Americký Federální rezervní systém publikoval doplňující informace ke svému programu dohledu nad novými činnostmi. Došlo k upřesnění požadavků, které budou muset banky splňovat, pokud se hodlají angažovat v sektorů digitálních aktiv.
Centrální banka ve svém úterním prohlášení uvedla, že program integruje do svého současného procesu dohledu a vyčlení odborníky, jenž budou spolupracovat s týmy dohlížejícími na banky zapojené do nových činností.
Fed definuje “nové činnosti” jako ty, které zahrnují komplexní, na technologiích založená partnerství s nebankovními subjekty, za účelem poskytování bankovních služeb klientům. Jedná se také o činnosti které se týkají kryptoaktiv a blockchainové technologie.
Úterní publikace by měla definovat, jakým způsobem hodlá centrální banka provádět svůj dohled nad tamními bankovními subjekty v otázce aktivity bank v kryptoměnovém sektoru. Rovněž Fed vysvětlil, jakým způsobem musí banky získat předběžné schválení, které prokazuje bezpečnost a spolehlivost poskytovaných služeb a umožňuje vydávat, držet nebo provádět transakce s dolarovými tokeny za účelem usnadnění plateb.
“Cílem programu dohledu nad novými činnostmi je podpořit přínosy finančních inovací a zároveň rozpoznat a vhodně řešit rizika, aby byla zajištěna bezpečnost a spolehlivost bankovního systému,” uvedla centrální banka.
Prohlášení vyšlo den poté, co PayPal oznámil jeho vstup do kryptoměnového trhu s jejich stablecoinem PayPal USD (PYUSD) na bázi Etherea.
Řada členů kryptoměnové komunity vnímá tento vývoj jako ryze pozitivní pro toto odvětví, jelikož v pokynech centrální banky se uvádí, že OCC (Úřad pro dohled nad měnou) uznává oprávněnost bank vydávat, držet a provádět transakce s tokeny na blockchainové technologii. V budoucnu bychom se tedy mohli těšit na další projekty bank a fintechových společností po vzoru PayPalu.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.