Finex.cz logo
Menu
Finex » P2P Půjčky » Bondster

Bondster - Recenze a zkušenosti. Proč se vyplatí na Bondster investovat?

Bondster je česká FinTech společnost zprostředkovávající P2P investice do půjček. Platforma Bondster byla spuštěna v roce 2017 a funguje především jako trh investic. K březnu 2020 investovalo na Bondster 9200 investroů.

Investoři dosahují průměrného ročního výnosu 7,17 % v Kč, v EUR to je 12,47 %.

Jak platforma Bondster funguje, jaké má výhody i nevýhody a jak zde začít investovat? To vše se dozvíte v naší recenzi Bondster!

Obsah recenze Bondster

1.Co je to Bondster?2.Jak Bondster funguje?3.Je Bondster opravdu důvěryhodný?4.Poskytovatelé a typy půjček na Bondster5.Jakého zhodnocení mohu na Bondster dosáhnout?6.Jak se registrovat na Bondster?7.Jak začít investovat na Bondster?8.Jak funguje Autoinvest na Bondster?9.Výhody a nevýhody investování přes Bondster10.Srovnání Bondster vs Zonky vs Mintos11.Nejčastěji kladené otázky12.Závěr – Vyplatí se investovat přes Bondster?13.Zkušenosti s Bondster (diskuze)

Co je to Bondster?

Bondster je česká FinTech platforma, která propojuje investory z řad široké veřejnosti s poskytovateli půjček. Tím investorům otevírá nové možnosti a mohou tak snáze a bez pokročilých znalostí finančního trhu dosáhnout zajímavých výnosů.

Na trhu Bondster lze investovat do širokého spektra půjček poskytnutých různými společnostmi. Riziko je obvykle sníženo pomocí zajištění nemovitostí. Výdělky na Bondster činí ročně průměrně 7,61 % v korunách a 12,47 % v eurech.

P2P portál Bondster odstartoval svou činnost v červnu 2017. Za tu dobu si jej oblíbilo mnoho investorů. Důkazem je stále stoupající počet investorů. Pro srovnání, v srpnu 2018 jich bylo na portále více než 4 000, v březnu 2020 toto číslo činí 9 200.

Investoři s Bondster proinvestovali celkem 1 047 590 000 Kč (data z března 2020).

bondster investice
Počet investorů Bondster a objem zveřejněných financovaných úvěrů. Zdroj: Bondster.com

Bondster lze srovnat s podobnými platformami, jako je Zonky (největší česká platforma s P2P půjčkami) a Mintos (zahraniční P2P platforma), rozdíly zde však jsou.

Ze všech třech zmíněných se nejvyšším průměrným zhodnocením pyšní Mintos – 11,91 %, Zonky je oproti tomu výrazně níže, výnos se zde pohybuje od 2 % do 7 %. No a jak jsme již zmiňovali, Bondster má průměrný výnos 7,61 % v Kč a 12,47 % v eurech.

Hlavní výhodou Bondster je, že investujete přes licencované a ověřené poskytovatele, jako je ACEMA Credit Czech, YARIS, BEZ BANKY, Bankometr, Mikrokasa nebo Lendu.

Další výhodou pak je vysoké průměrné zhodnocení, kterého můžete dosáhnout i v případě, že nemáte s investicemi zkušenosti. Tato platforma je navíc přehledná, skvěle se ovládá a investovat lze již od nižších částek.

Co jsou to peer-to-peer půjčky?

Metoda, která na Bondster propojuje investory s poskytovateli půjček, se nazývá peer-to-peer nebo také P2P půjčky. Ve zkratce to znamená, že lidé půjčují lidem, tedy že si mezi sebou půjčují rovní uživatelé, bez přičinění bank.

V některých případech se do financování půjček zapojí i samotná platforma, která pak v investici získá svůj podíl.

Hlavní výhodou P2P půjček je, že spotřebitel (dlužník) tak získá výhodnější půjčku než u banky, investor (věřitel) pak příjemné zhodnocení. Celý proces navíc probíhá online a nezabere příliš moc času. Také rizikovost je zde nízká, protože na jednu půjčku se skládá více investorů (diverzifikace portfolia).

Jak Bondster funguje?

Investováním na trhu Bondster.com získá investor pravidelné výnosy v průměru 10 % ročně (neplatí to vždy samozřejmě). Investovat lze do mnoha půjček poskytnutých různými nebankovními společnostmi (poskytovateli).

Poskytovatelé půjček půjčí lidem (žadatelům) peníze a tyto půjčky přichází na trh Bondster, kde se nachází investoři. Ti jsou připraveni investovat do širokého spektra vybraných půjček.

jak funguje bondster
Znázornění toho jak Bondster funguje. Zdroj: Bondster.com

A jak investoři získají své peníze zpět? Dlužníci pravidelně hradí své splátky a tyto finance pak míří investorům i s danými výnosy, a to vše bez skrytých poplatků. Investovat na Bondster lze do půjček zajištěných nemovitostí s možností vystoupení z investice nebo s garancí zpětného odkupu.

Registrace na Bondster nezabere více jak 5 minut.

Video: Jak funguje Bondster, krátké video představující tuto službu. Zdroj: Bondster.com

Je Bondster opravdu důvěryhodný?

Portál Bondster je nadčasový marketplace, který klade důraz na jednoduchost, transparentnost a maximální bezpečí. Smluvní podmínky, které každý investor podepisuje, jsou přehledné a zcela jasné. Na tržišti Bondster navíc obchodují pouze licencovaní poskytovatelé půjček. Samozřejmostí je také několik způsobů ochrany investora. Jaké to jsou?

jak vydelat penize na internetu

Zajištění a ochrana investora

 • Bondster umožňuje investovat do půjček, které jsou zajištěné nemovitostí nebo jiným movitým majetkem. Pokud by tedy dlužník přestal splácet, dojde k prodeji zastaveného majetku a vyplacení pohledávky investorům.
 • Další formou ochrany je garance zpětného odkupu, která je poskytována u vybraných půjček. Touto garancí poskytovatel půjčky garantuje vrácení zbývající částky i s úroky, v případě že nebude dlužník splácet. Počet dní k uplatnění garance je uveden u každé půjčky, nejčastěji bývá 60 dní.

Bondster také nabízí během investování nástroje likvidity, díky kterým lze stanovit, kdy budou finanční prostředky opět k dispozici. Když si na trhu Bondster vybíráte konkrétní půjčku, do které budete investovat, volíte si též dobu splatnosti půjčky, která se pohybuje od výše 1 roku.

Předčasné ukončení investice může být zpoplatněno, ale nabízí se dvě možnosti, jak investici snadno a za předem definovaný malý poplatek ukončit.

 • Pravidelné vystoupení z investice vám umožní ukončit investici v pravidelných intervalech (obvykle měsíčně, čtvrtletně nebo ročně). Investor tak může vybrat zbylou jistinu za předem definovaný poplatek (0–2 %). Doba pro vystoupení se počítá od data provedení investice a investor má 5 dní na vystoupení. Úvěr však nesmí být více jak 14 dní po splatnosti.
 • Vylepšenou možností vystoupení z investice je garance likvidity. Za jednorázový poplatek můžete úvěr kdykoliv prodat, je však nutné počítat s tím, že tyto úvěry nabízí nižší zhodnocení.

Tyto garance samozřejmě nejsou pro investory 100% jistotou. Je nutné brát neustále v potaz, že investování s sebou přináší rizika, se kterými je třeba počítat.

Tato zajištění jsou vytvořena portálem Bondster pro usnadnění investování, negarantují však absolutní bezrizikovost.

Poskytovatelé a typy půjček na Bondster

Na tržišti vystupují pouze licencovaní poskytovatelé půjček, jako je například ACEMA, BEZBANKY.CZ, BANKOMETR, YARIS, MIKROKASA, STIKCREDIT.BG a mnoho dalších. O všech poskytovatelích si můžete přečíst podrobné informace na stránkách Bondster.

Všichni poskytovatelé prochází důkladným ověřováním bonity i procesu poskytování půjček. Bondster vybírá pouze takové partnery, kteří mohou nabídnout zajímavé podmínky pro investování

bondster typy pujcek
Struktura na platformě Bondster podle poskytovatelů a podle typů půjček. Zdroj: Bondster.com

Dle grafu na obrázku výše můžete vidět, že hlavní část – 63,44 % půjček, tvoří spotřebitelské úvěry. Ihned za nimi se nacházejí spotřebitelské úvěry krátkodobé 35,26 % a poté v menší míře hypoteční úvěry, podnikatelské úvěry a další.

Podle tabulky níže lze posoudit, že splácení v prodlení se na marketplace Bondster objevuje spíše v menší míře. Pro příklad, nejčastěji užívaný spotřebitelský úvěr je v řádném termínu splacen v 52 % případů, v prodlení 8–14 dnů je necelých 8 % případů, v prodlení 15–30 dní 9 % případů a v prodlení 31–60 dní 10 % případů.

Toto je však jeden z těch "horších" příkladů. Podíváme-li se na podnikatelské úvěry, zde je 0 % půjček po splatnosti.

bondster splaceni pujcek
Tabulka uvádějící splacené půjčky i půjčky po splatnosti v %. Zdroj: Bondster.com

Celkem investoři na Bondster získali na úrocích 34 891 000 Kč (informace ze k březnu 2020). Bondster nabízí půjčky na období 1 roku až 20 let. Pokud je splátka po splatnosti, investor má nárok na úrokové výnosy z prodlení, má-li půjčka garanci zpětného odkupu.

Pokud půjčka garanci nemá, investor má nárok na sankční poplatky, jejichž výše je stanovena v detailu půjčky.

bondster vyplacene uroky
Graf vyplacených úroků investorům k březnu 2020 (od založení). Zdroj: Bondster.com.

Budou vaše finance u Bondster v bezpečí?

Ano, Bondster dbá na přísná interní pravidla, která eliminují vnitřní rizika. Peníze přijaté od investorů Bondster eviduje na účtech vedených u renomovaných úvěrových institucí a účty pro vklady investorů jsou odděleny od účtů společnosti.

Je přesto nějaké riziko spojené s investováním na Bondster?

Na platformě lze investovat do zajištěných úvěrů a u vybraných nezajištěných úvěrů je bezpečnost posílena garancí zpětného odkupu. Žádná investice však není zcela bez rizika, proto se investorům doporučuje diverzifikovat si portfolio a tím riziko rozložit do více úvěrů.

Odpovědi na další otázky týkající se bezpečnosti a práv na tržišti Bondster naleznete ve videu níže.

Video: Odpovědi na právní otázky a jistoty k platformě Bondster. Zdroj: Bondster.com

Jakého zhodnocení mohu na Bondster dosáhnout?

Na Bondster můžete dosáhnout zhodnocení průměrně 10 % ročně (ø 7,7 % v Kč, 12,45 % v EUR). Díky tomu hravě překonáte inflaci a přijdete si i na slušný výdělek. Investování na Bondster je tedy z hlediska výnosů i diverzifikace portfolia zajímavé.

Mimo to že vyděláváte, můžete pomáhat lidem získat výhodnou půjčku.

Samozřejmě je nutné počítat s měnovým rizikem a poplatky za převodměn. V CZK budete investovat do českých půjček (těch je však na tržišti Bondster málo), v EUR do zahraničních půjček (více investičních možností).

Pokud se rozhodnete investovat v EUR, možná oceníte zahraniční převody peněz zdarma od Revolut (Přečtěte si recenzi Revolut u nás na Finex.cz).

Výnosnost na Bondster je opravdu slušná. Zde jsme ji srovnali s jinými aktivy.

Aktiva Průměrný výnos
Bondster – P2P půjčky 10 %
Mintos – P2P půjčky 11,91 %
Dynamické podílové fondy 8 %
Dluhopisy 7 %
Termínované vklady 2 %

Graf Struktura ročních výnosů na nesplacených půjčkách zobrazuje, kolik % aktivních úvěrů dosahuje určité výše výnosu. Např. téměř 40 % aktivních úvěrů má výnos 12 %. Výnosem 15 % disponuje 15 % úvěrů.

rocni vynosy
Struktura ročních výnosů u nesplacených půjček (% z aktivních úvěrů). Zdroj: Bondster.com

Na stránkách Bondster.com můžete také využít interaktivní kalkulačku, kde jednoduše zadáte kolik chcete investovat a na jak dlouho. Na základě toho se vám zobrazí výše výnosu a úroková sazba. Kalkulačka je pouze orientační.

Poplatky na Bondster

Bondster si účtuje poplatek 1 % ročně z investované částky v Kč. Poplatek je počítán denně z aktuálně investované částky a účtován měsíčně k 1. dni následujícího měsíce. U EUR půjček platforma z poplatku upustila. Žádné další vstupní ani výstupní poplatky nejsou.

Jak se registrovat na Bondster?

Registrace na Bondster probíhá zcela online, nemusíte řešit žádné zdlouhavé papírování. V registračním formuláři vyplníte pouze základní údaje jako je jméno, příjmení, datum narození, země pobytu, e-mail a telefonní číslo.

Registrace vám zabere maximálně 5 minut.

Registrací do Bondster se k ničemu nezavazujete, nemusíte se obávat žádných paušálních poplatků ani dalších povinností. Záleží pouze na vás, kdy se rozhodnete investovat. Svůj účet můžete také kdykoliv zrušit.

bondster prehled uctu
Přehled nově založeného investorského účtu na Bondster. Zdroj: Bondster.com

Po otevření účtu na Bondster.com obdržíte instrukce k převodu peněz z vaší banky na účet Bondster. Až budou peníze na investorský účet připsány, platforma vás bude informovat e-mailem.

Poté se již stačí přihlásit na trh půjček a z aktuální nabídky si vybrat půjčku dle svých požadavků. Investovat můžete již od 100 Kč.

bondster marketplace
Takto vypadá tržiště půjček neboli Marketplace na Bondster. Zdroj: Bondster.com

Jak začít investovat na Bondster?

Uživatelské rozhraní na Bondster je velmi intuitivní a snadno pochopitelné. Naleznete zde dvě tržiště – současně dva rozdělené účty: CZK a EUR.

Pro každou z měn jsou zde vlastní statistiky, poskytovatelé i trh. Každý účet funguje separátně a finanční prostředky nelze mezi eurovým a korunovým účtem převádět.

Na korunovém trhu jsou možnosti relativně omezené, funguje zde pouze několik poskytovatelů a možnosti diverzifikace jsou tedy malé.

Naopak eurové tržiště je oproti tomu korunovému mnohem aktivnější. Naleznete zde více poskytovatelů i vyšší výnosy. Výhodou je, že eurové tržiště navíc není zatíženo 1 % ročním poplatkem jako to korunové. S výnosy na EUR účtu se však opět pojí měnové riziko.

Na Bondster není výjimkou ani 14 % zhodnocení s garancí vykoupení.

Výhodou pro investory na českém trhu Bondster je dostatek informací ke každému úvěru (detail půjčky, informace o zajištění, splátkový kalendář). To vám pomůže v rozhodování, zda do konkrétního úvěru investovat či ne. U zahraničních půjček se spíše řiďte dle informací o poskytovatelích.

Vždy raději investujte do zajištěných půjček s garancí zpětného odkupu, pravidelného vystoupení nebo s garancí likvidity.

U půjček také sledujte LTV, které udává poměr výše úvěru k zástavní hodnotě. Nižší hodnota rovná se vyšší zajištění.

bondster detail pujcky
Screenshot z CZK tržiště investic – detail půjčky. Zdroj: Bondster.com

Na platformě Bondster sice chybí sekundární trh, kde byste mohli již nechtěnou investici prodat a předčasně se tak z jejího držení vyvázat, na druhou stranu investor zde má několik možností výše zmíněných garancí, které mu také přináší určitou jistotu a bezpečnost.

Mnozí investoři dokonce tuto možnost ocení, nežli aby museli na sekundárním trhu hledat "kupce" své investice a se slevou mu ji pak prodat.

Jak funguje Autoinvest na Bondster?

Na Bondster lze využít nástroj Autoinvest, který umožňuje automatické investování. Tento nástroj nabízí opravdu široké možnosti nastavení, přesně tak, jak by to mělo být. V nástroji můžete nastavit i požadavek zpětného odkupu či typ zajištění.

Autoinvest umožňuje širokou diverzifikaci bez nutnosti manuálního výběru. Můžete si v něm nastavit i minimální zůstatek na vašem účtu, který nebude použit pro investice. Jednotlivé Autoinvesty budou zpracovány v zadaném pořadí.

Autoinvest se aktivuje každou hodinu nebo při vložení nových participací. Pomůže vám ušetřit spoustu času, který můžete věnovat jinde. Zároveň vám udrží v kurzu zvolenou strategii a pohlídá nové příležitosti. Rozhodně zajímavá funkce. 

Výhody a nevýhody investování přes Bondster

Bondster se řadí k velmi atraktivním investičním platformám a rozhodně má investorům co nabídnout. Ať se již jedná o intuitivní a přehledné uživatelské rozhraní, vysoký průměrný výnos i několik možností garancí, Bondster je v mnoha ohledech jedničkou.

Také chválíme dostatek informací k jednotlivým půjčkám, díky kterým se mohou investoři snáze rozhodovat, do čeho investují. Skvělé je také to, že lze začít investovat s nízkou částkou.

Abychom tento portál nepřechválili, samozřejmě našli jsme i několik nevýhod. Tou hlavní je méně nabídek na CZK tržišti a poplatek 1 % rovněž na CZK trhu.

Za další nevýhody pak považujeme nepřítomnost sekundárního trhu, nižší transparentnost některých poskytovatelů a měnové riziko.

Výhody Bondster

 • Vysoký průměrný výnos 10 %
 • Intuitivní platforma
 • Pokročilé garance a zajištění
 • Vyšší množství informací u CZK úvěrů
 • Možnost investovat již od 100 Kč
 • Skvělá diverzifikace portfolia
 • Investování na EUR trhu bez poplatku
 • Autoinvest
 • Česká platforma a podpora

Nevýhody Bondster

 • Málo nabídek na CZK trhu
 • Poplatek 1 % na CZK trhu
 • Měnové riziko
 • Chybí sekundární trh
 • Nižší transparentnost některých poskytovatelů

Srovnání Bondster vs Zonky vs Mintos

Určitě vás zajímá, jak si Bondster vede v porovnání se svou konkurencí. 

Porovnání se Zonky

Z naší recenze vyplívá, že Bondster je na tom oproti Zonky o poznání lépe. To se týká nejen průměrných výnosů, které má Bondster mnohem vyšší (10 % Bondster, 6,03 % Zonky – data z roku 2020), ale také vyšší transparentnosti a také přehlednosti na straně Bondster.

Zonky má navíc také poplatek navyšující se dle výnosu z investice, je zde poměrně malé tržiště a v případě problémové půjčky si Zonky strhává 30 % poplatek za vymožení částky.

Na druhou stranu, investice jsou v korunách, čímž odpadá měnové riziko, bezproblémové půjčky lze prodat na sekundárním trhu a investici si můžete zvolit dle rizikovosti a příběhu. Stále však považujeme za sympatičtější Bondster.

Recenze Zonky

Porovnání s Mintos

Mintos je pro Bondster už mnohem větší konkurencí. Nejen, že nabízí investování bez poplatků, ale průměrné zhodnocení na této platformě dosahuje 11,91 % a jedná se o největší P2P platformu v Evropě.

Mintos navíc disponuje sekundárním trhem i garancí zpětného odkupu. Naleznete na něm široké portfolio půjček z celého světa.

Nevýhodou pak je malé množství půjček v CZK. Možná to tedy vypadá, že Mintos je pravděpodobně lepší nežli Bondster, ale nemůžeme to s určitostí říci.

Každému investorovi vyhovuje jiná platforma a srovnáme-li tyto dvě konkrétní, skóre je spíše vyrovnané.

Recenze Mintos

Nejčastěji kladené otázky

Kdo stojí za projektem Bondster?
Majitelem společnosti je CEP Invest Private Equity, strategickým partnerem projektu Acema Credit Czech a. s. Tržiště Bondster provozuje tým profesionálů s bohatými zkušenostmi s P2P investováním, který si uvědomuje nedostatek kvalitních investičních příležitostí na českém trhu.
Kdo se může na Bondster registrovat jako investor?
Registrovat se mohou nejen občané ČR, ale také občané EU či jiných zemí mimo EU. Pro registraci je podmínkou mít bankovní účet registrovaný na jméno v rámci EU.
Je potřeba výnosy ještě zdanit, nebo už zdaněné jsou?
Pokud se ptáte, zda bude váš výnos z investic na Bondster již zdaněný, odpověď zní ne. Každý investor je povinen si své výnosy zdanit sám. Podklady pro zpracování daňového přiznání naleznete v přehledu transakcí na vašem profilu. Stačí, abyste si stáhli výpis za vámi zvolené období a ve spolupráci s registrovaným poradcem zpracovali daňové přiznání.
Jaké doklady potřebuji k registraci?
Kopii obou stran občanského průkazu nebo pasu a doklad potvrzující vlastnictví bankovního účtu.
Jak a kdy mám nahrát dokumenty?
Požadované dokumenty lze nahrát kdykoliv do Profilu investora. Aplikace vám sama tuto záležitost po prvním provedeném vkladu připomene.
Může Bondster nakládat s prostředky na mém investorském účtu?
Ne, s vašimi finančními prostředky Bondster nesmí nijak bez vašeho příkazu disponovat.
Jak mohu vybrat peníze ze svého investorského účtu?
Pokud máte na investorském účtu volné finanční prostředky, vybrat je můžete kdykoliv chcete. Učiníte tak formou příkazu k platbě, kliknutím na odkaz VYBRAT PENÍZE. Podmínkou transakce je doložení všech požadovaných dokladů. Peníze je možné zaslat pouze na registrovaný bankovní účet, nikoliv na libovolné účty. Výše vybrané částky není limitována a Bondster si neúčtuje žádné poplatky za výběr (převod peněz). Počítejte však s klasickými bankovními poplatky.
Pod jakým jménem budu vystupovat?
Investování na Bondster je anonymní, společnost vaše údaje s nikým nesdílí.
Na jak dlouho musím investovat?
Délka investice záleží na vás a nabídce půjček. Lze investovat do půjček trvajících několik měsíců i let. Ukončení investice si také můžete naplánovat na základě dostupných nástrojů likvidity.
Jak mohu do zveřejněných půjček investovat?
Po přihlášení do profilu investora jděte na nabídku investic. Zde si můžete rozkliknout vybranou půjčku a zobrazit si její detail. Kliknutím na tlačítko investovat se vám v pravé části obrazovky zobrazí možnost vybrat si výši investované částky. Systém poté sám pohlídá vaši minimální i maximální investici, kterou můžete do půjčky vložit s ohledem na váš aktuální zůstatek. Poté pouze potvrdíte smluvní dokumentaci a můžete závazně investovat.
Mohu svou investici zrušit?
Ano, v případě, že je k půjčce nabízena garance likvidity nebo pravidelného vystoupení z investice. To vše za předem definovaný poplatek. V ojedinělých případech lze poskytovatele půjčky požádat o zpětný odkup.
Jak jsou peníze na platformě chráněné? Zálohují se data?
Investiční platforma Bondster využívá technologie světových lídrů. Data jsou uložena na datovém řešení společnosti Amazon a pravidelně zálohována. Peníze investorů jsou uloženy na účtech Komerční banky.

Závěr – Vyplatí se investovat přes Bondster?

P2P půjčky jsou zajímavou formou investice, která přináší do budoucna velkou naději. Pomáhají oběma stranám – dlužníkům získat peníze na jejich projekt či důležité výdaje, ale také investorům, využít své volné finance k něčemu, co má smysl a ještě vydělat.

P2P půjčky jsou navíc mnohem výnosnější, než když necháte peníze ležet na spořicím účtu.

Bondster je pro investory jistě velmi atraktivní investiční platforma, která si vede skvěle i v porovnání se svou konkurencí (možná je i nejlepší z nich). Na svém vývoji udělala kus práce, která je určitě znát. A i přesto, že Zonky má mnohem vymakanější mediální kampaň, Bondster si zaslouží větší potlesk.

Nabízí vysokou průměrnou výnosnost, je zajímavý zejména pro diverzifikaci portfolia a disponuje intuitivním ovládáním. Za další velkou výhodu považujeme, že Bondster je čeká platforma a má českou podporu.

Nástroj Autoinvest na Bondsteru investorům šetří čas a pomáhá jim udržet nastavené investiční požadavky. K zahození není ani transparentnost jednotlivých investic, čímž by se mohly ostatní platformy klidně inspirovat.

Nebudeme na Bondster ale pět pouze chválu, zklamaní jsme z malé nabídky půjček na CZK trhu i 1% poplatku. Tak snad se trochu polepší, abychom ji mohli vyhlásit za naprosto perfektní! Málokterá platforma vám totiž nabídne tolik, co právě Bondster.

Máte s Bondster zkušenosti? Podělte se o ně s námi a ostatními čtenáři.

Zdroje informací: 

93 %
3. místo
Bondster je jednou z nejoblíbenějších P2P investičních platforem.
Svým uživatelům umožňuje snadné a přehledné investování, a nabízí vysoké zhodnocení i možnosti garance. Nástroj Autoinvest na Bondsteru investorům šetří čas a pomáhá jim udržet nastavené investiční požadavky. Bondster je vhodný pro diverzifikaci portfolia a efektivní zhodnocení vašich financí.

Více informací o Bondster

Jméno firmyBondster
Webová stránkahttps://www.bondster.com/cz
V češtině?
Dohled ČNB
Minimální vklad100 Kč
Zákaznická podporaTelefon + email
Telefon420283061555
Email[email protected]
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Průměrný zisk investoraRoční průměrný výnos 7,17 % v Kč, 12,45 % v EUR
Poplatek investora1 % ročně z investované částky v Kč
Sekundární trh

Ohodnoťte společnost Bondster


Diskuze k článku 9
Luboš Kabát

Je toho víc, kde momentálně investuju, ale dá se říct, že na Bondsteru toho mám rozjetýho asi nejvíc kvůli tomu, že tam něco mám zainvestováno v korunách a něco málo i v eurech. Soustředím se hlavně na investice do půjček zajištěných nemovitostí, který si sám vybírám z toho, co tam mají a funguje mi to, jak potřebuju.

Maroš

Sľubované výnosy sú síce pekné, ale keby radšej vyplácali peniaze za pôžičky, ktoré sú omeškané viac ako 60 dní a GARANTUJÚ ich odkup po tomto čase. Slovíčko garancia spoločnosti Bondster však nič nehovorí a meškajú s platbami niektorých pôžičiek už aj pol roka, peňazí sa nedomôžem….
Kľudne môžem priložiť screenshoty, výpisy, hocičo…
Prosím, nenechajte sa oklamať, neposielajte peniaze.

Josef K

Uběhlo několik měsíců a žádná velká změna. „Garance zpětného odkupu“ u několika poskytovatelů CZK i EUR půjček nefunguje, garance likvidity také nefunguje. Vedení společnosti problémy komunikuje zcela minimálně.

David

Neni to provda, co tu Bondster uvadi, je konec cervence a Garance zpetneho nakupu byla fakticky jednostranne ukoncena. Zadnou z investic od poskytovatele ACEMA nelze prodat a Bondster nekomunikuje a neni transparentni. Presto Bondster nadale tyto investice nabizi.

Škvára

Moje vlastní zkušenost s BONDSTER není bohužel tak růžová, jak se často popisuje.
Právě se dívám na mé aktuální portfólii v CZK:

3 investice jsou v pořádku
1 investice v prodlení 8 až 14 dnů
3 investice jsou v prodlení více než 60 dnů
1 investice je bohužel „zesplatněna“. Poslední zprávu mám ze 17.1. 2020 a ta zní:
Insolvenční řízení společnosti se nachází ve fázi před rozhodnutím o úpadku, inkasní agentura zároveň vede žalobu proti ručiteli úvěru. Po vydání vykonatelného titulu (zpravidla do 4 měsíců) bude podán návrh na nařízení exekuce.
V tomto případě je ze strany BONDSTER komunikace na bodu „nula“ a je červenec 2020. Konkrétně se jedná o částku 160 tis. Kč, která se stala problematickou již v září 2019 v době před pandemií.

Klient M.Š.

Bezubbý Lev

Když je vše podle Bondsteru a toho skvělého právníka, kdy jejich skvělá firma vyhrála to skvělé ocenění, tak bezpečné a jasné, tak proč nyní jsou stovky lidí na Bondsteru, kteří mají pohledávky v součtu v řádech milionů korun, ve formě nesplácených/neodkoupených půjček sjednané s tzv. garancí odkupu, která není dodržována a nové půjčky od těchto nesolventních původců, byly a jsou navíc od Bondsteru stále nabízeny?!

Portál Finex.cz
Odpověď na Bezubbý Lev

Dobrý den, s Vašim dotazem jsme se obrátili na management společnosti Bondster a máme pro Vás tuto odpověď: „Uživatelské platby (mezi které patří také úhrada ceny Pohledávky při Zpětném odkupu realizovaném při Vystoupení z investice) se provádějí peněžními prostředky, které mají Investor a Poskytovatel za tímto účelem k dispozici na svých Virtuálních účtech v rámci Portálu (viz např. čl. 3.2. části A VOP). Nemá-li Poskytovatel dostatek peněžních prostředků na svém Virtuálním účtu, Uživatelská platba nemůže být provedena. V případě nedostatků prostředků na Virtuálním účtu Poskytovatele proto není realizováno ani Vystoupení z investice. Pokud by se totiž Zpětný odkup (přičemž tím se dle čl. 2.1.44. části E VOP rozumí uzavření smlouvy o postoupení Pohledávky zpět na Poskytovatele) i přes nedostatečný zůstatek na Virtuálním účtu Poskytovatele realizoval, Investor by nadále nedisponoval Pohledávkou, ale neobdržel by od Poskytovatele ani úhradu ceny Pohledávky. Na zabezpečení dostatečného objemu prostředků našich Poskytovatelů usilovně pracujeme, přičemž po jejich zajištění bude opět možné Vystoupení z investice realizovat.“

S pozdravem tým Finex.cz

Jaroslav Krejčí

Doposud jsem na Bondsteru neviděl nic špatného. Bohužel, garance zpětného odkupu u některých poskytovatelů nefunguje. Půjčky s garancí odkupu po 30 dnech jsou po splatnosti 80 a více dní. Firma o situaci investory neinformuje. Když jsem učinil dotaz samotné CEO, jestli je nějaký problém s tímto poskytovatelem, odpovědi jsem se nedočkal.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav Krejčí

Dobrý den, pane Krejčí. Je jasné, že ač by ředitel společnosti odpověď znal pravděpodobně nejlépe, asi není úplně na jeho denním programu odpovídat na dotazy klientů – nedělal by pak nic jiného. Byli jsme ale od managementu společnosti informováni o tom, že s Vámi byli v kontaktu a že je vše již vyřešeno. Pro ostatní čtenáře ale radši doplníme odpověď přímo od Bondster:

Zpětné odkupy jsou povinností poskytovatele a aby mohly být realizovány, tak poskytovatel musí mít dostatek prosředků na svém virtuálním účtu, který má veden u Bondstru. Pokud na virtuálním účtu nejsou dostatečné prostředky z důvodů krátkodobých výpadků cash flow v souvislosti s koronavirovou krizí a legálními opatřeními, která přijaly vlády různých zemí, není možné v danou chvíli zpětné odkupy provést. Nicméně po celou dobu, než budou odkupy provedeny, se investice dále úročí původně sjednaným úrokem. Prosíme tedy všechny naše klienty o trpělivost a pochopení. Zpětné odkupy realizujeme okamžitě po obdržení plateb od poskytovatelů.

S pozdravem
Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo