Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Češi si sami šlapou po štěstí, protože špatně investují – Znáte nejprofitabilnější aktivum do kterého nyní investovat?

Publikováno
Češi si sami šlapou po štěstí, protože špatně investují – Znáte nejprofitabilnější aktivum do kterého nyní investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Blížící se vánoční svátky v mnoha z nás se probouzejí staré emoce a pocity, ve kterých se vracíme do dětství a připomínáme si naše sny, které jsme měli jako malí chlapci a malá děvčata. Tento nevědomý výlet do naší minulosti je spuštěn koledami, zasněženými stromy a vánoční atmosférou, která se rozprostírá všude kolem nás.

Vánoce jsou též časem pohádek, a proto si v tomto článku povíme jednu pohádku o tom, jak Češi chtějí jít do důchodu jako milionáři.

Vánoční snění mnoho Čechů přesune do budoucnosti, kde si jako staříci užívají na pláži, s naditou peněženkou, pocitem štěstí a pískem v papučích. Co na tom, že sní o své budoucnosti, místo toho aby žili svůj život právě nyní. Češi velmi rádi sní, ovšem často nejsou pro svoji budoucnost ochotni vůbec nic neudělat… Tedy kromě toho snění.

Českým národním sportem je obviňování druhých lidí ze svého vlastního neúspěchu. Češi velmi rádi pomluví kolegy v práci, šéfa, vládu nebo cizí stát z toho, že se mají špatně. Ale co dělají pro svoje štěstí oni sami? Asi zase jen sní. Ono probudit se z iluze není totiž snadné a vzít život do svých vlastních rukou není vůbec jednoduché. Postavit se na vlastní nohy a jít vlastní cestou není pro každého. Mít sny je krásné, ale ve fyzickém světě je potřeba tvořit pomocí činů.

Investování z vás milionáře neudělá

Investování je v současné době velkým fenoménem, který má údajně lidem zajistit spokojený život a jejich vysněný královský důchod. Tento trend je podpořen i velkými čísly investovaného kapitálu, kdy drobný český investor v roce 2020 proinvestoval pouze jednu miliardu korun, ovšem v roce 2021 se již jednalo o 6,9 miliardy korun. Při pohledu na akciový graf je jasné, kde tyto peníze skončily.

Odborníci na důchodové spoření, investování do podílových fondů a dalších bankovních i mimo bankovních produktů budou své klienty konejšit slovy, že se nic neděje, že jejich peníze jsou v bezpečí, že se účastní dlouhodobého investování, a že se jedná o krátkodobý cenový pokles, při kterém byly sice odepsány desítky procent z jejich úspor, ale ono bude líp.

Také se vám dobře poslouchá, když někdo tvrdí, že bude líp? Tato mantra českých investorů totiž umožňuje v případě neúspěchu svalit vinu na ekonomiku, finančního poradce, brokera, vládu nebo sousedovic psa, který při výběru jejich derivátu nahlas štěkal. Co naplat, štěkající psi byli vždy nepřáteli investorů.

Nejlepší investice ze všech

Češi při veškeré své vstřícnosti k ostatním, naprosto zapomínají sami na sebe. Investice do akcií cizí společnosti, nákup dluhopisů cizího státu, nákup ETF fondu, který v ČR nepůsobí, Češi se ve snahách o zhodnocení svých peněz neustále obracejí někam ven, a přitom má každý tu nejlepší investici přímo před sebou.

Onou nejlepší investicí, které mohou lidé, nejen Češi, provést, je investice do sebe sama.

Co se na chvilku zamyslet nad tím, že byste na svůj důchod nemuseli spořit? Co si připustit myšlenku, že nikdo neví, jaká cena akcií bude za 20, 30, nebo 50 let? Co se zamyslet nad tím, že byste si na svůj současný život a vysněný důchod sami vydělali?

Na první pohled šílená myšlenka… Ale pohádky dávají každý rok stejné, tak proč tento čas nevyužít k něčemu produktivnějšímu, než je zírání do televize? Je vskutku šílené se o vánočních svátcích něco nového naučit a volný čas věnovat zdokonalování svých znalostí a dovedností?

Ono ne nadarmo jsou nejlépe placení ti, kteří se ve svém oboru vyznají. Udělejte ze sebe dobře placeného odborníka, vydělané peníze použijte na ještě větší sebezdokonalení a stres z mizerného důchodu bude rázem pouhou vzpomínkou na bývalé snění v době, kdy jste za svůj život nechávali rozhodovat jiné.

Závěr

Mnoho lidí využívá vánoční svátky k tomu, aby utekli ze svého nepohodlného života, ale pouze malá část lidí využívá volného času k práci, aby se do nepohodlného života již vracet nemusela.

Lovením pár procent zisku z investice se extrémně bohatými nestanete. Je potřeba ze sebe udělat odborníka, který svému řemeslu rozumí, a kterého budou vyhledávat ti, kteří mu za jeho práci moc rádi zaplatí.

Líbil se vám tento článek?
18
12

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Štefan Pilát

Já s článkem souhlasím. Investice jsou dobré k tomu, aby pomohly alespoň uchovat hodnotu, ideálně i zhodnotit prostředky, které člověk dokáže získat svými SCHOPNOSTMI. Kdo si myslí, že uspěje jako investor, když jinak nic nemá, nic neumí a je líný se v něčem zdokonalovat, tak skončí téměř jistě špatně. Kdo je naopak ve své profesi a ve svém životě úspěšný, ten bude pravděpodobně úspěšný i jako investor. Aneb jinými slovy: z hovna bič neupleteš.

Filip Širůček

Auto článku má naprostou pravdu. Pěknej článek chválím. Tohle není portál investiční společnosti, kde se dozvíte jak rychle zbohatnout, ale už se nedozvíte, že taky můžete prodělat nebo vydělat o něco málo víc než na spořícím účtu. Pokud ovšem nejste profi makléři nebo majitelé investičních společností. Potože ti to mají jako svůj business na který Vy jim dáváte prachy. A ti co tady kritizují, tak jen neradi slyší pravdu. Jedině investice do sebe a svých znalostí může přinést skutečné zisky a téměř bez rizika.

Karel Melichar

Máš hodně zbytečných slov, vět, řádků, přesně tak, jako autor. Jen “šlapete vodu.”

Ing. Tomáš T

Díky, jsme rádi, že v komentářích zazněl i tento názor.

Karel Melichar

Větší sračky jsem dlouho nečetl, fakta žádná, jen všeobecné kecy a žvásty. Autor by měl psát do Novinek.cz, nebo jinam. kde zveřejňují podobné žvanění. Sem se to nehodí. Číst to zde, je totálně zabitý a ztracený čas.

Jarda Sadílek

Zatím asi nejblbější článek co tu vznikl. Psané pro lidí co čtou blesk a jiné koniny ne pro čtenáře finexu.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎