Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance zalistuje další akciové tokeny – Microstrategy, Apple a Microsoft!

Publikováno
Binance zalistuje další akciové tokeny – Microstrategy, Apple a Microsoft!

Největší kryptoburza světa, Binance, zalistuje další 3 nové akciové tokeny. Jaké to jsou?

  • Microstrategy (MSTR/BUSD)(Zalistování již dnes 26. 4. 2021)
  • Apple (AAPL/BUSD)  (Zalistování 28. 4. 2021)
  • Microsoft (MSFT/BUSD)  (Zalistování 30. 4. 2021)

Microstrategy (MSTR)

akcie microstrategyV červenci 2020 oznámil Michael J. Saylor (spoluzakladatel společnosti) svůj záměr, aby společnost MicroStrategy zvážila nákupu bitcoinů, zlata nebo jiných alternativních aktiv, namísto držení hotovosti, a to zejména kvůli přicházející možné inflaci.

Následující měsíc použila společnost 250 milionů dolarů ze své hotovostní zásoby na nákup 21 454 bitcoinů a od té doby Microstrategy přesouvá část svých zisků do bitcoinu na měsíční bázi.

Poznámka

Ke dni 26. dubna 2021 nakoupila společnost Microstrategy celkem 90 579 bitcoinů za 2,2 miliardy $ za průměrnou cenu 24 306 $ za bitcoin.

Je logické, že dalšími zalistovanými akcie jsou po Tesle a Coinbase zrovna akcie Microstrategy.

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Apple a Microsoft (APPL a MSFT)

Dva technologičtí giganti a konkurenti, kteří jsou zároveň i jedněmi z největších společností na světě. Společnost Microsoft spustila nedávno síť Identity Overlay Network (ION) postavenou na Bitcoinovém blockchainu a očividně se tak do tohoto prostoru pomalu ale jistě dostává.

Teprve nedávno začaly na veřejnost prosakovat informace o tom, že společnost Apple nakoupila, stejně jako Tesla a Microstrategy, do svých rezerv bitcoiny. Nikdo však s jistotou zatím neví, zda je to pravda. Jedno ale víme jistě – jestliže jedna z největších společností  bitcoiny skutečně nakoupila, bude to rozhodně neuvěřitelně pozitivní zprava jak pro Bitcoin  samotný, tak i pro celý kryptosvět.

Zanedlouho zjistíme, jestli opravdu Apple nakoupil své bitcoiny, jelikož v těchto dnech/týdnech společnosti budou reportovat své kvartální výsledky a zde se dozvíme s jistou, zda doposud nepodložené drby byly pravdivé.

Závěr

Vypadá to, že Binance bude prozatím bude listovat hlavně společnosti, které mají co dočinění s Bitcoinem. A proč by taky ne, přeci jen se na jejich platformě objevují lidé, kteří přesně do takových příležitostí investují. Minimálně doposud tomu tak bylo.

Uvidíme zde další společnosti, které přímo či nepřímo s Bitcoinem pracují, jako je třeba Mastercard, PayPal nebo Visa? Věříme, že to nebude dlouho trvat. Nechme se ale překvapit.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.