Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin analýza komplexně – Po Death Cross, trh přesto agresivně posílil

Publikováno
Bitcoin analýza komplexně – Po Death Cross, trh přesto agresivně posílil
Zdroj: ambcrypto.com

Bitcoin ve středu večer znenadání velmi agresivně posílil. A to i přestože došlo k toliko obávanému signálu v podobě death cross na týdenním grafu. Bitcoin tak středeční svíci zavřel v naprosto nejsilnější podobě. Větší denní kurzový přírůstek trh naposledy zaznamenal v listopadu.

V dnešní analýze se tedy podíváme na cenové grafy, ale trochu se podíváme i na kontext, který je třeba pro pochopení souvislostí. Středeční svíce je totiž opravdu velký úspěch i právě v širším pohledu, což si vysvětlíme.

Risk off postupně sílí, ale Bitcoin to zatím nezajímá

Už jsem to zmiňoval v minulé analýze na Bitcoin, kde jsem se snažil vysvětlit znatelnou změnu v očekávání trhů. Výnosy na trhu s federálními dluhopisy totiž jistou dobu posilují. Respektive dluhopisový trh začal zohledňovat avízo ohledně pokračujících měnových restrikcí Federálního rezervního systému. A vedle toho začal posilovat i dolarový index. Výnosy rostly i nynější týden. Hlavně ty krátkodobější splatnosti. A dolarový index má pořád tendenci spíše posilovat.

Zdroj: tradingview.com
Denní graf dolarového indexu
Denní graf dolarového indexu

Proto je tak překvapující, že je Bitcoin schopen takového agresivního posílení. Jelikož popsané věci implikují rostoucí risk off prostředí na trzích. Navíc ani akcie nic silnějšího nepředvedly. Kurz bitcoinu zkrátka posílil sám o sobě. Nic externího to lidově řečeno netáhlo. V souvislosti s tím jsem narazil na to, že může být příčinou tzv. ordinals. To je nový protokol pro bitcoin. Jako, proč ne. Nicméně pak je větší pravděpodobnost, že kurzový růst nemůže mít v období risk off dlouhého trvání.

Nezapomínejte, že makroekonomický vývoj má přednost. Je rozumné pořád myslet na to, že nebyl dokončen současný cyklus růstu úrokových sazeb.

A nevíme, kdy přesně skončí. V obecné rovině se počítá s tím, že přijdou minimálně dva kosmetické hiky. To znamená dvojnásobné navýšení o 0,25 procentního bodu. Leč Fed zdůrazňuje, že je jejich politika “data dependent”. To znamená, že když inflace nebude soustavně polevovat, mohou přitvrdit. Proto je třeba se zaměřovat nejenom na kurzový průběh a být řekněme otrokem různých FOMO.

Death Cross je za námi, ale zatím se signál nijak neprojevil

Prvně se podíváme na týdenní graf, kde vidíme dokončený death cross. Zase pro připomínku, řečený signál nastane tehdy, když dojde ze shora k překřížení klouzavého průměru s delší periodou klouzavým průměrem s kratší periodou. Konkrétně tu mluvíme o 50týdenním a 200týdenním klouzavém průměru. Signál je tedy určitě validní a uvidíme, jestli na něj trh bude reagovat. Což se stát může, ale s jistým zpožděním. Přece jenom jde o relativně vysoký časový rámec. Abych nezapomněl, death cross na týdenním grafu je premiéra.

Zdroj: tradingview.com
Bitcoin na týdenním grafu
Bitcoin na týdenním grafu

Z pohledu týdenního grafu nyní i dochází k otestování rezistenční konfluence, která je kolem 25 000 USD. Jsou zde zmíněné klouzavé průměry a cenová rezistence. Rezistence, která je velmi důležitá. Neboť se ji v létě minulého roku nepodařilo překonat. Což nakonec vyústilo v další pokles kurzu bitcoinu. Jinak všimněte si objemů. Z týdenního pohledu jsou zatím takřka nijaké. A to je problém. Respektive to smrdí býčí pastí.

Co se týká denního grafu, středeční svíce je vůbec to nejsilnější od listopadu minulého roku. Za jediný den si Bitcoin připsal více jak 9,5 %. Podoba svíce je impulsní, prakticky bez horního knotu. Zaregistrujte, že kurz projel jako nůž máslem tou strukturou, která se nedávno v grafu tvořila asi dva týdny. To lze brát jako nemalý projev síly. Pro mne je překvapující, že pro podobný kurzový růst stačil S/R level 21 500 USD. Neměl jsem tu hladinu ani zaznačenou, protože ve srovnání s jinými, jsem ji nepovažoval až za tak důležitou. A nemůžete mít v grafu úplně vše.

Zdroj: tradingview.com
Bitcoin na denním grafu
Bitcoin na denním grafu

Bitcoin ale rozhodně nemá dobojováno. Kurz se totiž zastavil přesně v oblasti, kde docházelo v létě k opakovaným selháním. Proto je pro býky teď důležité, jak bude vypadat close čtvrteční svíce. Pořád existuje šance na to, že medvědi rezistenci ubrání. A jestli chceme průlom považovat za potvrzený, je nutné získat alespoň denní close nad pásmem.

Závěrem

Středeční podoba svíce ihned spustila menší FOMO. Zatímco ten týden starý zlom zase vzbuzoval pomalu katastrofu. Na trhu s kryptoměnami je pořád hrozně moc emocí. A to se mi právě nelíbí. Navíc osobně vycházím hlavně z toho makra a to jednoduše příznivé není. Proto je vhodné být minimálně opatrný.

Musím i podotknout jednu věc. Je naivní si třeba myslet, že Bitcoin začne nový býčí trend, aniž by nešly nahoru i akcie. Jestli se bude akciový trh stranově pořád camrat, je lepší zůstat nohama na zemi.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.