice? Pojďme se na to podívat!

Poznámka

Kdyby Vás zajímaly týdenní technické analýzy ceny bitcoinu a info o tom, co by se mohlo dít dále, podívejte se do naší sekce analýz, kam Blockspace každý pátek publikuje aktuální situaci. Každé pondělí pak v sekci kryptoměnových aktualit Adam shrnuje nejdůležitější události za uplynulý týden.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 20 měsících – 305 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 20 měsících – 305 000 Kč

Vývoj naší investice

Není to ani 2 měsíce, co se hodnota naší investice vyšplhala přes celkovou částku 200 000 Kč a slavit můžeme znovu. Momentálně mají námi koupené kryptoměny hodnotu 305 000 Kč.

To není vůbec špatný výsledek. Zhodnotit své investiční portfolio za 20 měsíců o více než 200 % nedokáže každý. Stejně jako minulý měsíc však se vší vážností zmiňujeme, že si nemyslíme, že by se zde růst měl zastavit.

Ano, nějaké korekce rostoucí ceny přijdou. Možná dnes, možná zítra, nebo za půl roku. Nikdo neví, kdy. Je ale důležité být na to připravený, počítat s tím a nenechat se vystrašit. Během “velkého roku 2017”, kdy cena BTC vyrostla o 1 000 %, se celkem 6x stalo, že cena spadla o 35 % a více.

Pro někoho, kdo si koupí své první kryptoměny, třeba za 100 000 Kč, a během pár dní mají hodnotu 65 000 Kč, to může být nepříjemné překvapení a mohl by se rozhodnout z kryptoměn vyskočit a už na ně nesáhnout. To by ale mohla být velká chyba.

I naše portfolio může během ledna třetinu odepsat a vrátit se zpět na 200 000 Kč. Ale to jsou prostě kryptoměny. S tím je třeba počítat. Tento risk je navíc na druhou stranu vykoupen obrovským potenciálem růstu.

Z dlouhodobého pohledu stále platí velmi pozitivní fundamenty. Určitě není nemožné, aby naše portfolio během roku 2021 dosáhlo hodnoty klidně i půl milionu korun. A i to je možná malá meta.

Kdy budeme zhodnocení portfolia považovat za dostatečné? Kdy si budeme myslet, že se již objevil pomyslný vrchol bubliny? Sledujte nás a naše měsíční shrnutí a dozvíte se to!

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

  • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 113 960 Kč (↑ 469 %).
  • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 194 200 Kč (↑ 143 %).
  • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 27 000 Kč (↑ 33 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

A co čekáme dál?

Leden by dle nás mohl výše zmiňovanou korekci cen přinést – ale jedná se vždy pouze o spekulace a odhady. Celkově máme ale pro rok 2021 očekávání velmi pozitivní.

Rovněž také pracujeme na predikci pro vývoj kryptoměnového trhu v roce 2021. Máte se na co těšit. Nezapomeňte tedy sledovat naše stránky a náš Facebook.

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Anežka

Jste prostě borci!

Oldřich

Nedávno jsem si koupil Bitcoinové drobné:za 8000-,Kč.Ale dodnes nevím,kde ty drobáky mám uložené.Můžete mi poradit,kde bych to našel?Co kdybych to chtěl prodat.

Redakce Finex

Dobrý den, Oldřichu. Nekoupil jste si náhodou své bitcoiny ve formě “investičních balíčků”? Pokud ano, mrkněte se na náš vyčerpávající článek na toto téma zde.