Finex.cz logo
Menu
Finex » Ostatní » 5 filmů, na které by se každý obchodník měl podívat

5 filmů, na které by se každý obchodník měl podívat

5 filmů, na které by se každý obchodník měl podívat

Svět obchodování může být velice lukrativním a výdělečným trhem jak pro začátečníky, tak pro obchodníky, kteří se už v trzích již skvěle vyznají.

Možná si říkáte, k čemu mi bude nějaký film? Není to ztráta času? Jak můžou režiséři těchto filmů rozumět obchodování na burze? Většina těchto filmů je natočena podle událostí, které se opravdu odehrály a mohou být pro někoho inspirací, nebo ponaučením.

Pokud to s obchodováním myslíte opravdu vážně, tak si z těchto filmů něco vezmete. Jste ambiciózní? Chcete něco dokázat? Pokud ano, tak vám doporučuji se na tyto filmy podívat, určitě to nebude ztracený čas. Pojďme se tedy podívat na 5 nejlépe hodnocených filmů s finanční tématikou, které stojí za to vidět.

Riziko (Boiler Room)

V hantýrce zaměstnanců makléřské firmy J. T. Marlin se tak označuje velká místnost plná yuppíků, kteří jeden přes druhého hovoří do telefonů, aby prodali co nejvíce akcií, a co nejdříve tak získali milionové bohatství. Na to, aby sem nastoupili, nepotřebovali žádné speciální vzdělání, to je spíše přítěží. Tady platí jediné: dřít, dřít a zase dřít, žádná pracovní doba, žádná dovolená a do roka jsi milionář.

Enron: The Smartest Guys in the Room

Dokument který popisuje jeden z největších finančních skandálů v americké historii. Enron byla americká energetická společnost, svého času zaměstnávající přes 20 000 lidí. Snímek zachycuje vzestup a pád společnosti na pozadí osobních příběhů lidí z vedení společnosti, kteří svými činy dovedli společnost k vyhlášení bankrotu v roce 2002. Divákovi je formou výpovědí bývalých zaměstnanců a politiků předkládáno svědectví riskování vedení společnosti na energetickém trhu. Příběh společnosti, po jejímž bankrotu ztratili zaměstnanci a investoři miliardy dolarů.

Finanční krize (Inside Job)

První film, který odhaluje pravdu, která se skrývá za ekonomickou krizí z roku 2008. Globální finanční kolaps přišel na dvacet bilionů dolarů, miliony lidí připravil o práci a domovy. Pomocí rozsáhlého výzkumu a rozhovorů s významnými finančními odborníky, politiky a novináři finanční krize hledá stopy vzestupu loupeživého průmyslu a ukazuje vztahy, které korumpovaly politiky a zákonodárce.

Wall Street

Wall Street, symbol světa velkých financí, je současně jedním z amerických symbolů úspěchu. Touží po něm i hlavní hrdina filmu. S důležitou informací svého otce o letecké společnosti Blue Star se mu podaří proniknout do kanceláře burzovního spekulanta a po dohodě pro něj začít pracovat. Gekko ambiciózního mladíka využívá pro nepříliš legální úkoly, například získávání informací. Buda, který na čas podlehl snadných, nepříliš čestných zisků, však čeká velký šok.

Margin Call

Film vypráví příběh klíčových postav investiční firmy, 36 hodin před vypuknutím finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost.

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Goodman01

Vyděl jsem Wall Street fakt dobrej film s Michaleem Douglasem a s Charliem Sheenem.
Dobrej film byl taky Vlk z Wall Street s DiCapriem, nevím jestli Vám to nějak pomůže v byznysu, možná Vám to jen ukáže to, že byznys někdy špinavej a zvrácenej. Ale jinak je to skvělej film.

Jinak děkuji autorovi za dobrou inspiraci.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Goodman01

Vlk z Wall Street byl dobrý film, pobavil jsem se skvěle. :-) Ale je pravda, že to moc s obchodováním opce nepomůže. :-)

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo