Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

AMD má poprvé hodnotu 300 miliard dolarů! Tato statistika ukazuje jeho dramatický vzestup

Před pěti lety bylo AMD 222. největší společností v indexu S&P 500. Odpočítejte jednu číslici a získáte její současné umístění.

Publikováno
AMD má poprvé hodnotu 300 miliard dolarů! Tato statistika ukazuje jeho dramatický vzestup
Zdroj: depositphotos.com

Před pěti lety byla společnost Advanced Micro Devices 222. největší společností v indexu S&P 500. Nyní je na 22. místě.

Společnost ve čtvrtek poprvé dosáhla tržní hodnoty vyšší než 300 miliard dolarů, což představuje nejnovější milník v působivé historii výrobce čipů. Akcie AMD vzrostly ve čtvrtečním obchodování o 9 %, což znamenalo tržní kapitalizaci 311 miliard dolarů.

Dále rostly akcie AMD i v pátek a nakonec si v týdnu připsaly přes 13 %. Hodnota společnosti tak ke konci týdne činila 327 miliard dolarů.

Aktuální vývoj akcií AMD

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

AMD další z mnoha akcií polovodičů těžící z boomu umělé inteligence

Stejně jako mnoho jiných horkých polovodičových akcií, které v poslední době zaznamenaly prudký růst ceny akcií, i AMD v posledních několika letech udělala velký útok na žebříček největších amerických společností.

Před pěti lety byla společnost podle tržní kapitalizace na 222. místě v indexu S&P 500 a před čtyřmi lety na 114. místě. Ještě před rokem byla na 58. místě.

Velká čtvrteční rally společnosti přišla v obecně silný den pro akcie polovodičových společností. Zejména pro jména, která se skloňovala jako alternativní akcie k Nvidii v rámci šílenství kolem umělé inteligence.

Dařilo se i akciím Super Micro Computer, akciím společnosti Marvell Technology a Arm Holdings.

Akcie AMD v závěru týdne pozitivně reagovaly poté, co společnost Dell Technologies nabídla investorům několik optimistických komentářů během oznamování výsledků hospodaření.

Za všechny lze zmínit tento: “Zaznamenáváme velký zájem a objednávky serverů optimalizovaných pro umělou inteligenci, které jsou vybaveny novou generací grafických procesorů, včetně H200 (Nvidia) a MI300X (AMD),” uvedl provozní ředitel společnosti Dell, Jeff Clarke, ve čtvrtečním odpoledním hovoru k výsledkům hospodaření společnosti.

Uvažujete o investici do akcií AMD? Zvolit můžete jednoho z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎