SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='cryptocurrency' AND id LIKE 'btc-bitcoin') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1 SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='cryptocurrency' AND id LIKE 'btc-bitcoin') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1
Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Horká novinka: Cena jednoho bitcoinu dosáhla hodnoty 50 000 USD!

Horká novinka: Cena jednoho bitcoinu dosáhla hodnoty 50 000 USD!

Horká novinka: Cena jednoho bitcoinu dosáhla hodnoty 50 000 USD!
SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='cryptocurrency' AND id LIKE 'btc-bitcoin') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1

V dnešní rychlé novince se podíváme na možné důvody toho, proč BTC překonal magickou cenovou hranici na úrovni 50 000 USD, jedná se totiž o důležitý mezník, byť cena nad touto hodnotou vydržela poměrně krátce.

Vývoj ceny BTC od 1. 1. 2021
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Růst kryptoměny byl podpořen zprávami velkých firem, jako jsou Tesla a Mastercard, tyto společnosti jasně prokázaly svoji podporu největší kryptoměny. Tesla minulý týden prohlásila, že nakoupila BTC v celkové hodnotě 1,5 miliardy dolarů a také že v brzké budoucnosti umožní nákup svých produktů za tyto digitální peníze.

Společnost Mastercard uvedla, že otevře svoji platební bránu kryptoměnám které projdou jasnými kritérii. Další podporu digitální měny vyjádřila společnost PayPal společně s americkou holdingovou společností BNY Mellon.

Další pozitivní zprávou je, že mnohokrát zmiňovaná společnost Microstrategy dne 16. 2. 2021 prohlásila, že chce nakoupit více Bitcoinu. Společnost již nyní vlastní přibližně 72 000 BTC a byla vůbec jednou z prvních společností, které přidaly Bitcoin do svého portfolia. Tato korporace prozradila, že zvažuje další nákup v přepočtu za 600 milionů USD.

Dalším důležitým hráčem, který se chystá vstoupit do sektoru kryptoměn, jsou bezesporu banky, mezi které patří americká mezinárodní investiční banka Morgan Stanley společně s Deutsche Bank.

Závěrem můžeme konstatovat, že tyto novinky a fundamenty naznačují, že nynější bull run je naprosto odlišný od toho minulého z let 2016 – 2017. Nyní totiž růst ceny bitcoinů není podporován pouze malými obchodníky a spekulanty, ale také korporacemi a institucemi, které jsou mnohdy ochotny investovat takřka astronomické částky.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$62 874
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 192
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$484
Aktualizováno 26.10.2021 00:09

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo