Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Naskenujete QR kód a přijdete o všechno. Internetem se šíří nový typ podvodu | Finex Coin Week

Kryptoměnoví podvodníci šíří nový typ podvodu, trh zažil extrémně volatilní týden a Binance investuje do jen pár týdnů starého protokolu na Solaně. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.

Naskenujete QR kód a přijdete o všechno. Internetem se šíří nový typ podvodu | Finex Coin Week
Zdroj: depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Nový podvod s QR kódy

Společnost Bitrace, která se zabývá analýzou blockchainu, přišla v minulém týdnu s varováním před novým typem kryptografického podvodu. Při naskenování špatného QR kódu dojde k vybrání kryptoměnové peněženky.

Podvod má podle analytiků Bitrace stále stejný průběh. Podvodník navrhne uživateli výměnu tokenů napřímo z peněženky na peněženku. Nabídne také mnohem výhodnější kurz než je na kryptoměnových burzách.

Pro získání důvěry dojde dokonce k malé platbě stablecoinem Tether (USDT). A zde začíná problém. Podvodník následně vyžaduje po uživateli, aby se zapojil do malého platebního testu a USDT vrátil. K tomu mu pošle QR kód.

Naskenování QR kódu vede na webovou stránku, kde má uživatel potvrdit “testovací” transakci. Ve chvíli, kdy klikne na potvrzení, dojde k ukradení přístupových údajů.

Jen během jednoho červencového týdne došlo k poškození nejméně 27 držitelů peněženek, kteří dohromady přišli asi o 120 tisíc USDT.

Masivní pokles kryptoměn

Přetrvávající napětí na Blízkém východě, čerstvá čísla z americké ekonomiky a nižší než očekávané výsledky velkých technologických firem. Tento mix negativních zpráv uvrhl na začátku minulého týdne trhy do nejistoty. Ta se minulé pondělí projevila výrazným poklesem téměř všech významných akcií i kryptoměn.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn se v pondělí 5. srpna propadla pod 2 biliony USD. Jen pro představu, ještě o týden dříve to bylo o téměř 0,5 bilionu víc. Na konci týdne se dostala na 2,2 bilionu USD.

Likvidace longujících obchodníků poslaly Bitcoin (BTC) až pod 50 000 USD. Král kryptoměn se však brzy vzpamatoval a ve čtvrtek, po tom, co vyšla data ukazující, že pracovní trh v USA na tom není tak hrozně, se vrátil až na 62 000 USD. Minulý týden tak dokonce uzavřel v zelených číslech (+ 1 %).

To Ethereum (ETH) se po počátečním propadu až k 2 100 USD tak dobře nevzpamatovalo. Za minulý týden ztratilo cca 5 %.

Binance Labs investuje do protokolu na Solaně

Investiční skupina a start-upový inkubátor Binance Labs spadající pod burzu Binance se rozhodla investovat nezveřejněný objem financí do protokolu Solayer. Jde o protokol na Solaně (SOL), který umožňuje tzv. restaking.

Jak restaking funguje?

Solayer přijme od uživatele vklad v kryptoměnách a zastakuje jej. Výměnou za to vydá restaking token sSOL, který si udržuje víceméně stejnou hodnotu jako SOL a uživatel s ním může dále nakládat, jak se mu zlíbí, i když zároveň úročí své SOL.

Teoreticky tak zdvojnásobí množství svých prostředků. Pokud se rozhodne restaking ukončit, do protokolu vrátí tokeny sSOL a vybere si zpět své SOL.

Solayer se chlubí tím, že odstraňuje veškerou složitost stakingu, a přitom nabízí větší odměny, než které by uživatel získal, kdyby stakoval sám.

Solayer běží zatím jen několik týdnu a už se probíjí do desítky největších protokolů na Solaně. Využilo jej přes 87 000 uživatelů, kteří zde uzamkli kryptoměny v hodnotě přesahující 160 milionů USD.

S novým kapitálem od Binance Labs plánuje Solayer rozšířit svůj tým a do celého ekosystému přidat další funkce.

Zdroj: solayer.org

Soudní rozhodnutí jako obchodní příležitost

Soud ve státě New York uložil Ripplu zaplatit pokutu 125 milionů USD jako pokutu za prodej tokenu XRP (XRP) institucionálním investorům. To je o 94 % méně, než jaký trest navrhovala americká Komise pro cenné papíry (SEC).

Krom jiného soud potvrdil, že XRP není cenným papírem, jelikož nesplňuje tzv. Howeyho test. Ten se v USA používá k určování toho, zda dané aktivum je nebo není cenným papírem.

Dá se tedy říci, že soud dopadl pro Ripple i XRP pozitivně, což se okamžitě projevilo na ceně kryptoměny. Jaké obchodní příležitosti toto rozhodnutí přineslo? O tom jsme psali zde:

Plusy a mínusy týdne

Jednoznačným králem minulého týdne byl smartchain Sui (SUI), který si připsal přes 50 %. Velmi dobře si vedly i kryptoměny Bittensor (TAO) a dogwifhat (WIF). Ty přidaly přes 30 %, respektive 15 %.

Aktuální cena
Změna
Sui / SUI
Načítání
Načítání
Načítání
Bittensor / TAO
Načítání
Načítání
Načítání
Dogwifhat / WIF
Načítání
Načítání
Načítání

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
2

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.