Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Bitcoin analýza komplexně – Konec se blíží?

Bitcoin analýza komplexně – Konec se blíží?

Bitcoin analýza komplexně – Konec se blíží?
Zdroj: ambcrypto.com

Bitcoin (BTC) se již několik týdnů příliš nehnul z místa. Vlastně měl náš král celého krypta týdenní close šestkrát v řadě prakticky na stejné ceně. A zatímco je na akciích velmi dynamické price action, Bitcoin je na první pohled velmi stabilní. Což je naprostý paradox vzhledem k tomu, jak byl krypto trh dlouhodobě vnímán z pohledu investování. Holt nová doba. Nás ale nejvíc zajímá, zda je tohle minimálně volatilní období za námi.

Můžeme se brzy těšit na velké finále?

Dolarový index neřekl poslední slovo

Dolarový index vykazuje v posledních dvou týdnech nemalou slabost. Což není nic překvapivého. Technicky není možné růst bez korekcí. A navíc se množí názory, že Federální rezervní systém bude muset brzy zvolnit v jejich restrikcích.

Já popsaný názor nezastávám. Ale to neznamená, že část trhu podle tohoto narativu nemůže jednat. Mimo jiné i ostatní centrální banky zvyšují úrokové sazby, takže je logické, že dolar už nemusí tak agresivně růst.

Týdenní graf DXY
Týdenní graf DXY
Zdroj: tradingview.com

Jak vyplývá z týdenního grafu, technicky kurz DXY pouze otestoval zakreslenou trendovou diagonálu. A reakce je zatím spíše příznivá. Navíc je v blízkosti trendové linie i 20 týdenní klouzavý průměr a otestovali jsme zároveň vrchol z července. Takže tu máme vlastně supportní konfluenci. Tím pádem dolarový index zůstává vskutku býčí. Logicky s růstem kurzu roste tlak na akciový trh a krypto trh.

Bitcoin se příliš nehne z místa

Předešlých šest týdnů označuji pro Bitcoin za tragické. Neboť jsme mohli v grafu sledovat šest týdnů v řade to samé týdenní close. Všechny pokusy o odraz, nebo průlom, skončily nezdarem a návratem ceny na support kolem 19 000 USD. A něco takového je do nebe volající.

Týdenní graf BTC
Týdenní graf BTC
Zdroj: tradingview.com

Tento týden začal pro býky v příjemném tempu, protože úvodní snahy o růst vypadaly vcelku nadějně. Nicméně na konci středy a během čtvrtka se akciové trhy začaly trochu otřásat. Jelikož došlo ke zveřejnění několika earnings, které trhy "odměnily" slušným výplachem. A to konkrétně u titulů jako jsou Microsoft, Meta a Amazon.

Bitcoin to sice zasáhlo, ale v podstatě mírně. Jelikož akciové indexy se kvůli tomu zas nějak markantně nepropadly. Všimněte si, že kurz BTC otestoval 20 týdenní klouzavý průměr, kde nastala negativní reakce. K týdennímu close je ale poměrně daleko. Zas na druhou stranu, je už pravidlem, že víkendy jsou naprosto mrtvé.

Na denním grafu kurz BTC otestoval 20denní klouzavý průměr. Zároveň jsme blízko obchodování u středu zaznačeného obchodního rozpětí, neboli trading range. Pokud do toho akciové trhy nehodí vidle, býci mají šanci kurz pushnout k 23 000 USD. Zde vlastně začíná první silnější pásmo s odporem.

Denní graf BTC
Denní graf BTC
Zdroj: tradingview.com

Technicky vzato dává smysl, abychom tu horní hranici trading range otestovali. V případě, že se sem kurz opravdu dostane, automaticky to neznamená, že je medvědí trend ukončen.

Na to je třeba mnohem více a hlavně nesmíme zapomínat na makroekonomický kontext, který není vůbec dobrý. Nyní má ten býčí bias skutečně jádro v myšlence, že Fed svůj boj s inflací nedotáhne do konce. Ale prozatím neexistuje z jejich strany ani náznak, že by svůj boj měli vzdát. Budu ale určitě sledovat listopadové zasedání, o kterém bude i samostatný článek.

Závěrem

Býci jsou bez debat mnohem silnější a daří se jim cenu tlačit pomalu nahoru. Ale pro mne osobně současné price action není vůbec přesvědčivé. Stačí podle mne málo a jsme zase zpátky na 19 000 USD.

Mimoto je všude cítit strach. Drobní investoři mohou na akciích brzy panikařit, protože některé dlouhodobě silné tituly jdou ke dnu jako nějaký shitcoin. Situace na trzích je proto nesmírně riskantní.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo