Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čas prodat americké akcie? Britský trh je neuvěřitelně levný, jak na tom vydělat?

Britský akciový trh je dlouhodobě oproti ostatním trhům podhodnocený. Jak této situace využít a dosáhnout tak zisku?

Publikováno
Čas prodat americké akcie? Britský trh je neuvěřitelně levný, jak na tom vydělat?
Zdroj: Depositphotos.com

Britský akciový trh je dlouhodobě podhodnocený, což přitahuje pozornost investorů a analytiků. FTSE 100, hlavní britský index, se v současné době obchoduje za přibližně desetinásobek hodnoty ročních zisků podkladových firem, což je výrazně pod jeho dlouhodobým průměrem a méně než polovina ocenění indexu S&P 500 (21násobek).

Nedostatek nadšení pro britský akciový trh pramení z několika faktorů. Britské penzijní fondy přesunuly svou pozornost od akcií k dluhopisům a od domácích k mezinárodním cenným papírům, což snížilo dostupný kapitál pro společnosti kótované na londýnské burze.

Kromě toho se má za to, že britský trh upřednostňuje zavedené obchodní modely před inovativními technologickými společnostmi, což vede k dominanci sektorů, jako je bankovnictví, energetika a těžební průmysl, které jsou považovány za společnosti s omezeným růstovým potenciálem.

Srovnání výkonnosti indexů S&P 500 a FTSE 100 za posledních 5 let

Aktuální cena
Změna
FTSE 100 / FTSE 100
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Londýnské potíže s IPO

Přetrvávající nízké ocenění má důsledky pro schopnost Spojeného království přilákat nové primární veřejné nabídky akcií (IPO). Londýnská burza má potíže s přilákáním velkých IPO, protože mezinárodní firmy hledají vyšší ocenění jinde.

Snahy omladit londýnské City prostřednictvím politických iniciativ, jako jsou “Edinburgovy reformy“, byly kritizovány jako nedostatečné pro svůj slabý hospodářská dopad

Na rozdíl od situace ve Spojených státech, kde by vysoké ocenění mohlo lákat společnosti, které se snaží maximalizovat kapitál, je neatraktivita britského trhu pro IPO v ostrém kontrastu. Index S&P 500 vzrostl za posledních 12 měsíců o 24 % ve srovnání se skromným 4% nárůstem indexu FTSE 100.

Obavy z blížící se korekce trhu v USA přetrvávají a někteří analytici předpovídají výrazný pokles.

Šance pro dividendové investory

Investoři mohou využít mnoho strategických možností, jak využít podhodnocení indexu FTSE 100. Zatímco americký trh nabízí lákadlo růstu cen akcií s vyššími riziky, britský trh představuje příležitost pro ty, kteří hledají stabilní a progresivní dividendy.

Podhodnocení britského trhu je pro zájemce o dividendy výhodné, neboť prognózy naznačují, že by dividendy v indexu FTSE 100 v roce 2024 mohly konkurovat dividendám vyplaceným v roce 2018, tedy v období před pandemií.

V roce 2025 by dokonce mohl index FTSE 100 dosáhnout historického maxima ve výplatě dividend.

Ve světle těchto úvah lze současný rozdíl v ocenění britského a amerického trhu považovat za příležitost pro investory zaměřené na dlouhodobé dividendové příjmy.

Možnost nákupu větších podílů ve špičkových britských společnostech za nižší ceny umožňuje investorům zajistit si významnější podíl na budoucích dividendách. To jednoznačně představuje světlou stránku podhodnocení, které se usadilo na britském akciovém trhu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
10
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎