Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin analýza komplexně – Po rally první vystřízlivění, retest 19 000 USD a pak vzhůru?

Publikováno
Bitcoin analýza komplexně – Po rally první vystřízlivění, retest 19 000 USD a pak vzhůru?
Zdroj: ambcrypto.com

Bitcoin má za sebou velmi strmou rally, což jsme v grafu mohli posledně sledovat někdy v březnu minulého roku. Od té doby kurz bitcoinu prostě nedokázal stabilně růst po mnoho dnů v kuse. Jde proto o první znatelnější náznak síly po mnoha měsících. A pokud se chcete trhu věnovat dlouhodoběji, neměly by vás podobné kurzové expanze překvapovat. Nic totiž neklesá věčně. Trh lidově řečeno vlnkuje na obě strany.

Jak poslední růst vnímat? Jaký je současný kontext? To jsou otázky za zlatého bludišťáka, na které si zkusíme odpovědět.

Členové FOMC korigují tržní euforii

V tomto týdnu jsem zpozoroval několik vyjádření jednotlivých členů FOMC, které si v rychlosti rozebereme. Mester se vyjádřila, že další růst úrokových sazeb je nezbytný a osobně vidí vrchol cyklu růstu sazeb v rozmezí 5 – 5,25 %. Další člen FOMC Harker potvrdil, že musí úrokové sazby dostat nad 5 %.

Dlouhodobě nejvíce jestřábí Bullard tvrdí, jsou úrokové sazby skoro na restriktivních úrovní. To je z jeho strany hodně tvrdé stanovisko, protože už nyní se v USA sazby pohybují skoro nejvýše za předešlých 20 let. A naznačil, že na dalším zasedání schválí růst o dalšího 0,5 procentního bodu. A pak čekat na nová data. Jako poslední jsem zaznamenal Logan, která tvrdí, že trh práce musí oslabit. Jak moc, je ale nejasné.

Pokaždé, když promluví jeden z členů FOMC, neznamená to pro trhy nic dobrého. Téměř všichni mají jestřábí rétoriku. A na oko jsou velmi odhodlaní s inflací bojovat. Sice netvrdí, že úrokové sazby porostou třeba nad naměřenou inflaci. Ale i samotný fakt, že chtějí nechat sazby nad 5 %, je dosti restriktivní. Jelikož trhy a ekonomika na něco takového není vůbec zvyklá. Levné peníze fungovaly jako droga. A růst úrokových sazeb je jako odvykací kůra.

Kurz bitcoinu vytvořil konečně týdenní býčí svíci

Takže kurz bitcoinu za minulý týden vygeneroval vůbec nejvíce býčí svíci od března 2022. A jako třešnička na dortu je průlomová. Kurz prorazil skrze S/R level 19 000 USD, 300týdenním klouzavým průměrem a poit of control volume profile. Objemy jsou též velmi slušné. Takové bull volume jsme tu měli naposledy na začátku roku 2021. Proto je třeba tu svíci brát jako první opravdu silný býčí signál v rámci aktuálního medvědího trhu.

Zdroj: tradingview.com
Kurz bitcoinu na týdenním grafu
Kurz bitcoinu na týdenním grafu

Pokud bude v nadcházejících týdnech rally pokračovat, vůbec nejsilnější jsou rezistence kolem 25 000 a 30 000 USD. Na prvním řečeném pásmu se i nachází 200týdenní klouzavý průměr. Pod tímto klouzavým průměrem se kurz nachází měsíce. Co se týká těch 30 000 USD, o této úrovni zatím asi nemá cenu moc mluvit. Jsme zkrátka pořád dost daleko.

Týdenní indikátor RSI se posunul na 50 bodů, kde byl trh právě posledně v tom březnu minulého roku. Když se člověk podívá jenom na týdenní RSI, může se zdát, že to nejhorší máme za sebou. V červnu hodnoty indikátory padly až pod 26 bodů. Tak nízko jsme ještě nikdy nebyli. Na druhou stranu, po pádech pod 30 bodů následoval začátek nového býčího trendu.

Ještě je vhodné se podívat na denní graf této kryptoměny, kde vidíme celou tu rally mnohem podrobněji. Průlom skrze 19 000 USD bylo skutečně rozhodné. Poptávková strana nabídku zcela absorbovala. Zároveň můžeme sledovat, že kurz bitcoinu ztratil dosavadní momentum. Kurz se začíná lámat a proto je vskutku reálné, že přijde korektivní pohyb k 19 000 USD. Dává to smysl i z pohledu denního RSI. Vrchol máme téměř na 90 bodech, kde jsme narazili zrovna na rezistenci. Trh se má jednoduše krapet pročistit.

Zdroj: tradingview.com
Kurz bitcoinu na denním grafu
Kurz bitcoinu na denním grafu

Býci mají na své straně pásmo, které je kolem těch 19 000 USD. Mezi červnem a říjnem řečená hladina zastupovala roli spolehlivého supportu. Je třeba si ale uvědomit jednu věc. Začátkem listopadu kurz ze shora projel pásmem jako nůž máslem. A před několika dny se stalo to samé. Akorát zespodu. Tím chci říct, že spolehlivost této hladiny je nejasná. Je ovšem jisté, že se kolem 19 000 USD najde hodně nakupujících, kteří budou chtít využít příležitosti. Když se sem kurz dostane.

Závěrem

Týdenní a denní graf vypadá po dlouhém čase zase lépe. Graf nám vygeneroval nemalý projev síly, který se určitě počítá. I kdybychom šli s kurzem ještě níže, víme, že se k tomu finálnímu tržnímu dnu blížíme. Proto již nějakou dobu tvrdím, že nakupovat nad 50 000 USD bylo opravdu nemoudré. A kupovat nad 30 000 ještě příliš riskantní. Kurz bitcoinu se už dostal na úrovně, které mnozí investoři neberou jako “přepálené”. Proto jsme mohli sledovat po mnoho týdnů slušnou stabilitu kurzu.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.