Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Česká výsledková sezóna je u konce – jak si vedly největší české tituly?

Česká výsledková sezóna je u konce – jak si vedly největší české tituly?

Česká výsledková sezóna je u konce – jak si vedly největší české tituly?
Zdroj: depositphotos.com

Dnes si uvedeme souhrn základních hospodářských čísel půl tuctu lukrativních českých akciových titulů. Mezi vybrané tituly patří Erste Group Bank, Moneta, Komerční Banka, Kofola, CZG, Avast a ČEZ. Jak si vypsané tituly vedly?

Erste Group bank

Čistý úrokový výnos Erste Group Bank meziročně vzrostl o 2 %, z 1 192 milionů EUR na 1 221 milionů EUR. Čisté poplatky a provize též zaznamenaly růst, solidních meziročních 20 % na 591 milionů EUR. Ostatní provozní výnosy šly nahoru pouze mírně na 132 milionů EUR.

Provozní výnosy posílily o více jak 7 % na 1 944 milionů EUR. Díky tomu, že provozní náklady vzrostly jenom o 3 %, provozní zisk zaznamenal růst o 13 % na 906 milionů EUR. Banka si v rámci nákladů na riziko díky opravným položkám připsala 31 milionů EUR. Čistý zisk tak dosáhl 533 milionů EUR.

Vývoj akcií Erste Group Bank v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Moneta

Čistý úrokový výnos Monety ve třetím kvartálu meziročně mírně vzrostl. O 5,8 % na 2 161 milionů korun. Čisté poplatky a provize naopak lehce klesly, meziročně sestoupily o 5,4 % kvůli vyšším nákladům na platební karty a bankomaty. Dle reportu i kvůli migraci na platformu VISA. Provozní výnosy vzrostly o 0,7 % na 2 781 milionů korun.

Díky tomu, že se provozní náklady snížily o 9 %, provozní zisk šel nahoru o 10 % na 1 519 milionů korun. Podstatně klesly ve třetím kvartále opravné položky k nesplaceným úvěrům. Moneta si proto připsala 299 milionů korun. Čistý zisk Monety za třetí čtvrtletí meziročně vzrostl na více jak dvojnásobných 1 466 milionů korun.

Vývoj akcií Moneta v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Komerční banka

Čistý úrokový výnos meziročně vzrostl pouze o 3 % na 5 390 milionů korun. Očekávání bylo původně vyšší, protože poptávka po hypotékách byla rekordní. Důvodem je loňské snížení úrokových sazeb, které negativně ovlivnilo výnosy z reinvestic vkladů a vlastních zdrojů banky.

Čistý výnos z poplatků a provizí meziročně stoupl o 12 %. Banka byla totiž schopna navyšovat výnosy z finančních a poradenských služeb korporátní klientele na dluhových trzích. Výnosy generovaly i poplatky z tzv. křížového prodeje díky vyšším výnosům z podílových fondů a životního pojištění. Prostě se dařilo získávat větší poplatky z kombinace vícero služeb.

Ostatní výnosy vzrostly o 37 % na 1 058 milionů korun. Toho bylo dosaženo díky enormní poptávce po zajištění úrokových sazeb a proti volatilitě kurzu. Provozní výnosy šly nahoru o 8 % na 7 823 milionů korun. Provozní náklady ovšem vzrostly o 1 % na 3 522 milionů korun. Tudíž je provozní zisk 4 300 milionů korun, meziročně +14 %.

Náklady na riziko dramaticky klesly na 51 milionů korun. Zisk poté činí 3 432 milionů korun (tj. +108 %). Podstatně díky nízkým nákladům na riziko.

Vývoj akcií Komerční banky v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Avast

Meziročně tržby Avastu vzrostly o 3 % na 232,7 milionů USD. Za celých devět měsíců činí tržby 704 milionů USD, meziroční zlepšení o 6,8 %. Očištěný ukazatel EBITDA za celý letošní rok posílil o 8,1 % na 397 milionů USD. Očištěná EBITDA marže dosahuje 56,4 %. Víc toho společnost za třetí čtvrtletí nereportovala.

Vývoj akcií Avast v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Kofola

Kofola díky dobré sezóně reportovala obrat o 2 114 milionech korun, což je meziročně navýšení o 1,6 %. Významným tahounem prodejů byl díky návratu turistů adriatický region. EBITDA dosahovala 517 milionů korun, meziročně tedy pokles o 7,2 %. Čistý zisk zaznamenal úbytek o 16 % na 262 milionů korun.

Vývoj akcií Kofola v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

ČEZ

ČEZ má za sebou rozhodně silné výsledky za letošní třetí čtvrtletí. Výnosy dosáhly solidních 47,7 miliard korun, což je meziročně mírný pokles o 3,2 %. EBITDA ovšem meziročně vzrostla o 30,3 % na 15,9 miliard korun. Čistý zisk činil 5,6 miliard korun, meziročně navýšení o 143 %.

Na solidní rentabilitě se podílel především výrobní segment, což je v rámci ČEZ odjakživa nejdůležitější divize. ČEZ dále generovala zisk z obchodování a ze spreadů mezi německými a tuzemskými cenami silové elektřiny. Těžební segment se též významně podílel na ziskovosti podniku.

Vývoj akcií ČEZ v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Česká zbrojovka Group

Česká zbrojovka Group představila za 9M 2021 velmi chvályhodná hospodářská čísla. Obrat za uvedené období meziročně stoupl o 53,1 % na 7 602 milionů korun. EBITDA zaznamenala růst o 29 % na 1 400 milionů korun. Čistý zisk si pak polepšil o enormních 89 % na 903 milionů korun.

Vývoj akcií CZG v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo