Finex.cz logo
Menu
Finex » Investiční platformy » Bondster jako první nabízí na českém trhu možnost investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny – Jedná se o bezpečnou investici?

Bondster jako první nabízí na českém trhu možnost investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny - Jedná se o bezpečnou investici?

Bondster jako první nabízí na českém trhu možnost investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny - Jedná se o bezpečnou investici?
Zdroj: Bondster, Facebook.com

Bondster jako první česká investiční platforma nabízí možnost investovat do úvěrů zajištěných bitcoiny. Tento způsob investování by měl být bezpečný, ale i mnohem flexibilnější. Společnost chce takto oslovit širší spektrum investorů a podpořit růst své P2P platformy.

Místo nemovitostí bitcoiny

Úspěšná česká FinTech společnost Bondster spustila minulý týden možnost investování do úvěrů zajištěných bitcoiny. Hned během prvního dne byly zafinancovány všechny nabídky. Aktuálně jsou na platformě dostupné další úvěry, jejichž nabídku chce společnost nadále rozšiřovat.

Bondster je první P2P platformou na českém trhu, která se k takovému kroku odhodlala. Investoři mohou při investování do úvěrů dosáhnout na roční výnos od 10 do 11 %, přičemž délka investice je nastavená od 1 do 12 měsíců.

Samotný princip investování se nějak zásadně neliší od jiných produktů nabízených touto platformou. Jediným rozdílem je samotné zajištění, kterým není nemovitost, ale bitcoiny. Jejich výhodou má být především flexibilita, díky které mohou být bitcoiny ihned prodány a následně vyplaceny investorům.

Bondster chce prostřednictvím úvěrů zajištěných bitcoiny oslovit širší spektrum investorů a podpořit růst svojí platformy. V současnosti disponuje 12 tisíci investory, jejichž zájem o P2P půjčky opět roste.

Volatilita Bitcoinu podle Bondster není překážkou

Bondster samozřejmě myslel i na vysokou volatilitu Bitcoinu, díky které může jeho cena jen během jednoho dne prudce klesnout, nebo naopak vzrůst. V případě, že dojde na první ze scénářů, musí všichni dlužníci dorovnat vzniklý rozdíl.

K bezpečnosti investicí se vyjádřil i generální ředitel Bondsteru Pavel Klema: „Prioritou číslo jedna pro nás byla maximální bezpečnost. Ukazatel LTV (Loan To Value) u tohoto typu zajištěných úvěrů proto činí 50–70 %. Současně úvěry disponují garancí zpětného odkupu jak v případě nesplácení, tak i předčasného ukončení, přičemž investoři nepřijdou o své peníze a úroky. Ty jim budou vždy vyplaceny v plné výši.“

Pokud tak neučiní Bondster zastavené bitcoiny zabaví a prostřednictvím společnosti Acema (poskytovatel úvěrů) je prodá na burze. Získaná částka je pak vyplacena investorům. Ti jsou navíc chráněni i garancí zpětného odkupu, podle které jim společnost vyplatí celou částku i s výnosem, poté co dlužník dosáhne neschopnosti splácet svůj úvěr.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo