Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaké výhody nabízí investice do P2P půjček?

Jaké výhody nabízí investice do P2P půjček?

Seznámit se dnes s výhodnými investicemi patří k nadlidským výkonům. Pokud chcete své peníze zhodnotit opravdu kvalitně, rozhodně si nemyslete, že si vyberete první investici, která se vám namane.

V takovém případě totiž své peníze s největší pravděpodobností nezhodnotíte tak, jak byste potřebovali. Ano, určitě budete mít radost, že vám investice vydělává, ale musíte myslet na to, že každým rokem se zvedá inflace. Investice tak musí překonat jak tento pojem, tak pojem zisku, který vám ve finále zůstane.

Řešení nabízí P2P půjčky

Staňte se investorem u P2P půjček. V České republice existuje několik portálů (třeba Zonky), jež se zabývají tímto typem investic. V první řadě vás ovšem napadá otázka, co se pod tímto pojmem skrývá.

O čem jsou vlastně investice do P2P půjček? Jestliže nejste seznámení s tímto typem investice, pak pozorně čtěte:

P2P půjčky umožňují lidem půjčit si peníze od lidí. Je to svým způsobem portál propojující dvě hlavní skupiny, a to žadatelé a investory. Pro žadatelé se nabízí výhoda v tom, že zde mohou získat půjčku s výhodným úrokem a podmínkami.

Mimo jiné jsou tyto portály mírnější z pohledu hodnocení. Neznamená to však, že půjčka bude schválená všem. I tady se žadatelé ověřují. Je to především z toho důvodu, aby investoři nemuseli mít strach o své peníze.

Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že žadatel v průběhu půjčky může přestat splácet své závazky. Vše se bude ovšem odvíjet od toho, jaké si stanovíte s žadatelem podmínky, jakožto investor.

Podíváme se na jeden z portálu, který funguje na bázi soutěžení. Pokud tedy navštívíte tržiště, kde žadatelé vystavují své poptávky, musíte myslet na to, že peníze je potřeba proinvestovat všechny.

Podrobnější vysvětlení fungování P2P investic

Ptáte se, jak je to myšleno? Úplně jednoduše! Bude-li si žadatel chtít půjčit částku ve výši 30 tisíc korun, musíte tuto částku zainvestovat celou.

Jestliže si vyberete žadatele, kterému jste ochotní peníze půjčit, lze si stanovit i speciální požadavky. K těm patří například připojení ručitele, soudní sledování apod. Podmínky si zkrátka určujete vy sami.

Záviset tak bude na vás, komu peníze půjčíte a za jakých podmínek. Jen je nutné počítat s tím, že peníze mu mohou poskytnout i jiní investoři. Následně soutěžíte o to, kdo žadatele získá.

Žadatel si totiž bude moct vybrat, pro jakého investora se v konečném důsledku rozhodne. Pochopitelně každý investor chce mít jistotu návratu svých financí. Je tedy dobré popřemýšlet nad tím, jak si svou investici alespoň částečně zajistit.

Výhoda těchto investic je ta, že se riziko každým měsícem snižuje. Zajímáte se o to, proč tomu tak je? Je to zapříčiněno tím, že peníze vám z investované částky chodí každý měsíc, a to vždy ve chvíli, kdy žadatel odesílá měsíční splátku. Výnosu neboli zisku se tak dočkáte už od prvního měsíce.

K čemu lidé půjčku využijí
K čemu lidé půjčku využívají

Kromě toho máte rozhodování plně ve svých rukou. Záležet tak bude skutečně jen na vás, komu své peníze půjčíte. Nebude-li se vám někdo ze žadatelů líbit, jednoduše řečeno mu své peníze nepůjčíte.

V neposlední řadě máte plnou podporu administračního týmu. Věřte nám, že si jako investor máte z čeho vybírat. V jeden okamžik na váš čeká až několik desítek poptávek, které sčítají celkovou částku ve výši téměř 3 milionů korun. Samozřejmě se jedná o průměrnou částku. Vždy bude záviset na tom, o jakou částku si řeknou samotní žadatelé. Mimo jiné svou roli hraje také období.

Investujte do P2P půjček

P2P půjčka z pohledu investice je skvělou příležitostí, jak zhodnotit své peníze rychle a kvalitně. Peníze už vyděláváte od prvních splátek, které žadatelé odesílají.

Každý měsíc se tak snižuje riziko toho, že by žadatel přestal své závazky plnit. Je potřeba s touto variantou počítat, ovšem na druhou stranu riziko s sebou nese každá investice, pro kterou se rozhodnete. Investice do P2P půjček je natolik výhodná, že se postará nejenom o rostoucí inflaci, ale také i o váš čistý zisk.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.